Kalkulator OC i AC - szybki i dokładny
do 76 ofert ubezpieczenia

Porównaj i oszczędź nawet 517 zł na OC
5 minut wypełniania formularza
pełne, wiarygodne porównanie nawet 76 ofert
możliwość zakupu online każdej oferty

  • Proama
  • Link4
  • PZU
  • