Wraz z nadejściem 2019 roku ceny polis OC poszły w dół, co bezsprzecznie jest doskonałą wiadomością dla wszystkich zmotoryzowanych. Średni koszt ubezpieczenia OC na początku kwietnia kształtuje się na poziomie 905 złotych. W Lublinie średni koszt składki OC wynosi obecnie 961 zł. Mieszkańcy tego miasta zdecydowanie należą do tych zmotoryzowanych. W ciągu ostatniego roku na ulicach Lublina pojawiło się ponad 5 800 nowych pojazdów, co zdecydowanie wpływa na zwiększenie korków i wzrost poziomu irytacji kierowców. Czy wpływa to również na wysokość składki OC? Sprawdź, ile wynosi najtańsze OC w Lublinie!

Wypadkowość a tanie OC w Lublinie

Ciekawi Cię to, dlaczego podczas zakupu ubezpieczenia OC, zostałeś poproszony o podanie kodu pocztowego oraz miasta, w którym mieszkasz? Otóż, na wysokość składki polisy ubezpieczeniowej wpływa wiele czynników, m.in. wiek, płeć (tak, to prawda!), parametry i model auta, jak również miejsce zamieszkania. Dzięki tej ostatniej informacji ubezpieczyciel może oszacować, jak bardzo jesteś narażony na kolizję czy stłuczkę. Pod uwagę wzięte zostaje natężenie ruchu oraz liczba wypadków, jaka miała miejsce w określonym czasie na danym terenie. Czy mieszkańcy Lublina mają się o co martwić? Otóż, statystyki policyjne dotyczące wypadkowości w województwie lubelskim nie wyglądają kolorowo. W 2018 roku doszło tam do 1 216 wypadków, w których zginęło 179 osób, a 1 286 zostało rannych. Wskaźnik liczby zabitych na 100 wypadków wynosi 14,7, co w porównaniu ze wskaźnikiem ogólnopolskim, wynoszącym 9,0 wygląda dość słabo. Czy mimo tego mieszkańcy tego rejonu mogą liczyć na korzystne składki? Ile wyniosło najtańsze OC w Lublinie? Sprawdź!

Najtańsze ubezpieczenie OC Lublin za 400 zł? To możliwe!

Jak już wspomnieliśmy, średnia cena ubezpieczenia samochodowego OC w Lublinie wyniosła 961 złotych. Są to dane z początku kwietnia 2019 roku pozyskane z porównywarki mfind. Cena ta jest wyższa niż średnia cena składki w całej Polsce, choć różnica jest niewielka i wynosi 55 złotych. Dobra wiadomość jest taka, że kierowcy w Lublinie mogą liczyć na korzystne oferty, za które zapłacą mniej niż 400 złotych! Najniższe ubezpieczenie OC w kwietniu zapłaciła 41-letnia mieszkanka Lublina, posiadaczka Renaulta Clio IV z 2013 roku. Wysokość jej składki wyniosła zaledwie 363 złote. Niewiele więcej, bo tylko o 8 złotych, zapłacił 30-letni kierowca Nissana Qashqaia z 2010 roku, co również jest świetną ofertą. Kolejne najniższe oferty należą do 41-letniej posiadaczki Renaulta Clio IV oraz 46-letniego właściciela Daewoo Tico z 1998 roku. Za swoje ubezpieczenie OC zapłacili oni po 393 złote.

PłećWiekMarka i model samochoduRodzaj paliwaRok produkcjiCena OC
Kobieta41Renault Clio IVBenzyna2013363 zł
Mężczyzna30Nissan QashqaiBenzyna/Gaz2010371 zł
Mężczyzna46Daewoo TicoBenzyna1998393 zł
Kobieta61Citroen AX 10Benzyna1998397 zł
Kobieta63Ford FiestaBenzyna2015397 zł

Gdzie znaleźć tanie OC w Lublinie?

Jak można znaleźć dobrą ofertę ubezpieczenia? Przede wszystkim trzeba porównać kilka lub kilkanaście produktów od różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W tym celu warto skorzystać z porównywarki i sprawdzić, czy aktualna cena ubezpieczenia OC nie jest zbyt wysoka. Uwaga! Towarzystwa mają różne taryfy, a automatyczne odnowienie nie zawsze się opłaca! Nie przepłacaj! OC ma wszędzie taki sam zakres! A wiesz, ile średnio za polisę OC płacą sąsiedzi z innych województw?

 

Ubezpieczenie AC Lublin: kiedy przyda się Autocasco?

Zakup ubezpieczenia OC jest w Polsce obowiązkowy. A co z dobrowolnym ubezpieczeniem AC? Autocasco może się przydać w wielu nieszczęśliwych wypadkach i okazać wybawieniem w niespodziewanych sytuacjach. Do takich należą np. małe lub większe awarie, drobne szkody, kradzieże lub nawet szkody całkowite. Jak znaleźć dobre ubezpieczenie AC? Przede wszystkim nie należy kierować się ceną, a jego zakresem. Sam musisz sprawdzić i określić, co jest potrzebne dla Ciebie i Twojego auta i wybrać ofertę dopasowaną do swoich potrzeb.

Tanie OC w Lublinie? Sprawdź tutaj!