Dwóch delikwentów przebranych za superbohaterów z planety Krypton, poruszających się autem po autostradzie zostało zatrzymanych przez drogówkę. Auto nie miało tylnej szyby. Zamiast niej za samochodem powiewała czerwona peleryna supermana. Zostali zatrzymani na podstawie podejrzenia o poruszanie się po drogach bez obowiązkowego ubezpieczenia motoryzacyjnego. Kara za brak OC, jaką musi zapłacić niecodzienny kierowca okazała się realistycznym ekwiwalentem kryptonitu.

Nawet supermana czeka kara za brak OC. Zaprzeczamy pogłoskom, że pracujemy dla Lexa Luthora. Naszym obowiązkiem było usunięcie z drogi nieubezpieczonego auta. – oświadczyła nieoficjalnie drogówka.

To nie pierwszy raz kiedy policja zetknęła się z superbohaterami. W marcu 2013 roku w Bradford, Batman odprowadził złodzieja na posterunek i został okrzyknięty miejscowym bohaterem. Niestety miesiąc później ten sam Rycerz Gotham sam został przyłapany na włamaniu i kradzieży.

Jak widać status superbohatera nie zwalnia ani z przestrzegania prawa, ani z obowiązku posiadania obowiązkowego ubezpieczenia. Czy to znaczy, że trzeba odłożyć pelerynę do kufra, a dziecięcą beztroskę między karty komiksów?

Źródło: http://www.businessinsurance.com/

Foto: by JD Hancock, via Flicr