Kalkulator OC i AC - szybki i dokładny
do 76 ofert ubezpieczenia

Porównaj i oszczędź nawet 517 zł na OC
5 minut wypełniania formularza
pełne, wiarygodne porównanie nawet 76 ofert
możliwość zakupu online każdej oferty

 • Proama
 • Link4
 • PZU
 • Gothaer
 • AXA
 • Aviva
 • Benefia

AXA Ubezpieczenia assistance – co obejmuje, czy warto je mieć?

AXA Ubezpieczenia assistance – co obejmuje, czy warto je mieć?
mfind.pl

Assistance w AXA – wersja z OC

Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje podstawowe usługi assistance jako dodatek do OC, również AXA Ubezpieczenia. Z OC otrzymasz Assistance Mini w pakiecie, które zapewnia podstawową pomoc na drodze w nieprzewidzianych sytuacjach przez 24 godziny na dobę. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer 22 599 95 22, a konsultant zorganizuje pomoc w postaci:

 • naprawy na miejscu zdarzenia po wypadku
 • holowanie pojazdu ubezpieczonego po wypadku (do 75 km)
 • holowania pojazdu osoby trzeciej po wypadku
 • transport kierowcy po wypadku
 • przewóz i leczenie zwierzęcia domowego
 • przekazania pilnej informacji (oraz innych usług informacyjnych)

Świadczenia w ramach polisy Assistance Mini obsługiwane są jedynie na terenie Polski. Jeśli zechcesz poszerzyć ubezpieczenie o dodatkowe limity, usługi i zasięg terytorialny, masz do wyboru pozostałe warianty: Assistance Midi, Assistance Midi Europa, Assistance Maxi oraz Assistance Maxi Europa.

Assistance Midi i Maxi w AXA Ubezpieczenia

Średni i największy zakres ubezpieczenia assistance w AXA Ubezpieczenia obejmuje wszystkie rodzaje świadczeń: pomoc informacyjną, pomoc serwisową, pomoc w podróży, samochód zastępczy oraz pomoc medyczną. Oto niektóre z usług serwisowych:

 • naprawa na miejscu zdarzenia po awarii lub wypadku (do 300 zł w wariancie Midi i do 400 zł w wariancie Maxi)
 • holowanie pojazdu po awarii lub wypadku (do 150 km w wariancie Midi i do 250 km w wariancie Maxi)
 • parkowanie pojazdu po awarii lub wypadku (do 3 dni w wariancie Midi, do 4 dni w wariancie Maxi)
 • wymiana żarówki, pomoc przy wymianie koła, uruchomienie pojazdu po rozładowaniu akumulatora, otwarcie lub holowanie przy braku kluczyków, dostarczenie paliwa

Przewaga wariantu Maxi nad wariantem Midi (oprócz większych limitów) to możliwość skorzystania z pomocy w razie zatankowania niewłaściwego paliwa, holowania przyczepy, skorzystania z samochodu zastępczego po awarii oraz złomowania pojazdu.

Assistance za granicą w AXA Ubezpieczenia

Warianty Midi Assistance oraz Maxi Assistance można poszerzyć o obsługę na terenie Europy (z wyłączeniem krajów byłego ZSRR za wyjątkiem Litwy, Łotwy i Estonii). W wariantach z dopiskiem „Europa” niektóre limity ulegają odpowiedniemu powiększeniu (np. naprawa na miejscu zdarzenia do 200 euro w wariancie Midi Europa). Są też dostępne dodatkowe usługi:

 • transport medyczny za granicą
 • hospitalizacja za granicą
 • tłumaczenie dokumentacji medycznej
 • transport zwłok
 • pomoc tłumacza
 • pomoc finansowa oraz ochrona prawna po wypadku

Samochód zastępczy w AXA Ubezpieczenia

Samochód zastępczy w AXA Ubezpieczenia przysługuje Ci, jeśli posiadasz polisę w jednym z czterech wariantów: Midi, Midi Europa, Maxi lub Maxi Europa na różnych warunkach:

 • Assistance Midi oraz Midi Europa: samochód zastępczy po wypadku lub kradzieży (na nie dłużej niż 3 dni)
 • Assistance Maxi oraz Maxi Europa: samochód zastępczy po wypadku lub kradzieży (na nie dłużej niż 7 dni) oraz po awarii (na nie dłużej niż 5 dni)

AXA daje swoim klientom jeszcze jedną opcję skorzystania z usługi pojazdu zastępczego w postaci samodzielnego dodatku – Samochód zastępczy na 5 dni po wypadku. Ubezpieczyciel pokryje koszty dostarczenia, wynajmu i odbioru samochodu zastępczego, jeżeli w wyniku wypadku doszło do unieruchomienia pojazdu i nie zostanie on naprawiony w dniu zgłoszenia zdarzenia. Auto zastępcze przysługuje na czas nie dłuższy niż 5 dni. Ten wariant jest dobrą alternatywą choćby dla posiadaczy najskromniejszego zakresu assistance w AXA Ubezpieczenia.

