Jesteś właścicielem bloga, prowadzisz swój kanał na YouTubie lub masz fanpage na Facebooku bądź Instagramie? Zacznij na nich zarabiać!

Czym są programy partnerskie?

Szczegóły znajdziesz w naszym tekście Co to jest program partnerki?  W skrócie przypomnimy tylko, że działania w programach partnerskich polegają na polecaniu produktów i usług na stronach internetowych, blogach, forach i w kanałach social media.

Sprzedawca, czyli reklamodawca, dostarcza Ci specjalne, dedykowane linki oraz udostępnia niezbędne narzędzia, takie jak np. banery, widżety czy rotatory.

Jak działają programy partnerskie?


Od reklamodawcy otrzymujesz specjalne linki afiliacyjne lub reklamy, po których kliknięciu czytelnik Twojej witryny zostanie przekierowany na jego stronę internetową. Czytelnik ten dokona zakupy towaru lub usługi bądź wykona inną czynność określoną w danym programie partnerskim. Może to być np. samo kliknięcie czy uzupełnienie wniosku, a niekoniecznie zakup. Każda taka czynność będzie odnotowana i po jej zatwierdzeniu otrzymasz ustaloną kwotę.

 

Ile można zarobić w programach partnerskich?

Możesz zarobić naprawdę dużo. Dużo, to znaczy, ile? Zarobek uzależniony jest przede wszystkim od Twojego zaangażowania. To, ile czasu przeznaczysz miesięcznie na działania w programie partnerskim, ma wpływ na końcowy wynik. Powinieneś szukać, rozwijać się i polecać produkty, które reklamujesz w wielu miejscach.

Masz duże pole do popisu! Blogi, witryny internetowe, kanały social media: Facebook, Instagram, YouTube. Wykorzystaj wszystkie możliwe miejsca na skuteczną, lecz nie nachalną reklamę. Jeśli prowadzisz już stronę ze sporym ruchem, to nawet się nie zastanawiaj – wybierz produkty odpowiadające tematyce witryny i… ciesz się zyskiem!

Przykładowo, jeśli piszesz bloga o tematyce motoryzacji, to zdecyduj się na promowanie ubezpieczeń komunikacyjnych. Możesz to zrobić, wybierając program partnerski Mfind.

To, ile zarobisz zależy również od stawek prowizji, na jakie umówisz się ze sprzedawcami. Wszystko uzależnione jest od danego programu partnerskiego i samego towaru.

Możesz otrzymać np. :


20 proc. za sprzedaż danej książki lub płyty. Jeśli prowadzisz bloga z recenzjami literatury lub stronę związaną z kulturą i sztuką, będzie to świetne miejsce na promocję takich produktów.


100 zł za każde 10 000 wyświetleń reklamy znajdującej się pod Twoim filmem na YouTube. Opowiadając o nowinkach technologicznych, nawiąż współpracę z firmą produkującą właśnie takie urządzenia.


5 zł za każdy wypełniony formularz związany z zakupem produktu ubezpieczeniowego lub finansowego i 50 zł za sprzedaną polisę.

Zapoznaj się z programem partnerskim Mfind!

UWAGA! Masz duży serwis? Warunki możesz negocjować! 

Sukces w programie partnerskim? Działaj i planuj!

Zarobisz więc tyle, ile uda Ci się sprzedać. Dobrze, byś polecał jak najwięcej produktów, lecz całą strategię musisz mądrze zaplanować.

Nie decyduj się na reklamowanie karmy dla psów na blogu o aranżacji wnętrz, ani najnowszej linii pomadek na stronie poświęconej motoryzacji. Możesz zarobić od kilkudziesięciu do nawet kilkunastu tysięcy złotych, prowadząc bloga lub stronę z dobrym zasięgiem. Kwota ta może rosnąć wraz z Twoim zaangażowaniem i nowymi pomysłami.

Sam zdecyduj, jakie produkty możesz promować i w jaki sposób chcesz to robić. Powodzenia!

Jak oszacować zyski z programu partnerskiego?

Przeważnie produkt kupuje 2-5% osób które trafiły nas stronę sklepu. Oznacza to, że przy dotarciu do 100 osób, produkt kupi około 5 osób. To dodatkowy dochód rzędu 250zł jeśli tak jak w Programie Partnerskim MFIND otrzymasz 50 zł od sprzedanej polisy. 

Dochód zależy od ilości energii włożonej w promocję. Im więcej osób zostanie zapoznanych z produktem tym wyższa będzie sprzedaż, a więc i twoje zarobki.

Przy sprzedanych 100 polisach dochód ten wynosić będzie już 5000 zł.

Wielu blogerów i Youtuberów żyje z afiliacji, a ich dochody z tego tytułu nawet w polskich warunkach często przekraczają 10 000 złotych. 

Nie czekaj, zarejestruj się już teraz: