Atrybutem znaku Skorpiona jest władza –  może dlatego pisze się o Skorpionach, że są trudne, chimeryczne i apodyktyczne, ale to tylko część prawdy. Skorpiony mają także sporo zalet i to nie tylko jako partnerzy, pracownicy czy rodzice, ale także jako kierowcy. Może nie jest to fakt, który rzuca się w oczy jako pierwszy, ale każdy uważny obserwator jest w stanie skorpionie zalety zauważyć i docenić.

Skorpion zalety i wady

Ogromną zaletą Skorpiona jest jego głęboka intuicja, z której przeważnie potrafi bezbłędnie korzystać. Nie wie dokładnie skąd –  ale wie i jest pewien swego. Potrafi być zdeterminowany w drodze do celu i skupiony na zadaniach. To prawda, zdarza mu się nie patyczkować, ale nie można odmówić mu skuteczności.

Dla Skorpiona bardziej niż dla innych znaków zodiaku wielkie znaczenie ma władza. Jego największym  życiowym wyzwaniem jest nie to jak ją zdobyć czy utrzymać, bo z tym Skorpion wielkich problemów nie ma, ale to jak z niej mądrze korzystać.

Astrolodzy lubią mówić, że energia Skorpiona działa jak buldożer. Kiedy wchodzi do gry, szanse na to, że status quo utrzyma się w stanie niezmienionym są prawie żadne, ale to nie znaczy wcale, że dzieje się źle. Skorpion który działa dokonuje transformacji:   nie wszystkim to się podoba, ale zwykle na zgliszczach, które potrafi po sobie pozostawić tworzy coś zupełnie nowego.

Jeśli jesteś Skorpionem uważaj, żeby swoich zalet nie przekształcić w wady. Skorpion potrafi w swojej determinacji pójść za daleko, staje się wtedy mściwy, intrygancki i okrutny. Jeśli stajesz się bezwzględny: uważaj. To niekoniecznie najskuteczniejsza droga do celu.

Horoskop kierowcy – znaki zodiaku za kierownicą – kto prowadzi NAJGORZEJ?

Skorpion horoskop

Zwykle horoskop dla Skorpiona bazuje na jego mocnych i słabych stronach i uwypukla główne wyzwania znaku. Jeśli Skorpionowi ma się w życiu powieść musi nauczyć korzystać się ze swoich zalet i mocnych stron –  w tym intuicji – i zawsze mieć baczenie na to, czy nie nadużywa powierzonej mu władzy. Dotyczy to związków partnerskich, rodzicielskich czy wszystkich innych.

Astrolożka Carolyne Faulkner, znana między innymi czytelnikom międzynarodowych wydań magazynu Vogue, napisała w swojej książce „Znaki”, że Skorpion ma wprost nieprawdopodobną zdolność do czynienia tak dobra jak i zła. Krytykowany za niezbyt etyczne budowanie biznesu Bill Gates, stał się w końcu uznanym filantropem.  Możliwości są więc nieograniczone –  ważne tylko aby nie dać się ponieść zazdrości, mściwości i zawiści.

Skorpion profil kierowcy

Skorpion to kierowca odrobinę zbyt nerwowy i wybuchowy –  ale znów –  wszystko zależy od tego jak panuje nad swoim temperamentem. Może być świetny –  z pewnością nie brakuje mu umiejętności –  czasem jego mniemanie o tych umiejętnościach jest po prostu zbyt duże i popycha do bagatelizowania czy lekceważenia innych użytkowników drogi.

Co na to statystyki wypadków i ceny OC dla kierowców spod znaku Skorpiona? Tu, co zaskakujące panie wypadają trochę gorzej od panów. Średnia szkodowość dla całego znaku znajduje się gdzieś po środku stawki, ceny OC podobnie.