Ślązacy mają powody do radości, bo wysokość składki polisy komunikacyjnej w województwie śląskim nie należy do najwyższych. Ubezpieczenie OC w Gliwicach na początku maja 2019 roku wyniosło średnio 987 złotych – tak wynika z danych zebranych przez mfind. Porównując oferty od różnych ubezpieczycieli i kupując polisę za pośrednictwem porównywarki, można sporo zaoszczędzić. Gliwiczanie również zachowali sporo środków w swoich portfelach. Sprawdź, ile wyniosło najtańsze OC w Gliwicach!

Mniej samochodów na gliwickich drogach

Gliwice to miasto położone w województwie śląskim. Jest zamieszkałe przez ponad 181 000 mieszkańców. Ilu z nich posiada własne samochody? Otóż, według danych z Wydziału Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji, pod koniec 2017 liczba zarejestrowanych samochodów w Gliwicach wyniosła 109 502 sztuki. To pokaźna liczba, jednak porównując ją do poprzednich lat, można zauważyć nieznaczny spadek – w 2016 roku liczba aut wyniosła 115 000, a w 2015 było to 110 000 pojazdów. Czy liczba samochodów na gliwickich drogach ma wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej?

Tanie OC w Gliwicach: nawet 400 zł rocznie!

Średnia cena OC w Polsce na początku maja 2019 roku wynosi 944 złote. Kierowcy z Gliwic płacą więcej. Za swoją składkę muszą wydać średnio 987 złotych. Duża część zmotoryzowanych może jednak liczyć na atrakcyjne ceny – najtańsze OC w Gliwicach wyniosło w maju równe 400 złotych! Taką ofertę otrzymała w naszej porównywarce OC i AC 52-letnia właścicielka Nissana Note z 2014 roku. Niewiele więcej, bo 407 złotych, zapłacić za swoją polisę 55-letni posiadacz Volkswagena Polo III z 1997 roku. Z korzystnej oferty skorzystała również 59-latka, ubezpieczająca Lancię Y z 2002 roku. Jak widać, wciąż można trafić na niskie składki ubezpieczenia OC.

Takich kierowców z Gliwic było o wiele więcej – duża część z nich za swoją polisę zapłaciła mniej niż 600 zł. Poniżej znajdziesz zestawienie pięciu najtańszych ubezpieczeń OC zakupionych na początku maja w analizowanym mieście.

PłećWiekMarka i model samochoduRodzaj paliwaRok produkcjiCena OC
Kobieta52Nissan NoteBenzyna2014400 zł
Mężczyzna55Volkswagen Polo IIIBenzyna1997407 zł
Kobieta59Lancia YBenzyna2002427 zł
Mężczyzna60Renault Megane III GrandtourBenzyna2013428 zł
Mężczyzna56Citroen C3 PicassoOlej napędowy2009429 zł

Zbliżający się termin zakupu ubezpieczenia OC potrafi spędzić sen z powiek. Wszyscy kierowcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie będzie to tani wydatek. Kluczem do sukcesu jest skorzystanie z kalkulatora OC i AC. Dzięki temu otrzymasz szereg ofert od różnych ubezpieczycieli funkcjonujących na polskim rynku. Z pewnością uda Ci się znaleźć korzystną ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie.

Ubezpieczenie AC Gliwice  – czy warto wykupić dodatkową polisę?

Obowiązkiem każdego kierowcy jest zakup ubezpieczenia OC. Jest to polisa, którą raz w roku należy kupić, by móc poruszać się pojazdem po drogach – w innym wypadku grożą bardzo wysokie kary. Zakres tego ubezpieczenia jest określony przez ustawę, dlatego też podczas jego zakupu należy się kierować tylko i wyłącznie ceną. Inaczej jest w przypadku ubezpieczenia AC. Autocasco to dobrowolna polisa, której zakres możesz dopasować do własnych potrzeb i preferencji. Samodzielnie możesz wybrać interesujące Cię opcje ochrony, np. przed kradzieżą, działaniem natury czy zdarzeniami atmosferycznymi. Cena ubezpieczenia AC uzależniona jest więc od liczby i rodzaju wybranych rozszerzeń i zakresu. Również za Autocasco nie musisz przepłacać – wystarczy, że porównasz oferty i wybierzesz tę odpowiednią.

Przed zakupem ubezpieczenia komunikacyjnego warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli. Ceny mogą znacząco się różnić, a przecież nie warto przepłacać, prawda?