Kierowcy ze stolicy województwa śląskiego, czyli Katowic, płacą za swoją składkę OC średnio 991 złotych. To o 47 złotych więcej, niż wynosi średnia wysokość polisy komunikacyjnej w Polsce. A jak wygląda sytuacja w Częstochowie?

Ubezpieczenie OC w Częstochowie na początku maja 2019 roku średnio wyniosło 871 złotych – takie dane, na podstawie ubezpieczeń zakupionych za pośrednictwem porównywarki, zebrał mfind. To dobra cena, choć wielu kierowcom udało się nabyć polisę nawet o ponad połowę taniej. Kto był takim szczęśliwcem? Kto może liczyć na tanie OC w Częstochowie?

Liczba wypadków w woj. śląskim, OC Częstochowa 

Częstochowa to spore miasto liczące ponad 226 000 mieszkańców. Czy na tamtejszych drogach sytuacja jest bezpieczna? Otóż, z najnowszych statystyk policyjnych wynika, że liczba wypadków na drogach w województwie śląskim jest umiarkowana. Wskaźnik liczby wypadków na 100 000 mieszkańców wynosi 71, co w porównaniu np. z województwem łódzkim, gdzie współczynnik ten sięgnął 152,1, wynik ten jest dobry. W 2017 roku na śląskich drogach doszło do 3 222 wypadków, w których zginęło 219 osób, a 3 783 zostało rannych.

Czy liczba wypadków miała wpływ na wysokość składki OC? Sprawdźmy, ile kosztuje OC w Częstochowie!

Tanie OC w Częstochowie: już od 355 złotych!

Kierowcy z Częstochowy mają powody do radości, bowiem duża część z nich zapłaciła niewiele za swoją składkę ubezpieczeniową. Najtańsze ubezpieczenie OC w Częstochowie na początku maja 2019 roku przypadło 25-letniemu posiadaczowi Fiata 126p FL z 1991 roku. Ubezpieczenie „malucha” kosztowało jedynie 355 złotych. 16 złotych więcej zapłacił kierowca Forda Focusa z 2013 roku. 39-latek zajął drugie miejsce w zestawieniu najtańszych OC w Częstochowie zakupionych za pośrednictwem porównywarki mfind. Podium zamyka 44-letnia właścicielka Citroena C1 z 2012 roku, która za swoją składkę zapłaciła 384 złote.

PłećWiekMarka i model samochoduRodzaj paliwaRok produkcjiCena OC
Mężczyzna25Fiat 126p FLBenzyna1991355 zł
Mężczyzna39Ford FocusBenzyna2013371 zł
Kobieta44Citroen C1Benzyna2012384 zł
Mężczyzna57Seat IbizaOlej napędowy2005393 zł
Mężczyzna53Opel Corsa COlej napędowy2006407 zł

Jak widać w powyższej tabeli, ubezpieczenie OC wcale nie musi być kosztowne. Na wysokość składki wpływa jednak wiele czynników, m.in. miejsce zamieszkania, staż za kółkiem, wiek czy parametry pojazdu. W wyborze najkorzystniejszej oferty z pewnością pomoże Ci porównanie ofert, a to zrobi za Ciebie porównywarka ubezpieczeń mfind.

 

Ubezpieczenie AC Częstochowa: warto kupić?

Zakup ubezpieczenia OC nie powinien podlegać żadnym wątpliwościom – w Polsce jest on obowiązkowy, a za jego brak grożą wysokie kary! Zakres OC uregulowany jest ustawą, przez co wszyscy ubezpieczyciele muszą sprzedawać taki sam produkt. Różni się on jedynie ceną. Inaczej jest w przypadku dobrowolnej polisy AC. Ubezpieczenie Autocasco możesz dobrać do własnych potrzeb. Zakres ubezpieczenia AC możesz dowolnie modyfikować, by spełnił wszystkie Twoje oczekiwania. Kierowcy często z niego rezygnują, argumentując to zbyt wysoką ceną polisy. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ nadal można nabyć ten produkt w korzystnej cenie, np. decydując się na zakup OC i AC w pakiecie.

Bez względu na to, na jakie ubezpieczenie się zdecydujesz, warto porównać oferty. Jeśli uważasz, że przepłacasz za swoją polisę, to skorzystaj z kalkulatora OC i AC i sprawdź, ile wynosi najniższa składka dla Ciebie i Twojego pojazdu!