Więcej o OC i AC w AXA Ubezpieczenia przeczytaj w artykule: AXA Ubezpieczenia OC i AC

mfind.pl

Podsumowanie

 • AXA Ubezpieczenia ma assistance w aż siedmiu różnych wariantach.
 • Średni i największy zakres assistance w AXA Ubezpieczenia obejmuje wszystkie rodzaje świadczeń: pomoc informacyjną, serwisową, w podróży, medyczną i samochód zastępczy.
 • Samochód zastępczy przysługuje Ci, jeśli posiadasz polisę w wariancie Midi, Midi Europa, Maxi lub Maxi Europa.

Autor artykułu:

Moją pracą jest zarządzanie, planowanie i dbanie o kontakt z klientem. W swoich czterech kątach piszę, czytam i gram na konsoli, a w większych przestrzeniach pływam i jeżdżę na łyżwach. Ale ponad wszystko jestem kinomaniakiem.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "AXA Ubezpieczenia assistance – co obejmuje, czy warto je mieć?"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Radek
Gość

Mam ochotę rozszerzone o pakiet assistance wszystko fajnie pięknie do póki nie wybrałem naprawy na miejscu okazało się że przykręcenie 6 srob jest dla nich zbyt trudne dąb bym to ogarnął gdybym miał narzędzia i te 6 srubek zresztą na upartego było by skąd wyciągnąć by auto podróżowało dalej

Gonzo
Gość
AXA ma fatalny serwis ubezpieczen turystycznych i w trakcie urlopu przysparzaja dodatkowych problemow swoim klientom. Kupilem u nich ubezpieczenie turystyczne, zrobilem przelew bankowy natychmiast. Nastepnego dnia napisali do mnie maila, ze moja polisa jest nieoplacona i zebym natychmiast to zrobil. Otworzylem tego maila juz w czasie podrozy i natychmiast wyslalem im potwierdzenie z mojego banku. Oni odpisali, ze OK i ze moje ubezpeczenie dziala. DWA DNI POZNIEJ wyslali mi maila, ze nie wplacilem pieniedzy i ze anuluja moja polise, a kilka godzin pozniej, ze jednak moja polisa jest wazna.I to wszystko juz w trakcie mojego urlopu. Jak widzicie robia wszystko,… Więcej »
Agnieszka
Gość

Witam,

przystąpiłam za pośrednictwem Banku do ubezpieczenia Axa wariant mini. Nie otrzymałam jednak warunków ubezpieczenia. Proszę o informację

Urszula Borowiecka
Gość

Proszę wystąpić do ubezpieczyciela oo udostępnienie OWU. Dokument jest także dostępny na stronie internetowej ubezpieczyciela.

Bolek
Gość

Jakim potworem trzeba być żeby pracować w Axe Direct?

Marek
Gość

Jakim potworem trzeba być żeby pracować w Axe Direct?

Marek
Gość

Axe Direct każdy powinien omijać na sto kilometrów co najmniej. W dzisiejszych czasach przekręt goni przekręt a oni są mistrzami.

Jarosław
Gość

Miałem ubezpieczone koszty rezygnacji z wycieczki w AXA…. W dniu wyjazdu zachorowała moja córka. Pomimo 2 niezależnych zaświadczeń lekarskich zabraniających wyjazdu za granicę (wydanych w tym samym dniu) AXA odrzuciła wniosek o wypłatę odszkodowania. Czuję się poszkodowany i pokrzywdzony – AXA to banda cwaniaków szukających argumentów jak NIE wypłacić, poza tym zero kontaktu telefonicznego

Urszula Borowiecka
Gość

Proszę napisać do ubezpieczyciela pismo reklamacyjne, opisać z czym się Pan nie zgadza i dlaczego. Firma ubezpieczeniowa ma 30 dni na odpowiedź.

Magda
Gość

Nie polecam firmy AXA – ubezpieczenie podróżne. Wykupiłam najwyższy zakres obejmujący cały świat. Dostałam polisę i wszystko było świetnie do momentu wystąpienie szkody. Okazało się, że szkoda, która powstała w Polsce nie obejmuje CAŁEGO ŚWIATA! Dla AXA Polska jest poza światem, chociaż pobrali pieniądze za cały okres podróży, również wtedy gdy przebywałam naszym kraju! Skoro nie chcieli zapłacić małej sumy, jestem przekonana, że jest podobnie z większymi odszkodowaniami. Zdecydowanie nie polecam AXA!

Hutka
Gość

Ubezpieczenie turystyczne Axa Assistance, jak każda polisa typowo turystyczna, nie obowiązuje w kraju stałego zamieszkania ubezpieczonego dlatego Polska jest wykluczeniem. Ludzie czytajcie jaki produkt kupujecie a jak macie problem bo OWU jest długie to zadzwońcie na infolinię.

Urszula Borowiecka
Gość

Wykupione przez Panią ubezpieczenie najprawdopodobniej nie obejmuje zdarzeń powstałych w Polsce, proszę zerknąć do ogólnych warunków ubezpieczenia.

wpDiscuz