Kalkulator OC i AC - szybki i dokładny
do 76 ofert ubezpieczenia

Porównaj i oszczędź nawet 517 zł na OC
5 minut wypełniania formularza
pełne, wiarygodne porównanie nawet 76 ofert
możliwość zakupu online każdej oferty

  • Proama
  • Link4
  • PZU
  • Gothaer
  • AXA
  • Aviva
  • Benefia

Mandat za przekroczenie prędkości o 1 km/h? Posłowie i policja są „za”

Mandat za przekroczenie prędkości o 1 km/h? Posłowie i policja są „za”
mfind.pl

Przepis wprowadzony w 2011 roku miał być „prezentem” dla kierowców, którzy minimalnie przekroczą prędkość, a także pozwalał uniknąć wpadek z fałszywymi wskazaniami fotoradarów, których margines błędu w niektórych przypadkach może sięgać nawet ponad 10 km/h.

CZYTAJ TAKŻE

Mandat z zagranicy: droga pamiątka z wakacji. Czy trzeba go zapłacić?

Brak przeglądu a ubezpieczenie OC i AC. Czy mandat to jedyna kara za jazdę bez przeglądu?

Politycy i policja uważają jednak, że możliwość przekroczenia dozwolonej prędkości o 10 km/h doprowadziła do tego, że kierujący pojazdami przyzwyczaili się do jazdy szybszej o 10 km/h. Kierowcy, poruszając się w dzień po terenie zabudowanym, są przyzwyczajeni do jazdy 60 km/h, chociaż ograniczenie wynosi 50 km/h. Dopiero przy jeździe 61 km/h kierujący samochodem zostaje zatrzymany przez policję lub sfotografowany przez fotoradar.

Projekt zmian jest już gotowy w klubie parlamentarnym PO. Trwa jednak jeszcze dyskusja, czy kierowcom nie zostawić minimalnego marginesu błędu – np. 2-3 km/h i dopiero powyżej tej wartości wystawiać mandat za przekroczenie prędkości.

Fot. By Cezary Piwowarski (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Autor artykułu:

Od lat zanurzony w oceanie dziennikarstwa internetowego. Wcześniej związany z jednym z największych wydawców w kraju - Polska Press Grupa. Współtwórca serwisu Akademia mfind. W mfind content manager - doradza redaktorowi naczelnemu, pisze, zajmuje się SEO oraz współpracą z mediami.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Mandat za przekroczenie prędkości o 1 km/h? Posłowie i policja są „za”"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Marian kierowca z 50 letnim stażem jazdy bezwypadk
Gość
Marian kierowca z 50 letnim stażem jazdy bezwypadk

ten projekt jest chory ponieważ kierowca większą uwagę będzie na szybkościomierz niż sytuację na jezdni jak i na zachowaniu korzystających jezdni użytkowników.

wpDiscuz