Z najświeższych danych mfind wynika, że średnia wysokość składki w Polsce na początku maja 2019 roku wyniosła 944 złote. To nieco więcej niż w poprzednim miesiącu, kiedy to przeciętna składka oscylowała na poziomie 905 złotych. Kierowcy z Legnicy znajdują się jednak w całkiem dobrej sytuacji, bowiem średnia wysokość składki w tym mieście jest jeszcze niższa i wynosi 895 złotych. Kto może liczyć na takie warunki? Ile wynosi najtańsze OC w Legnicy?

Legniczanie mają najwięcej aut w Polsce, jak to wpływa na OC w Legnicy? 

Dużym zaskoczeniem może się wydawać fakt, że liczba pojazdów przypadających na jednego mieszkańca w Legnicy należy do najwyższych w Polsce. Polskie Radio Wrocław podało, że w 2017 roku liczba zarejestrowanych pojazdów w tym mieście wyniosła aż 120 000. Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców, która w Legnicy wynosi niecałe 100 000, wynik ten robi wrażenie. Czy więc prawdą jest, że każdy mieszkaniec Legnicy może pochwalić się własnym pojazdem? A może to ucieczka przed drogim OC we Wrocławiu?

Średnie ceny OC maj 2019

Tanie OC w Legnicy: od 405 złotych!

Czy duża liczba pojazdów wpłynęła na cenę składki ubezpieczenia OC w Legnicy? Jak wiadomo, takie czynniki, jak m.in. natężenie ruchu na danym terenie są kluczowe podczas wyliczania składki polisy komunikacyjnej. Kierowcy z Legnicy mogą jednak odetchnąć z ulgą, bo wciąż mogą liczyć na korzystne oferty!

Najtańsze OC w Legnicy przypadło na początku maja 68-letniemu właścicielowi Toyoty Yaris z 1999 roku. Zakup kosztował go jedynie 405 złotych. O 8 złotych więcej zapłaciła 36-letnia posiadaczka Daihatsu Siriona z 2007 roku. W gronie szczęśliwców znalazł się również 58-letni kierowca Toyoty Carolla z 2015 roku. Za swoją polisę zapłacił 444 złote. To jednak nie koniec – lista kierowców, którym udało się kupić tanie OC w Legnicy za pośrednictwem porównywarki ubezpieczeń mfind, jest dość długa. Wielu z nich zapłaciło mniej niż 600 złotych, co jest naprawdę korzystną ceną.

PłećWiekMarka i model samochoduRodzaj paliwaRok produkcjiCena OC
Mężczyzna68Toyota YarisBenzyna1999405 zł
Kobieta36Daihatsu SirionBenzyna2007413 zł
Mężczyzna58Toyota CorollaBenzyna2015444 zł
Mężczyzna64Toyota AurisBenzyna2012445 zł
Mężczyzna60Opel AstraBenzyna1993450 zł

Wysokość ubezpieczenia OC zależy od oferty danego ubezpieczyciela. Dlatego bardzo ważnym krokiem podczas zakupu polisy jest porównanie kilku lub kilkunastu ofert. Możesz to zrobić w kilka minut, korzystając z kalkulatora OC i AC. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut, by otrzymać całą listę spersonalizowanych ofert od kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych.

Ubezpieczenia AC Legnica : kierować się ceną czy zakresem?

Duża część kierowców decyduje się jedynie na zakup dobrowolnego ubezpieczenia OC. Zakres tej polisy jest taki sam u każdego ubezpieczyciela, dlatego w tym przypadku warto się kierować tylko ceną. Inaczej jest z ubezpieczeniem AC. Autocasco kojarzy się zazwyczaj z wysokimi składkami i niepotrzebnym wydatkiem. Nic bardziej mylnego! Jeśli zdecydujesz się na zakup w pakiecie: OC + AC, Twoja oferta może być naprawdę korzystna. Na co zwrócić uwagę oprócz ceny? Otóż, kluczową rolę odgrywa tutaj zakres ubezpieczenia. Samodzielnie możesz wybrać interesujące Cię rodzaje ochrony na wypadek różnych szkód. W przypadku kradzieży, szkód wyrządzonych samodzielnie czy przez zjawiska natury, możesz zyskać bardzo duże odszkodowanie, które uchroni Cię przed gigantycznymi wydatkami związanymi z poważnym lub całkowitym zniszczeniem pojazdu.

Jeśli zamierzasz nabyć ubezpieczenie komunikacyjne, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczenia OC i AC. Sprawdź, czy dotąd nie przepłacałeś za swoją składkę i wybierz ofertę dopasowaną do swojego budżetu oraz do swoich potrzeb.