Polacy jak zwykle na przekór i pod prąd. Jeśli mieszkańcy zachodnioeuropejskich miast pozbywają się samochodów i stawiają na komunikację publiczną, to u nas wręcz przeciwnie. Z roku na rok systematycznie i w błyskawicznym tempie rośnie liczba samochodów przypadających na tysiąc mieszkańców. Nie poprawia to ani komfortu ani bezpieczeństwa w polskich miastach. Jak wynika z raportu OKO.press w Amsterdamie i Kopenhadze na tysiąc mieszkańców przypada ok. 250 samochodów, a w Toruniu dwa razy więcej. Z tego zdecydowana większość to oczywiście auta kilku i kilkunastoletnie. Czy ta sytuacja wpływa na cenę OC? Za ile kupisz najtańsze OC w Toruniu? Sprawdź!

Wypadkowość a tanie OC w Toruniu

W trakcie poszukiwania korzystnej polisy OC musimy podać szereg danych dotyczących samochodu oraz nas jako użytkowników pojazdu. Bardzo ważną informacją jest lokalizacja na podstawie kodu pocztowego. Miejsce zamieszkania pozwala ubezpieczycielowi stwierdzić, jakie natężenie ruchu oraz wypadkowość jest charakterystyczna dla danego obszaru. Od tego także zależy wysokość składki.

Jak to wygląda w przypadku Torunia? Z raportu Policji dotyczącego sytuacji na drogach w 2018 roku wynika, że województwo kujawsko–pomorskie jest województwem o najniższym wskaźniku wypadkowości w całej Polsce. W zeszłym roku na jego drogach doszło ogółem do 970 wypadków. Zginęło a nich 171 osób, a 1 031 odniosło rany. Ale oznacza to, że wskaźnik liczby wypadków na 100 tys. mieszkańców wynosi zaledwie 46,6. Dla porównania: w województwie łódzkim jest trzy razy większy. W tej sytuacji kryterium wypadkowości na pewno nie podnosi znacząco wysokości składki OC. Za to może zwiększać szansę na tanie OC w Toruniu. Jak je obliczyć?

Najtańsze ubezpieczenie OC w Toruniu za 400 zł? To możliwe!

Średnia cena ubezpieczenia OC w Toruniu na początku kwietnia 2019 roku wynosi 1002 złote. Mimo że jest ona nieznacznie wyższa od średniej wysokości składki w Polsce (905 złotych), to zmotoryzowani torunianie mają szansę na ubezpieczenie poniżej lub w okolicach 400 złotych. Najtańsze OC w Toruniu przypadło właścicielowi Opla Corsa, ale niewiele więcej, bo 388 zł, zapłacił 44-letni właściciel Mercedesa 200E z 1989 roku. 59-letni właściciel Skody Fabia z 2016 roku za pośrednictwem porównywarki mfind znalazł ofertę OC za 405 zł.

PłećWiekMarka i model samochoduRodzaj paliwaRok produkcjiCena OC
Mężczyzna61Opel CorsaBenzyna1998378 zł
Mężczyzna44Mercedes Benz 200 EBenzyna/Gaz1989388 zł
Mężczyzna34Opel Corsa DOlej napędowy2009404 zł
Mężczyzna59Skoda Fabia IIIBenzyna2016405 zł
Mężczyzna40Fiat SeicentoBenzyna/Gaz1999411 zł

Od pewnego czasu rynek ubezpieczeń komunikacyjnych ustabilizował się na pewnym poziomie. Jak podaje portal mfind, na podstawie danych z pierwszego kwartału 2019 roku, w kwietniu przeciętny Polak zapłacił za OC średnio 905 zł. Jeśli płacisz więcej, koniecznie sprawdź, jak obniżyć składkę! Najtańsze OC w Toruniu pokazuje, że można ciągle znaleźć naprawdę dobre oferty.

Ubezpieczenie AC: kiedy przyda się Autocasco?

Oczywiście w Toruniu zawsze można zawierzyć Opatrzności i liczyć, że nic złego nam się nie przydarzy. Jednak znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup polisy Autocasco. Co prawda ubezpieczenie AC jest dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym, ale daje szansę na pokrycie kosztów szkody w wielu kryzysowych sytuacjach. Kiedy decydujemy się na kupno polisy, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jej zakres. Od tego zależy, czy AC chroni w przypadku uszkodzenia samochodu, naprawy, klęski żywiołowej, szkody całkowitej, czy w każdej z tych sytuacji. Nie powinniśmy oszczędzać na ochronie własnego auta. Zawsze jednak warto przed zakupem dokładnie sprawdzić i porównać oferty różnych ubezpieczycieli.

Potrzebne tanie OC w Toruniu? Sprawdź u nas!