944 złote – tyle wynosi średnia wysokość składki OC w Polsce na początku maja 2019 roku. Z danych zebranych przez mfind jasno wynika, że mieszkańcy Tarnowa za swoją polisę płacą średnio aż o 100 złotych mniej. Co więcej, najtańsze ubezpieczenie OC w Tarnowie wyniosło jedynie 310 złotych! To zdecydowanie powód do radości. Co mogło wpłynąć na tak korzystną cenę polisy? Czy zwykły Kowalski może liczyć na tak korzystną ofertę?

Połowa mieszkańców Tarnowa jest zmotoryzowana –  jak to wpływa na OC w Tarnowie?

Z roku na rok przybywa pojazdów na polskich drogach, przez co nasz kraj stał się jednym z najbardziej zakorkowanych państw w całej Europie. Tarnów to miasto liczące ok. 110 000 mieszkańców, z czego prawie połowa z nich posiada auto osobowe. Warto podkreślić, że mowa tutaj tylko o pojazdach osobowych, przez co do statystyk nie zostały wliczone jednoślady czy samochody ciężarowe.

Województwo małopolskie: bardzo duża liczba wypadków

Wypadkowość to jeden z czynników, który jest brany pod uwagę podczas wyliczania składki OC. Ubezpieczyciel musi oszacować, czy w miejscu, w którym poruszasz się autem, występuje duża liczba wypadków drogowych. Im więcej kolizji i stłuczek odnotowano na danym obszarze, tym cena polisy będzie wyższa. Patrząc na statystyki policyjne z 2018 roku, województwo małopolskie wypadło tragicznie. Jest drugim województwem ze wszystkich w Polsce, biorąc pod uwagę największą liczbę wypadków. W ubiegłym roku doszło w nim do 3 404 wypadków, w których 4 003 osoby zostały ranne, a 223 poniosły śmierć.

Najtańsze ubezpieczenie OC w Tarnowie za 310 zł!

Mimo mało pozytywnych statystyk policyjnych, mieszkańcy Tarnowa wciąż mogą liczyć na niskie składki polisy komunikacyjnej. Z danych zebranych przez mfind wynika, że najmniej zapłacili: 61-letni właściciel Renaulta Captura z 2017 roku oraz 40-letni posiadacz Fiata 500 z 2016 roku. Oboje wydali na swoje składki jedynie po 310 złotych – to najtańsze ubezpieczenie OC w Tarnowie na początku maja 2019 roku. Mieszkańców Tarnowa, którym udało się zakupić tanią polisę za pomocą porównywarki mfind, było jednak więcej. Warto więc porównać ceny składek od różnych ubezpieczycieli i wybrać tę najtańszą.

PłećWiekMarka i model samochoduRodzaj paliwaRok produkcjiCena OC
Mężczyzna61Ranault CaptureBenzyna2017310 zł
Mężczyzna40Fiat 500Benzyna2016310 zł
Mężczyzna63Daewoo TicoBenzyna1999339 zł
Mężczyzna58Toyota C-HRBenzyna2017341 zł
Kobieta64Peugeot 3008Benzyna2018348 zł

Jak już wspomnieliśmy, średnia cena ubezpieczenia OC w Tarnowie na początku maja 2019 roku wyniosła 844 złote. Tarnów wypada bardzo dobrze na tle innych polskich miast! Dla porównania, średnia cena składki OC w Katowicach wyniosła 991 złotych, we Wrocławiu 1 153 złote, a w Warszawie 1 033 złote. Tarnowianie mają więc powód do radości!

Pamiętaj również o ubezpieczeniu AC!

Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC, które każdy kierowca poruszający się po polskich drogach zobowiązany jest posiadać, warto również pomyśleć o zakupie ubezpieczenia AC. Te, w przeciwieństwie do OC, którego zakres jest uregulowany ustawowo, jest nie tylko dobrowolne, ale i może być dowolnie modyfikowane. Możesz więc dopasować zakres Autocasco do swoich potrzeb. Jeśli więc chcesz chronić swój pojazd i dostać odszkodowanie w sytuacji spowodowania wypadku, zniszczenia Twojego pojazdu na skutek działań atmosferycznych czy kradzieży, zakup odpowiednią polisę AC!

Jeśli płacisz za swoją składkę za dużo, to koniecznie skorzystaj z kalkulatora OC i AC, dzięki czemu porównasz oferty od różnych ubezpieczycieli działających na polskim rynku. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić!