Kalkulator OC i AC - szybki i dokładny
do 76 ofert ubezpieczenia

Porównaj i oszczędź nawet 517 zł na OC
5 minut wypełniania formularza
pełne, wiarygodne porównanie nawet 76 ofert
możliwość zakupu online każdej oferty

  • Proama
  • Link4
  • PZU
  • Gothaer
  • AXA
  • Aviva
  • Benefia

Kara za brak OC nie ominie nawet Supermana

Kara za brak OC nie ominie nawet Supermana
mfind.pl

Dwóch delikwentów przebranych za superbohaterów z planety Krypton, poruszających się autem po autostradzie zostało zatrzymanych przez drogówkę. Auto nie miało tylnej szyby. Zamiast niej za samochodem powiewała czerwona peleryna supermana. Zostali zatrzymani na podstawie podejrzenia o poruszanie się po drogach bez obowiązkowego ubezpieczenia motoryzacyjnego. Kara za brak OC, jaką musi zapłacić niecodzienny kierowca okazała się realistycznym ekwiwalentem kryptonitu.

Nawet supermana czeka kara za brak OC. Zaprzeczamy pogłoskom, że pracujemy dla Lexa Luthora. Naszym obowiązkiem było usunięcie z drogi nieubezpieczonego auta. – oświadczyła nieoficjalnie drogówka.

To nie pierwszy raz kiedy policja zetknęła się z superbohaterami. W marcu 2013 roku w Bradford, Batman odprowadził złodzieja na posterunek i został okrzyknięty miejscowym bohaterem. Niestety miesiąc później ten sam Rycerz Gotham sam został przyłapany na włamaniu i kradzieży.

Jak widać status superbohatera nie zwalnia ani z przestrzegania prawa, ani z obowiązku posiadania obowiązkowego ubezpieczenia. Czy to znaczy, że trzeba odłożyć pelerynę do kufra, a dziecięcą beztroskę między karty komiksów?

Źródło: http://www.businessinsurance.com/

Foto: by JD Hancock, via Flicr

Autor artykułu:

Moją pracą jest zarządzanie, planowanie i dbanie o kontakt z klientem. W swoich czterech kątach piszę, czytam i gram na konsoli, a w większych przestrzeniach pływam i jeżdżę na łyżwach. Ale ponad wszystko jestem kinomaniakiem.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
wpDiscuz