Planujesz przeprowadzkę? Większe zakupy? A może poszukujesz auta na szybki i wygodny transport większych gabarytów? Odpowiedzią na wszystkie te pytania może być CityBee, czyli samochód dostawczy na minuty. W październiku 2018 roku usługa BIG carsharingu zadebiutowała w Polsce. Jak się spisuje?

Samochód dostawczy na minuty: jak to działa?

Idei samochodów na minuty chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Usługa carsharingu cieszy się ogromną popularnością i nic nie zapowiada by w najbliższym czasie miało to się zmienić. Wręcz przeciwnie – rynek aut na minuty wciąż się rozrasta, a w ostatnim czasie dołączył do niego litewski koncert CityBee, który oferuje tak zwany BIG carsharing, czyli samochody dostawcze na minuty. Rejestracja w CityBee przebiega na podobnej zasadzie jak w innych firmach oferujących usługi wynajmu samochodów na minuty. Pierwszym krokiem będzie pobranie aplikacji CityBee na telefon, wprowadzenie potrzebnych danych, weryfikacja prawa jazdy oraz podanie danych swojej karty kredytowej. A do kogo skierowana jest usługa? Do wszystkich tych, którzy potrzebują auta do transportu rzeczy o większych gabarytach. Warunki? Ukończone 18 lat oraz prawo jazdy.

CityBee w Polsce: gdzie możesz pojechać?

Samochodem CityBee możemy wyruszyć do innego miasta, ale wynajem zakończyć będziemy mogli jedynie tam, gdzie usługa litewskiego dostawcy jest dostępna. Na tę chwilę autami dostawczymi na minuty możemy poruszać się pomiędzy Warszawą, Krakowem, Wrocławiem, Trójmiastem a Śląskiem. Co jednak najważniejsze, autem możemy wyjechać także poza granice Polski. W tym przypadku musimy jednak pamiętać, że konieczny jest wcześniejszy kontakt z dostawcą aut i poinformowanie go o celu i długości takiej podróży.

Przejdźmy jednak do najważniejszego, a mianowicie ceny. Ile kosztuje wynajem auta dostawczego na minuty? Zacznijmy więc od informacji najbardziej pozytywnej – wynajmując samochód dostawczy CityBee, przez pierwsze 50 km jazdy każdego dnia nie płacimy opłaty za kilometry, a jedynie za czas użytkowania samochodu.

BIG carsharing CityBee: ile to kosztuje?

Auto dostawcze możemy wypożyczyć na minuty, godziny, a nawet na dni. A jaki jest tego koszt?

  • 0,99 zł za minutę – przez pierwsze 49 minut od czasu wypożyczenia auta,
  • 49 zł za godzinę – w przypadku wypożyczenia auta na dłużej niż 49 minut,
  • 219 zł za dzień – dotyczy wypożyczenia auta na czas od 3 godzin i 51 minut do 23 godzin.
  • 1299 zł za tydzień.

Co jednak warto zauważyć, po przekroczeniu 50 kilometrów danego dnia naliczana jest dodatkowa opłata wynosząca 0,65 zł / kilometr.

Choć z jednej strony kusząca wydaje się opcja z wynajęciem samochodu CityBee, gdzie w przypadku 50 pierwszych kilometrów każdego dnia płacimy jedynie za minuty, o tyle wątpliwości może budzić opłacalność wypożyczenia auta na kilka godzin. Tutaj bez znaczenia jest fakt, czy z auta korzystamy 4 godziny czy 23 – w oby przypadkach za usługę zapłacimy 219 złotych. To, co jednak działa na plus, to fakt, że zarówno parking w strefach CityBee, benzyna oraz ubezpieczenie są już wliczone w cenę wypożyczenia.

Czy warto mieć samochód w mieście?