Zapewnij sobie spokojny sen

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze ubezpieczenie mieszkania lub domu
Nawet 50% taniej z gwarancją pełnego bezpieczeństwa

Kup online lub przez telefon

Na przełomie października i listopada w Meksyku odbywają się dwudniowe obchody Dia de los Muertos, w USA z okazji Halloween dzieci zakładają kostiumy i zbierają cukierki, a w Ekwadorze rodziny zasiadają do stołu suto zastawionego tradycyjnymi potrawami. W Polsce nadejście obchodów dnia Wszystkich Świętych wiąże się z robieniem porządków na grobach bliskich, odnawianiem tablic pamiątkowych i przygotowywaniem świerkowych wiązanek. Wkładamy mnóstwo pracy w miejsca spoczynku naszych zmarłych, żeby móc uczcić ich pamięć. O nagrobek warto jednak zadbać nie tylko na czas listopadowego święta.

Ubezpieczenie nagrobka oferują między innymi Warta i PZU. Pomnik postawiony na cześć zmarłych jest częścią majątku, dlatego podlega ochronie na tej samej zasadzie co auto czy mieszkanie. Polisa może objąć płytę umieszczoną na cokole, tablicę pamiątkową, rzeźby i inne trwałe elementy ozdobne, a nawet ławeczkę postawioną koło nagrobka. Ubezpieczenie gwarantuje odszkodowanie na wypadek zniszczeń spowodowanych warunkami atmosferycznymi, kradzieżą czy wandalizmem. PZU ma w swojej ofercie formułę ubezpieczenia all risks, która pozwoli na otrzymanie świadczenia nawet jeśli szkodę spowoduje zwierzę leśne lub przewrócone ogrodzenie.

Koszt takiej polisy wynosi około 1% wartości ubezpieczenia, czyli 100 zł rocznie przy sumie 10 000 zł. Wysokość składki może zależeć także od lokalizacji nagrobka obejmowanego ochroną.

Foto: by K. Kendall [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr