Kalkulator OC i AC - szybki i dokładny
do 76 ofert ubezpieczenia

Porównaj i oszczędź nawet 517 zł na OC
5 minut wypełniania formularza
pełne, wiarygodne porównanie nawet 76 ofert
możliwość zakupu online każdej oferty

 • Proama
 • Link4
 • PZU
 • Gothaer
 • AXA
 • Aviva
 • Benefia

Przedłużenie OC i AC w AXA Ubezpieczenia

Przedłużenie OC i AC w AXA Ubezpieczenia
mfind.pl

Co wpływa na wysokość składki OC i AC w AXA Ubezpieczenia?

Wysokość składki na ubezpieczenie OC i AC na kolejny rok może ulec zmianie, jeśli w trakcie obowiązującej umowy doszło do zdarzenia, które skutkowało wypłatą odszkodowania z polisy. Twoje zniżki za bezszkodową jazdę ulegną pomniejszeniu, a składka automatycznie pójdzie w górę. Na szczęście nie każda szkoda w AXA Ubezpieczenia powoduje utratę zniżek. Przykładowo na wysokość składki nie wpłynie uszkodzenie lub zniszczenie szyby.

Jeśli nie jesteś pewien, ile zapłacisz za kontynuację ubezpieczenia OC, AXA Ubezpieczenia poinformuje Cię o warunkach przedłużanej umowy, wysyłając ofertę pocztą. Około 20 dni przed wygaśnięciem ochrony OC otrzymasz propozycję kontynuacji oraz pouczenie o możliwości wypowiedzenia umowy. Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych ubezpieczyciel musi dostarczyć taką informację najpóźniej na 14 dni przed końcem obowiązywania OC.

Przedłużenie OC w AXA Ubezpieczenia – co warto wiedzieć? 

Ubezpieczenie OC przedłuża się automatycznie, jeśli nie zdecydujesz się na wypowiedzenie i nie prześlesz odpowiedniego dokumentu do AXA Ubezpieczenia najpóźniej jeden dzień przed zakończeniem poprzedniej umowy. Mimo to na 14 dni przed upływem ochrony otrzymasz informację o warunkach przedłużenia OC i wysokości składki. Będziesz miał jeszcze czas na porównanie ofert i podjęcie ostatecznej decyzji.

Jeśli postanowisz pozostać w AXA Ubezpieczenia i nie zmieniać niczego w zakresie ubezpieczenia, wystarczy, że skorzystasz z danych do przelewu podanych we wcześniej otrzymanych dokumentach. Możesz także zalogować się na swoje konto w serwisie AXA Ubezpieczenia i samodzielnie zapoznać się z warunkami kontynuacji umowy. Taka opcja jest dostępna nie wcześniej niż pół roku przed upływem okresu ochrony. Wystarczy kliknąć ‚Odnów polisę’ w zakładce ‚Polisy i propozycje’.

Zmiana zakresu ubezpieczenia OC i AC W AXA Ubezpieczenia

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś przedłużając umowę na kolejny rok zmienił zakres swojego ubezpieczenia komunikacyjnego. Jeśli posiadasz tylko polisę OC, możesz zdecydować o dokupieniu AC w pakiecie, zmianie zakresu autocasco lub dobraniu dodatków, np. w postaci assistance lub NNW. W celu ustalenia zakresu ubezpieczenia na kolejny okres ochrony skontaktuj się z doradcą AXA Ubezpieczenia przez formularz kontaktowy lub dzwoniąc na infolinię 22 599 95 22 (Dział Odnowień pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 oraz w sobotę w godzinach 9.00-17.00).

Przedłużenie OC i AC w AXA Ubezpieczenia – warto?

Za przedłużeniem umowy OC i AC u tego samego ubezpieczyciela stoi sporo argumentów, w tym przypadku w AXA Ubezpieczenia masz:

 • Zniżkę na kontynuację
 • Możliwość korzystania z programów promocyjnych dla stałych klientów
 • Możliwość odnowienia polisy bez wychodzenia z domowy i opłacenia jej w dogodny sposób
 • Dostęp do konta ubezpieczonego, umożliwiającego zarządzanie polisami, zmianę danych osobowych, dostęp do dokumentów i dokonywanie płatności

Musisz jednak pamiętać, że rynek ubezpieczeń komunikacyjnych zmienia się dynamicznie i nawet jeśli kupując OC lub AC zaopatrzyłeś się w najbardziej dogodną dla Ciebie polisę, nie jest powiedziane, że w czasie podejmowania decyzji o kontynuacji pojawiła się lepsza oferta na rynku. Dlatego regularne porównywanie ofert jest jedynym efektywnym sposobem na znalezienie najlepszej ceny. Zrobisz to z łatwością korzystając z naszej porównywarki na mfind.pl

Więcej o OC i AC w AXA Ubezpieczenia przeczytaj w artykule: AXA Ubezpieczenia OC i AC

mfind.pl

Podsumowanie

 • Wysokość składki na ubezpieczenie OC i AC na kolejny rok może ulec zmianie, jeśli miałeś stłuczkę. Dlatego przed automatycznym odnowieniem polisy sprawdź, czy to się opłaca u tego samego ubezpieczyciela.
 • W serwisie AXA Ubezpieczenia szybko sprawdzisz, jakie są warunki kontynuacji umowy.
 • Możesz poszerzyć zakres polisy przy okazji zmiany.

Autor artykułu:

Moją pracą jest zarządzanie, planowanie i dbanie o kontakt z klientem. W swoich czterech kątach piszę, czytam i gram na konsoli, a w większych przestrzeniach pływam i jeżdżę na łyżwach. Ale ponad wszystko jestem kinomaniakiem.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Przedłużenie OC i AC w AXA Ubezpieczenia"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Mateusz
Gość

Nie polecam kontynuowanie w AXA oc. Kwota dla nowego klienta jest o prawie 100 zł niższa niż dla obecnego – zero programu lojalnościowego.

wpDiscuz