Niespełna miesiąc temu pisaliśmy o zmianach jakie PZU wprowadziło dla posiadaczy kart PZM i starych samochodów. Zmianach niekorzystnych. 19 grudnia 2018 roku ubezpieczyciel zapowiedział koniec zniżek na OC dla posiadaczy karty PZM i samochodu co najmniej 25-letniego. Wcześniej, jego właściciele mogli liczyć nawet na 70 proc. zniżki na OC. Teraz, aby otrzymać szansę na preferencyjne ubezpieczenie, konieczne byłoby posiadanie żółtych tablic rejestracyjnych.

Koniec zniżek z PZU dla starych samochodów

Przewidywaliśmy, że zniesienie zniżek przez PZU pociągnie za sobą szereg konsekwencji i właśnie teraz te mają miejsce. Już w grudniu 2018 roku Polski Związek Motorowy zapowiedział walkę o przywrócenie zniżek OC dla swoich członków i wynegocjowanie korzystnych ofert u innego ubezpieczyciela. Wszystko w obawie o odejście osób ze Związku, z których większość nie ukrywała, że przynależy do niego tylko i wyłącznie ze względu na przysługujące zniżki.  Jednak na wprowadzonych zmianach ucierpieli nie tylko właściciele zabytkowych aut. Sporo do stracenia miało też samo PZU. Dlaczego? Właściciele starych samochodów raczej nie trwaliby przy ubezpieczycielu na znak lojalności, a szukaliby korzystniejszych ofert ubezpieczenia OC w innych towarzystwach. Teraz właśnie mają szansę je znaleźć…

Zniżki na OC starych samochodów w Compensie

Polski Związek Motorowy podpisał umowę z Compensą. To doskonała wiadomość dla właścicieli starszych samochodów zrzeszonych w Polskim Związku Motorowym, którzy teraz to właśnie u tego ubezpieczyciela mogą starać się o zniżki na OC starych samochodów. Specjalne składki OC przysługują samochodom i motocyklom użytkowanym ponad 25 lat (zgodnie z datą pierwszej rejestracji). Zgodnie z zapewnieniami PZM, w zależności od modelu i wieku auta oraz bezszkodowej historii kierowcy, członkowie Związku będą mogli liczyć na zniżki na OC starych samochodów bardzo zbliżone do tych, które mieli w poprzedniej ofercie PZU. To jednak nie koniec dobrych wiadomości! Compensa, na podstawie uzyskanego przez PZM porozumienia, przygotowała dodatkowe 15 proc. zniżki dla wszystkich członków PZM.

PZU wycofało zniżki na OC dla członków PZM

Zniżki na OC od Compensy: kto może skorzystać?

W kwestii warunków, na jakich przysługują zniżki wynegocjowane z Compensą, wiele się nie zmieniło. Te obejmują zarówno samochody osobowe, jak i motocykle, które użytkowane są od co najmniej 25 lat. Pod uwagę bierze się datę pierwszej rejestracji pojazdu. W tym przypadku bez znaczenia pozostaje jednak fakt, czy auto posiada żółte czy białe tablice rejestracyjne. Jednak i w tym przypadku warto porównywać oferty różnych ubezpieczycieli i wybrać towarzystwo, które oferuje najtańsze OC. Może zdarzyć się, że ostateczna cena u ubezpieczyciela, który oferuje wysokie zniżki na OC dla starych samochodów, będzie wyższa niż w towarzystwie, które z założenia nie przewiduje preferencyjnych warunków dla starszych pojazdów.