W Trójmieście, z roku na rok, lawinowo rośnie liczba samochodów. Z danych opublikowanych przez OKO.press wynika, że niechlubnym pierwszym miejscem pod względem ilości samochodów może pochwalić się Sopot. Tam, na 1000 mieszkańców przypadają aż 732 samochody. Nieznacznie „lepiej” jest w Gdańsku, który powoli dogania właśnie Gdynia. Ale dziś nie o tym, choć o kwestii w pewnym stopniu powiązanej. Sprawdzimy, na jakim poziomie kształtuje się najtańsze OC w Gdyni i jak wypada to na tle średniej ceny ubezpieczenia komunikacyjnego w Polsce.

Tanie OC w Gdyni: średnia składka poniżej 500 złotych

Średnia cena OC na początek maja 2019 roku wynosi 944 złotych. Od dłuższego już czasu, o wiele więcej powyżej średniej płacą mieszkańcy Gdańska, co nie jest już zaskoczeniem. Kierowcy w Gdyni również płacą za OC nieco więcej, jednak średnio o 74 mniej niż ich sąsiedzi z Gdańska. Z danych zebranych przez mfind wynika, że na początku maja średnia cena OC w Gdańsku wynosi 1040 złotych. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy tego miasta powinni tracić już nadzieję na tanie OC. Ubezpieczenie samochodu poniżej 500 złotych jest jak najbardziej możliwe!

Najtańsze OC w Gdyni przypadło 33-letniemu właścicielowi Renaulta Captur z 2013 roku, który za ubezpieczenie zapłacił dokładnie 451 złotych. Zaledwie 9 złotych więcej za OC musiał zapłacić 60-letni właściciel Renaulta Twingo z 2014 roku. Za pomocą porównywarki mfind, tanie OC w Gdyni znalazła także 60-letnia kobieta, która poszukiwała ubezpieczenia dla Toyoty Yaris z 2009 roku. Za ubezpieczenie swojego samochodu zapłaciła ona 479 złotych.

PłećWiekMarka i model samochoduRodzaj paliwaRok produkcjiCena OC
Mężczyzna33Renault CapturBenzyna2013451 zł
Mężczyzna60Renault TwingoBenzyna2014460 zł
Kobieta60Toyota YarisBenzyna2009479 zł
Mężczyzna36Toyota YarisBenzyna2013490 zł
Kobieta67Fiat PandaBenzyna2009492 zł

Ceny OC często są powodem do narzekań. Okazuje się jednak, że mieszkańcy Gdyni, choć za ubezpieczenie samochodu płacą sporo, ich składki wcale nie należą do najwyższych. A jak ich sytuacja wypada na tle zmotoryzowanych z miast wojewódzkich? Najwięcej za OC płacą mieszkańcy Wrocławia i sąsiedzi naszych bohaterów, czyli mieszkańcy Gdańska. Sami zainteresowani płacą natomiast średnio 1040 złotych.

Średnie ceny OC maj 2019

Ubezpieczenie AC: dlaczego warto je mieć?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i jego zakup nie powinien podlegać żadnej wątpliwości. Tych nie powinien też budzić jego zakres, które jest regulowany ustawowo, a więc w każdym towarzystwie jest dokładnie taki sam. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku dobrowolnego AC. Zakres Autocasco możemy dowolnie modyfikować tak, aby dopasować je do swoich potrzeb. Autocasco okaże się niezastąpione na przykład w sytuacji, kiedy to Ty spowodujesz wypadek, czy kiedy Twój samochód zostanie zniszczony chociażby przez powalone drzewo. Pamiętajmy, że wybierając AC nie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie ceną, a przede wszystkim zakresem polisy. Rozważmy także zakup pakietu OC i AC, dzięki czemu zaoszczędzimy parę groszy.

Płacisz za ubezpieczenie swojego auta o wiele więcej? Masz wrażenie, że przepłacasz? Sprawdź, czy masz szansę na tanie OC! Skorzystaj z naszego kalkulatora OC/AC i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić!