Okazuje się, że metropolie typu Kopenhaga, Berlin czy Nowy Jork nie dorastają Szczecinowi do pięt. Szkoda tylko, że akurat pod względem ilości samochodów na tysiąc mieszkańców. Jeśli weźmiemy pod uwagę ten wskaźnik, to według raportu OKO.press, szczecinianie mają dwa razy więcej aut niż mieszkańcy wcześniej wymienionych miast. Podczas gdy w nich ilość pojazdów na każdy tysiąc mieszkańców jest mniejsza niż 300 sztuk, w Szczecinie wynosi 508.

OC w Szczecinie –  czy może być tanio?

Nie da się ukryć, że im bardziej zmotoryzowane, czytaj zatłoczone miasto, tym niebezpieczniej na drodze. Czy ma to w takim razie wpływ na wysokość płaconego przez nas OC? Ile zapłacimy za najtańsze OC w Szczecinie? Warto sprawdzić!

Wypadkowość a tanie OC w Szczecinie

Wiek, płeć, stan cywilny, kod pocztowy? Przecież to nie randka, żeby ubezpieczyciel żądał takich danych podczas zakupu polisy. A jednak wszystkie one wpływają na wysokość składki. Jednym z nich zdecydowanie jest miejsce zamieszkania. Przede wszystkim dlatego, że ubezpieczyciele biorą pod uwagę natężenie ruchu oraz wypadkowość na danym terenie. Jak przekłada się to na wysokość składki OC w Szczecinie?

Z raportu Policji za 2018 rok wynika, że województwo zachodniopomorskie jest jednym z województw, w których wskaźnik wypadkowości jest najniższy. W zeszłym roku na drogach doszło tam ogółem do 1 182 wypadków. Zginęło w nich 129 osób, a 1 357 zostało rannych. Wskaźnik liczby wypadków na 100 tys. mieszkańców to 69,4. W porównaniu – w Łódzkiem aż 152,1. Można więc śmiało przypuszczać, że w tym regionie kryterium wypadkowości nie wpłynie znacząco na wysokość OC. W takim razie czy istnieje realna szansa na tanie OC w Szczecinie? Na co możesz liczyć?

Najtańsze ubezpieczenie OC za 400 zł? To możliwe!

Średnia cena ubezpieczenia OC w Szczecinie na początku kwietnia 2019 roku wynosi 1020 złotych. Jest ona wyższa od średniej wysokości składki w Polsce (905 złotych), jednak szczecinianie mają szansę na ubezpieczenie poniżej 400 złotych. Najtańsze OC w Szczecinie wykupił wspomniany na początku właściciel nowiutkiej Dacii Logan, ale niewiele więcej za ubezpieczenie OC zapłacił 52-letni właściciel jeszcze nowszej Mazdy 3 (rocznik 2019), bo równiutkie 400 zł. Z porównywarki mfind skorzystał także 39-letni właściciel Daewoo Matiz z 1999 roku, który znalazł bardzo przyjazną dla portfela ofertę OC za 405 zł.

PłećWiekMarka i model samochoduRodzaj paliwaRok produkcjiCena OC
Mężczyzna54Dacia LoganBenzyna2018393
Mężczyzna52Mazda 3Benzyna2019400
Mężczyzna39Daewoo MatizBenzyna1999410
Mężczyzna43Daewoo MatizBenzyna2004420
Kobieta46Toyota AygoBenzyna2016425

Portal mfind podaje na podstawie danych z pierwszego kwartału 2019 roku, że w obecnie zapłacimy za składkę OC średnio 905 zł. Sytuacja na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych zdecydowanie się ustabilizowała. Dlatego sprawdź! Twoja składka jest wyższa? Zobacz, czy można temu zaradzić.

Ubezpieczenie AC: kiedy przyda się Autocasco?

Ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe, ale mimo tego warto zainwestować w ochronę swojego samochodu. Na nasze auto nieustannie czyha wiele niebezpieczeństw. A to grad, a to stłuczka, a to złodziej, a to wandal gotów bezinteresownie porysować karoserię, a to słupek, który znienacka wyrósł na drodze. W każdej z tych sytuacji zamiast ponosić koszty, możemy liczyć na Autocasco. Tylko, kupując AC, musimy mieć świadomość, że największe znaczenie w polisie ma zakres ochrony. W zależności od tego, co wybierzemy, może ona obejmować pokrycie kosztów naprawy, drobnych uszkodzeń, kradzieży, a nawet szkody całkowitej. Dlatego zawsze warto podczas podejmowania decyzji sprawdzić i porównać ze sobą oferty AC różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Szukasz OC w Szczecinie? Sprawdź tutaj!