Po tym, jak na koniec 2018 roku PZU wprowadziło dla posiadaczy kart PZM i starych samochodów niekorzystne zmiany w zakresie ubezpieczeń, powiało grozą. Ubezpieczyciel zapowiedział koniec zniżek na OC dla posiadaczy karty PZM i samochodu co najmniej 25-letniego (wcześniej jego właściciele mogli liczyć nawet na 70 proc. zniżki na OC). Jednak zawarta pomiędzy Polskim Związkiem Motorowym a Towarzystwem Ubezpieczeń Compensa S.A. Vienna Insurance Group umowa okazała się światłem w tunelu (Compensa ubezpiecza m.in. od NNW licencjonowanych zawodników sportu żużlowego, motocyklowego, samochodowego i kartingowego, a także kierowców, pilotów, sędziów/komisarzy/kontrolerów sportowych, czy chronometrażystów). Stąd do oferty Compensy na ubezpieczenie OC na auta powyżej 25 lat doszły zniżki dla członków PZM.

Czytaj także: PZU wycofało zniżki na OC dla członków PZM

Ubezpieczenie samochodu powyżej 25 lat – co przygotowała Compensa?

Jeśli jesteś właścicielem pojazdu, którego eksploatacja od pierwszej rejestracji wynosi powyżej 25 lat, możesz skorzystać z oferty przygotowanej dla moto klasyki przez TU Compensa. Ubezpieczyciel proponuje do 70% zniżki za wiek pojazdu (poza zniżką za historię ubezpieczeniową). Oferta obejmuje samochody i motocykle zarejestrowane zarówno na „żółtych”, jak i standardowych tablicach rejestracyjnych. Co istotne, możesz skorzystać z oferty także w sytuacji, gdy poza klasykiem dysponujesz jeszcze innymi pojazdami – Compensa oferuje specjalne zniżki również na te pojazdy.

Zniżki na OC starych samochodów w Compensie

Jak już wiemy, Polski Związek Motorowy podpisał umowę z Compensą na rok 2020. To doskonała wiadomość dla właścicieli starszych samochodów zrzeszonych w Polskim Związku Motorowym, którzy teraz to właśnie u tego ubezpieczyciela mogą starać się o zniżki na OC starych samochodów. Jak wspomnieliśmy powyżej, specjalne składki OC przysługują samochodom i motocyklom użytkowanym ponad 25 lat (zgodnie z datą pierwszej rejestracji). To jednak nie koniec dobrych wiadomości! Compensa, na podstawie uzyskanego przez PZM porozumienia, przygotowała dodatkowe 20 proc. zniżki dla wszystkich członków PZM.

Tańsze OC dla starych samochodów od Compensy: kto może skorzystać?

W kwestii warunków, na jakich przysługują zniżki wynegocjowane z Compensą, wiele się nie zmieniło. Te obejmują zarówno samochody osobowe, jak i motocykle, które użytkowane są powyżej 25 lat. Pod uwagę bierze się datę pierwszej rejestracji pojazdu. W tym przypadku bez znaczenia pozostaje jednak fakt, czy auto posiada żółte czy białe tablice rejestracyjne. Jeśli zatem posiadasz moto klasyka, który jest eksploatowany powyżej 25 lat, a dodatkowo jesteś członkiem PZM-u, Twoja motoryzacyjna pasja zostanie nagrodzona.

Na koniec dodamy tylko, że zawsze warto porównywać oferty różnych ubezpieczycieli i wybrać towarzystwo, które oferuje najtańsze OC. Może zdarzyć się, że ostateczna cena u ubezpieczyciela, który oferuje wysokie zniżki na OC dla starych samochodów, będzie wyższa niż w towarzystwie, które z założenia nie przewiduje preferencyjnych warunków na ubezpieczenie OC dla starych samochodów.