Przedłużenie OC w Aviva

Przedłużenie OC i AC w Avive jest proste. Na 30 dni przed upływem ważności polisy OC, nowa oferta przygotowana przez doradców Avivy będzie już na Ciebie czekać. Możesz też sam zgłosić się po ofertę. W tym celu zadzwoń pod numer 801 28 28 28 lub zamów rozmowę z konsultantem za pomocą formularza na stronie internetowej towarzystwa.

Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę, porównaj spokojnie oferty innych towarzystw. W OC musisz zachować ciągłość, to ubezpieczenie obowiązkowe. Oczywiście, nie musisz pamiętać terminu upływu swojej polisy OC. Na pewno nie przegapisz momentu zakończenia ochrony, bo najpóźniej 14 dni przed końcem OC otrzymasz od Avivy drogą mailową dokumenty, które podpowiedzą Ci, jak i na jakich warunkach odnowić ubezpieczenie.

Nie jesteś zobowiązany do zaakceptowania oferty. Jeśli chcesz dokonać zmian w polisie, wyślij maila na adres kontakt@aviva.pl lub umów się na rozmowę z doradcą przez formularz kontaktowy. Aby kontynuować OC bez w dotychczasowej formie, wystarczy, że opłacisz składkę podaną w wysłanych dokumentach. Ponadto, jeśli dokonasz wpłaty za pomocą karty płatniczej, otrzymasz dodatkowy rabat.

Nie przedłużam polisy OC w Aviva

Nie jesteś zadowolony ze swojego dotychczasowego ubezpieczenia OC? Cena za wysoka? Słabe dodatki? Jeśli nie podejmiesz działania w odpowiednim czasie, polisa zostanie automatycznie przedłużona na kolejny okres ubezpieczenia, co gwarantuje Ci ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Na wypowiedzenie OC masz czas do ostatniego dnia przed upływem ważności umowy. Zadbaj o to, żeby towarzystwo miało Twoje aktualne dane teleadresowe – wtedy zyskasz pewność, że odpowiednio wcześniej otrzymasz informacje o warunkach kontynuacji oraz pouczenie o prawie do wypowiedzenia. Polisa nie zostanie przedłużona automatycznie, jeśli zalegasz ze składką, ubezpieczyciel ogłosił upadłość lub kupiłeś samochód razem z OC.

Przedłużam AC w Aviva

Autocasco nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym i nie przechodzi automatycznie na kolejny okres, jeśli nie zdążysz go wypowiedzieć w terminie. Sam zadecydujesz, czy dalsza ochrona jest Ci potrzebna i jeśli tak, to na jakich warunkach i czy u tego samego ubezpieczyciela. Masz pełną dowolność wyboru oferty, możesz to zrobić na kilka sposobów:

  • skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń na mfind.pl
  • skorzystaj z kalkulatora Avivy
  • zamów rozmowę z konsultantem — podaj swój numer telefonu i czekaj na kontakt
  • zadzwoń pod numer 801 28 28 28 lub 22 563 28 28
  • wyślij maila na adres kontakt@aviva.pl

Kiedy podejmiesz decyzję o przedłużeniu AC w Avivie, towarzystwo przygotuje wszystkie potrzebne dokumenty i dostarczy je do Ciebie. Wystarczy opłacić składkę – i gotowe!

Więcej o ubezpieczeniach OC i AC w Aviva przeczytasz w artykule: Aviva OC i AC