Może się wydawać, że nie ma lepszej propozycji pracy, niż ta wykonywana z domu bez wielkiego wysiłku. Siedzenie na kanapie z laptopem na kolanach i zerkanie kątem oka na program w telewizji, a w międzyczasie praca?  Nie zawsze wygląda to tak sielankowo, bo jeśli chcemy mieć efekty, musimy w pracę włożyć też trochę wysiłku i własnego zaangażowania. Faktem jest jednak, że wiele osób szuka sposobów na zarabianie w sieci i przez internet. Jakie opcje mogą znaleźć?

Zarabianie w sieci

Zarabianie w sieci wymaga od Ciebie przede wszystkim sprawnego sprzętu – komputera stacjonarnego lub laptopa oraz kilku godzin wolnego czasu oraz dostępu do internetu. W zależności od wykonywanej pracy musisz posiadać również wiedzę – podstawową lub specjalistyczną. Wszystko zależy od tego, co wybierzesz.

Badacze twierdzą, że w ciągu najbliższych 20-30 lat większość z nas będzie pracowała właśnie w ten sposób, a tradycyjne biura odejdą do przeszłości. To otworzy z pewnością nowe możliwości przed pracownikami, którzy będą chcieli pracować z własnego domu, przez internet i nie tracić czasu na dojazdy.  Taka praca ma wiele zalet, ale powtórzymy jeszcze raz: wbrew obiegowej opinii wymaga nie mniejszego zaangażowania niż ta wykonywana w tradycyjnym biurze.

Jak zarobić przez internet?

Sposobów na zarobek w sieci może być wiele. Przede wszystkim musisz wybrać to, w czym czujesz się dobrze i to, co jest zgodne z Twoimi kwalifikacjami. Poniżej znajdziesz kilka propozycji zarobku online.

1. Zarabianie przez internet: Wypełnianie ankiet

Tutaj nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy. Praca polega na wypełnianiu ankiet – w internecie znajdziesz wiele serwisów, które oferują tę formę współpracy. Po założeniu konta i zalogowaniu się do systemu, na swojego e-maila będziesz otrzymywał ankiety, które należy wypełnić. Tematykę ankiet możesz dopasować pod kątem indywidualnych preferencji. Jakie są zalety takiej pracy? Po pierwsze, daje Ci dużą elastyczność czasu pracy, ponieważ możesz uzupełniać ankiety, kiedy tylko zechcesz. Po drugie, prostotę – nie są one trudne i skomplikowane, a ich wypełnienie zajmuje maksymalnie kwadrans. Po trzecie, duży wybór, ponieważ możesz się zarejestrować w kilku serwisach. Zarobki nie są jednak duże, przez co ten rodzaj pracy możesz traktować jedynie jako pracę dorywczą, a nie główną.

2. Zarabianie przez internet: Program partnerski

Wiele portali i serwisów oferuje dołączenie do programu partnerskiego. Również my dysponujemy własną, autorską siecią afiliacyjną. Program partnerski mfind pozwoli Ci zarobić dodatkowe środki, poprzez promowanie produktów ubezpieczeniowych na swoim blogu, stronie, forach internetowych czy w social mediach lub wśród znajomych. Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie prowizyjne – za każde sprzedane ubezpieczenie (gdy klient kliknie w promowany przez Ciebie link) otrzymasz od nas wysoką stawkę – nawet jeśli ten sam klient ponownie kupi lub odnowi polisę.

Zaletą programu partnerskiego jest z pewnością możliwość nieograniczonych zarobków: to od Ciebie i Twojego zaangażowania, oraz zasięgów jakie generuje np. Twoja strona, zależy jakie wynagrodzenie uzyskasz. Za każdą sprzedaną polisę dostaniesz 50 zł. Jest to jedna z zalet programów partnerskich działających w branży ubezpieczeniowej i finansowej.

Jak działa program partnerski mfind?

By przystąpić do programu partnerskiego mfind, musisz zostać partnerem i promować ubezpieczenia – początkowo będą to polisy komunikacyjne. Rejestracja jest banalnie prosta, zajmie Ci zaledwie minutę. Rozliczenia są dokonywane na koniec każdego miesiąca, a środki wypłacane przelewem do 10 dni od dostarczenia rachunku lub faktury VAT. Zapewniamy artykuły reklamowe, które pomogą Ci promować produkty.

3. Jak zarobić w internecie? Rozważ prowadzenie bloga

Prowadzenie własnego bloga jest teraz na czasie. Sam musisz określić jego tematykę, w zależności od tego, w czym czujesz się dobrze. Może być to blog skupiający się na modzie, urodzie, podróżowaniu, kulinariach czy nowych technologiach. Początkowo powinieneś jednak posiadać własne środki, które przeznaczysz na promocję bloga w sieci po to, by dotarł on do jak największego grona czytelników. To właśnie liczba czytelników pozwala nawiązać kontrakty z reklamodawcami i sponsorami, dzięki którym będziesz zarabiać. Możesz otrzymywać od nich prowizję za reklamy znajdujące się na Twoim blogu lub zdecydować się na współpracę barterową i otrzymywać wynagrodzenie w formie upominków, produktów od sponsora czy innych bonusów.

4. Praca jako freelancer

Jest to praca idealna, jeśli lubisz żyć w biegu, dużo podróżujesz i chcesz pracować z każdego zakątka świata. Do tego rodzaju pracy wymagana jest jednak specjalistyczna wiedza. Nie musisz prowadzić własnej działalności, choć na pewno wyszłoby Ci to na plus, ponieważ zleceniodawcy mogą żądać od Ciebie faktury w celu rozliczenia. Możesz spróbować swoich sił np. jako:

  • grafik komputerowy,
  • copywriter,
  • tłumacz,
  • specjalista SEO,
  • specjalista social media,
  • programista.

Wysokość wynagrodzenia będzie adekwatna do jakości wykonywanych przez Ciebie usług. Przykładowo, za napisanie specjalistycznego tekstu możesz otrzymać od 20 do nawet 500 zł, a będąc doświadczonym programistą możesz zgarnąć nawet 10 000 zł za jeden projekt!

5. Zarabianie przez internet: Własny sklep internetowy

Jeśli masz dobry pomysł na otwarcie sklepu online, to po prostu zrób to – zarejestruj domenę i hosting, wybierz interesujący Cię szablon i produkty, które chciałbyś sprzedawać. Taki sklep jest o wiele tańszy w utrzymaniu niż sklep stacjonarny. Nie musisz płacić za wynajem lokalu ani zatrudniać sztabu pracowników. Do prowadzenia sklepu internetowego niezbędna będzie jednak działalność gospodarcza oraz budżet na reklamę, promocję i zakup towaru do sklepu. Sprzedaż towarów przez internet pozwoli Ci dotrzeć do dużej liczby klientów, dzięki czemu masz spore szanse na zarobek! Pamiętaj jednak, że konkurencja jest spora, a osób chcących zarabiać w ten sposób niemało. Zanim więc poczynisz kroki w kierunku swojego biznesu, sprawdź konkurencję, możliwości i otoczenie. Praca przy własnym sklepie internetowym to nie tylko obsługa sklepu, ale także logistyka, marketing. Sukces rzadko bywa szybki i spektakularny!

A czy Ty masz swoje sposoby na zarobek przez internet? Podziel się z nami swoimi pomysłami.

Ile można zarobić na programie partnerskim?