Kielce to miasto liczące ok. 199 tys. mieszkańców. Na tysiąc mieszkańców przypada tam 519 zarejestrowanych samochodów osobowych. Jest to całkiem „zacny” wynik, świadczący o tym, że większość kielczan wybiera auto jako środek transportu. Być może przyczyną jest słabo rozwinięta komunikacja miejska, na co mieszkańcy wciąż się skarżą. Jeśli zatem o kierowcach mowa, to przyjrzyjmy się cenom polisy samochodowej. Jesteś ciekawy, ile wynosi najtańsze OC w Kielcach? Czy na niższą wysokość składki mogą liczyć młodzi, początkujący kierowcy czy może Ci starsi, którzy przejechali już za kółkiem wiele kilometrów? Sprawdźmy!

Wypadkowość a tanie OC w Kielcach

Czy zdziwiła Cię kiedyś sytuacja, kiedy to podczas zakupu polisy komunikacyjnej zostałeś poproszony o podanie kodu pocztowego lub miejscowości Twojego zamieszkania? Na wysokość składki ubezpieczenia OC wpływa wiele czynników – należą do nich m.in. wiek, staż za kółkiem, parametry pojazdu, liczba posiadanych zniżek lub zwyżek, a także właśnie miejsce zamieszkania. To ostatnie jest o tyle istotne, że ubezpieczyciel może poddać analizie liczbę wypadków oraz natężenie ruchu w danej miejscowości, by móc oszacować, jak bardzo jesteś narażony na stłuczkę czy wypadek. Czy kierowcy z Kielc mają się czego obawiać?

Statystyki policyjne nie wyglądają najlepiej, ale i nie są najgorsze. W województwie świętokrzyskim odnotowano w 2018 roku 1201 wypadków, w wyniku których 127 osób zginęło, a 1 450 zostało rannych. Dla porównania w całej Polsce miało miejsce 3 1674 wypadków, w których łącznie zginęły 2 862 osoby, a 37 359 osób zostało rannych. Można więc stwierdzić, że wypadkowość w województwie świętokrzyskim niezbyt wpłynęła na ostateczną wysokość składki. Czy możemy więc liczyć na tanie OC w Kielcach? Sprawdźmy, jak to wygląda w praktyce!

Najtańsze ubezpieczenie OC w Kielcach za 400 zł? To możliwe!

Jak już wspomnieliśmy, kierowcy w Kielcach za zakup polisy zapłacili średnio 880 złotych – tyle wynosi średnia cena ubezpieczenia OC w Kielcach w kwietniu 2019 roku. Czy to dużo? Mniej niż średnia wysokość składki w Polsce – ta wynosi 905 zł. Rekordowo niskie ubezpieczenie w wysokości 363 złotych zapłaciła 51-letnia mieszkanka, właścicielka Fiata Seicento z 1998 roku. Niewiele więcej, bo 365 złotych, wydała na swoją polisę 40-letnia posiadaczka Peugeota 107 zasilanego benzyną. Na podium znalazł się również 45-letni mieszkaniec Kielc, który za obowiązkowe ubezpieczenie OC swojego Volkswagena Polo IV z 2007 roku zapłacił jedynie 390 złotych. Korzystając z porównywarki mfind, kielczanie zakupili polisy samochodowe w cenie 393, 398 czy 399 złotych. Jak widzisz, można znaleźć tanie OC w Kielcach – i to takie poniżej 400 złotych rocznie!

PłećWiekMarka i model samochoduRodzaj paliwaRok produkcjiCena OC
Mężczyzna51Fiat SeicentoBenzyna1998363 zł
Kobieta40Peugeot 107Benzyna2011365 zł
Mężczyzna45Volkswagen Polo IVBenzyna2007390 zł
Mężczyzna36Skoda YetiBenzyna2014393 zł
Mężczyzna34Skoda Octavia IIIBenzyna2016398 zł

Sprawdziliśmy także jak wygląda sytuacja na rynku ubezpieczeń w poszczególnych ośrodkach miejskich. Jak na ich tle wypadają Kielce?

Najtańsze ubezpieczenie AC: kiedy przyda się Autocasco?

Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC jesteś również zainteresowany zakupem Autocasco? Tutaj również warto porównać ceny i sprawdzić oferty od wielu ubezpieczycieli. Warto jednak, byś pamiętał, że nie wysokość składki jest najważniejsza przy zakupie ubezpieczenia AC. Przede wszystkim warto się zastanowić, czego oczekujesz od ubezpieczyciela, bo zakres Autocasco może być bardzo różny. Z pewnością warto sprawdzić, czy dana polisa ochroni Cię w sytuacji częściowej lub całkowitej szkody pojazdu, kradzieży lub awarii. Dlatego i podczas zakupu ubezpieczenia AC warto porównać oferty i wybrać tę najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb.

Nie wiesz, gdzie znaleźć najlepsze oferty ubezpieczenia OC? Warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Dzięki mfind możesz sporo zaoszczędzić. Sprawdź, ile wynosi składka polisy dla Twojego auta.

Szukasz  najtańszego OC w Kielcach? Sprawdź TUTAJ!