Czy wiesz, że Polska należy do jednego z najbardziej zmotoryzowanych państw w Europie? Samochodów jest u nas więcej niż w innych europejskich stolicach. Mieszkańcy Łodzi również upodobali sobie cztery kółka, jako główny środek transportu. W 2018 roku w tym mieście było zarejestrowanych ok. 440 tys. pojazdów. Warto dodać, że miasto liczy ok. 700 tys. mieszkańców, co jasno obrazuje, jakim zainteresowaniem cieszy się w Łodzi posiadanie samochodu na własność. Czy duża liczba aut na drodze negatywnie wpływa na wysokość składki OC? Za ile można nabyć najtańsze ubezpieczenie OC w Łodzi? Sprawdziliśmy!

Wypadkowość a tanie OC w Łodzi

Jeśli pierwszy zakup polisy OC masz już za sobą, to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele informacji trzeba przekazać ubezpieczycielowi, by ten przygotował dla Ciebie ofertę. Do takich należy między innymi informacja dotycząca miejsca zamieszkania. Jest to o tyle ważne, że ubezpieczyciele analizują natężenie ruchu oraz wypadkowość na danym terenie, dzięki czemu ustalają ryzyko poniesienia przez Ciebie szkody lub wypadku. Jeśli chodzi o Łódź, to sytuacja wygląda tragicznie. Posiłkując się danymi z policyjnego raportu podsumowującego 2018 rok na polskich drogach, łódzkie zajęło pierwsze miejsce w zestawieniu województw, w których miało miejsce najwięcej kolizji. Doszło tam do 3 759 wypadków, w wyniku których 229 osób poniosło śmierć, a 4 600 zostało rannych. To najgorszy wynik w tabeli, świadczący o tym, że łodzianie nie uważają na drogach i jeżdżą bardzo niebezpiecznie. Wskaźnik liczby wypadków na 100 tys. mieszkańców wynosi tam 152,1, co w porównaniu z kujawsko-pomorskim, gdzie wskaźnik ten wynosi 46,6, jest przerażające i zmusza do chwili zadumy.

Czy mimo tego można trafić na tanie ubezpieczenie OC w Łodzi? Sprawdzamy!

Najtańsze ubezpieczenie OC w Łodzi za 400 zł? To możliwe!

Średnia cena ubezpieczenia komunikacyjnego w Łodzi na początku kwietnia 2019 roku wynosi 1013 złotych. Nie jest to najlepszy wynik – średnia krajowa składka OC to 906 złotych. Zdarzają się jednak szczęśliwcy, którym udaje się kupić tanie ubezpieczenie OC za mniej niż 400 złotych. Za pomocą porównywarki mfind swoją polisę nabył 34-letni mieszkaniec Łodzi. Za ubezpieczenie Dacii Sandero z 2015 roku zapłacił jedynie 363 złote. Niewiele więcej, bo 395 złotych, zapłacił 54-letni posiadasz Citroena C3 z 2005 roku. Na wysoką składkę nie może również narzekać 38-letni kierowca Toyoty Yaris z 2001 roku – nabył on polisę za 396 złotych. Poniżej 400 złotych zapłacił również właściciel Forda Fiesty z 2017 roku. 48-letni kierowca z Łodzi wydał na ubezpieczenie OC 398 złotych.

PłećWiekMarka i model samochoduRodzaj paliwaRok produkcjiCena OC
Mężczyzna34Dacia SanderoBenzyna2015363 zł
Mężczyzna54Citroen C3Benzyna2005395 zł
Mężczyzna38Toyota YarisBenzyna2001396 zł
Mężczyzna48Ford FiestaBenzyna2017398 zł
Mężczyzna46Nissan Qashqai IIBenzyna2015404 zł

Jeśli za swoją polisę komunikacyjną płacisz więcej, to warto, byś sprawdził, jakie oferty przygotowali dla Ciebie ubezpieczyciele działający na polskim rynku. Najszybciej zrobisz to za pomocą porównywarki.

A na jakim poziomie kształtują się średnie ceny OC w innych województwach. Z analizy danych na początek kwietnia 2019 roku wynika, że:

Ubezpieczenie AC Łódź: kiedy przyda się Autocasco?

By należycie chronić swój pojazd, możesz zakupić nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, ale i dobrowolną polisę Autocasco. Ubezpieczenie AC obejmie Twój samochód, jak i jego wyposażenie. I tutaj należy właśnie zwrócić uwagę nie na cenę, ale na zakres polisy Autocasco, bo ten jest różny u poszczególnych ubezpieczycieli. W zależności od wariantu, możesz się zdecydować na AC obejmujące ochroną np. szkody powstałe w wyniku wypadku, kolizji z innym pojazdem, kradzieży, pożaru, działania zjawisk atmosferycznych czy pomoc mechanika. Zwróć uwagę, co jest Ci niezbędne i wybierz zakres odpowiedni do swoich wymagań.

Szukasz taniego OC w Łodzi? Sprawdź tutaj!