Kalkulator OC i AC - szybki i dokładny
do 76 ofert ubezpieczenia

Porównaj i oszczędź nawet 517 zł na OC
5 minut wypełniania formularza
pełne, wiarygodne porównanie nawet 76 ofert
możliwość zakupu online każdej oferty

  • Proama
  • Link4
  • PZU
  • Gothaer
  • AXA
  • Aviva
  • Benefia

Chcesz jechać szybciej? Zabierz pasażera. Miś niestety odpada.

Chcesz jechać szybciej? Zabierz pasażera. Miś niestety odpada.
mfind.pl

W Kanadzie i Stanach Zjednoczonych  funkcjonują oddzielne pasy ruchu dla pojazdów, które przewożą grupę osób (w aucie oprócz kierowcy musi znajdować się co najmniej jeden pasażer). High-occupancy vehicle lanes (nazywane także carpool lane albo diamond lane) tworzone są w celu redukcji ruchu na drogach i można je rozpoznać po oznaczeniu w kształcie kryształu. Oddzielny pas ma zachęcać do organizowania grupowych przejazdów, najczęściej do pracy lub do szkoły.

Pokusa poruszania się specjalnym pasem HOV może okazać się zbyt silna dla samotnych kierowców. Jak można przeczytać w wiadomościach serwisu informacyjnego CBS, w miniony poniedziałek na pasie dla pojazdów z wieloma pasażerami autostrady międzystanowej została zatrzymana 19-letnia kobieta, która przekroczyła dozwoloną prędkość. Po sprawdzeniu dokumentów wyszło na jaw kolejne wykroczenie – brak ubezpieczenia, a także okazało się, że na siedzeniu pasażera zamiast koleżanki od wspólnych przejazdów siedzi… wielki pluszowy miś.

Za przedziwny tercet przewinień – przekroczenie dozwolonej prędkości, brak ubezpieczenia i nieuprawnione poruszanie się po pasie HOV pomysłowa dziewiętnastolatka będzie musiała zapłacić mandaty o łącznej wysokości 818 $.

Foto: by Stewart Butterfield [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en)], via Wikimedia Commons

Autor artykułu:

Moją pracą jest zarządzanie, planowanie i dbanie o kontakt z klientem. W swoich czterech kątach piszę, czytam i gram na konsoli, a w większych przestrzeniach pływam i jeżdżę na łyżwach. Ale ponad wszystko jestem kinomaniakiem.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
wpDiscuz