Jak wypełnić formularz, by zyskać tanią polisę OC?

Wpisywanie nieprawidłowych danych, by zyskać lepszą cenę dla klienta to praktyka wielu agentów i klientów. O tego typu nadużyciach informuje m.in. Rzecznik Finansowy, pisaliśmy o tym w maju. Kusi zwłaszcza wpisywanie innego niż rzeczywisty miejsca użytkowania pojazdu. Nie wszyscy ubezpieczyciele pytają bowiem o adres zameldowania kierowcy lub wyliczają składkę na podstawie numeru rejestracyjnego pojazdu. Niektóre towarzystwa, np. AXA pyta o adres parkowania samochodu w nocy i w ciągu dnia, inne (większość) proszą o adres zameldowania lub/ i adres zamieszkania.

W mniejszych miejscowościach OC bywa tańsze nawet o 33 proc. To spora pokusa do nadużyć. Niższe stawki płacą też osoby w związkach, z dziećmi – tacy kierowcy z reguły jeżdżą spokojniej i mają na koncie mniej stłuczek. Czy agent może wpisać, że wozisz dziecko, a w rzeczywistości go nie masz? Niestety tak – i jeśli poświadczysz takie dane, by dostać tańszą polisę, musisz liczyć się z konsekwencjami.

Jakimi danymi manipulują jeszcze ludzie? Według Rzecznika Finansowego, zdarza się coraz częściej, że agencji bądź klienci pomijają lub zaniżają szkody, nie wpisują rzeczywistego przeznaczenia samochodu lub pojemności.

Nie oszukuj na OC – wpisuj prawdziwe dane!

Ubezpieczyciel nie sprawdzi wprawdzie od razu, czy wpisałeś prawdę , czy nie – ale w razie stłuczki, możesz dostać rekalkulację składki i różnicę musisz pokryć. W przypadku kłamstwa ubezpieczeniowego rekalkulacja jest bardzo bolesna dla portfela. A z AC możesz w ogóle nie dostać odszkodowania! I nawet jeśli to agent wpisał nieprawdziwe dane, a Ty je tylko poświadczyłeś, firmy ubezpieczeniowe będą w pierwszej kolejności wyciągały konsekwencje w stosunku do Ciebie, a nie do agenta. Udowodnienie, że zostałeś wprowadzony w błąd celowo będzie trudne.

Obejrzyj materiał przygotowany przez Moto Doradcę – koniecznie do końca. Jeśli chcesz zaoszczędzić na OC, zobaczysz jak to zrobić najłatwiej i zupełnie bezpiecznie! Przede wszystkim porównuj ceny, w mfind masz aż 76 ofert od kilkunastu ubezpieczycieli. Do Twojej dyspozycji są doradcy, którzy w razie czego pomogą Ci wypełnić formularz. Wybierz najkorzystniejszą dla siebie ofertę i odbierz 50 zł za zakup polisy. Zapraszamy!