Opole to jedno z najbardziej zmotoryzowanych miast w Polsce. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, miasto to należy to jednego z dziewięciu miast w Polsce, w których liczba samochodów osobowych przekroczyła 600 sztuk na tysiąc mieszkańców. Opole znalazło się tuż za podium, które należy do Sopotu, Warszawy i Katowic. Czy mnogość pojazdów na drogach niesie za sobą również dużą liczbę wypadków? Sprawdź, jak sobie radzą za kółkiem opolanie oraz ile kosztuje najtańsze OC w Opolu!

Wypadkowość a tanie OC w Opolu

Jak powszechnie wiadomo, na wysokość składki OC wpływa wiele czynników. Należą do nich między innymi model i rocznik pojazdu, wiek i staż kierowcy za kółkiem, a także wypadkowość występująca na obszarze jego zamieszkania. A ta, według policyjnych statystyk, jest w województwie opolskim na szczęście bardzo niska. W poprzednim roku doszło tam do 705 wypadków, z czego 81 osób zostało zabitych, a 787 rannych. Choć liczby te nie wyglądają najlepiej, to opolskie jest trzecie od końca w zestawieniu liczby wypadków drogowych w poszczególnych województwach. Porównując je np. do województwa łódzkiego, gdzie wypadków było aż 3759 zł, można jednak stwierdzić, że mieszkańcy Opola są dobrymi kierowcami.

Takie statystyki, pokazujące niską wypadkowość w województwie opolskim, przyczyniają się do niskiej składki polisy samochodowej. Tanie ubezpieczenie OC w Opolu to żaden mit! Sprawdź, jak to wygląda w praktyce.

Najtańsze ubezpieczenie OC w Opolu za 400 zł? To możliwe!

Jaki jest koszt ubezpieczenia OC w Opolu? Średnia cena składki z pierwszej połowy kwietnia 2019 roku wynosi 802 złote. To mniej niż średnia wysokość składki OC w Polsce, która wynosi 905 złotych. Patrząc jednak na zakupione polisy, ich cena zaczyna się już od 356 zł. Taką ofertę otrzymał 34-letni mieszkaniec Opola – właściciel napędzanego benzyną Opla Karla z 2017 roku. To najtańsze ubezpieczenie OC w Opolu w kwietniu 2019 roku. Niewiele więcej, bo 373 złote, zapłaciła 55-letnia właścicielka Toyoty Yaris z 2000 roku. Za pomocą porównywarki mfind tanie ubezpieczenie OC w Opolu udało się również nabyć 52-letniemu kierowcy poruszającemu się Fordem EcoSport EcoBoost z 2018 roku. Za swoją polisę zapłacił 377 złotych. Kilka złotych drożej zapłaciła właścicielka 9-letniego Nissana Micry K12. Wysokość składki ubezpieczeniowej 60-letniej mieszkanki Opola wyniosła 385 złotych. Przyznasz, że ceny te wyglądają naprawdę korzystnie i należą do jednych z najniższych w Polsce!

PłećWiekMarka i model samochoduRodzaj paliwaRok produkcjiCena OC
Mężczyzna34Opel KarlBenzyna2017356 zł
Kobieta55Toyota YarisBenzyna2000373 zł
Mężczyzna52Ford EsoSportBenzyna2018377 zł
Kobieta60Nissan Micra K12Benzyna2010385 zł
Mężczyzna50Honda JazzBenzyna2012393 zł

Średnia cena za ubezpieczenie OC w Polsce w pierwszym kwartale 2019 roku wynosi 906 złotych – tak wynika z danych zebranych przez porównywarkę ubezpieczeń mfind. To całkiem dobry wynik. Jeśli jednak płacisz więcej lub nie jesteś zadowolony z ceny składki swojej polisy, skorzystaj z porównywarki, wpisz swoje dane oraz informacje dotyczące pojazdu i sprawdź, czy otrzymasz korzystniejszą ofertę.

Ubezpieczenie AC Opole: kiedy przyda się Autocasco?

Oprócz obowiązkowej polisy OC, możesz się również zdecydować na dobrowolne ubezpieczenie AC. Autocasco to mądry wybór, jeśli posiadasz nowy pojazd, który niemało Cię kosztował. Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie AC? Otóż, na pewno nie możesz się kierować tylko i wyłącznie ceną – ona gra tutaj drugoplanową rolę. Przede wszystkim sprawdź, co obejmuje dana oferta i wybierz to, czego naprawdę potrzebujesz. Przykładowo, Autocasco może obejmować naprawę niewielkich uszkodzeń, pomoc drogową czy odszkodowanie w sytuacji szkody częściowej lub całkowitej. Kluczem do sukcesu w wyborze odpowiedniej oferty jest porównanie ubezpieczeń oferowanych przez ubezpieczycieli działających na polskim rynku – a w tym pomoże Ci porównywarka.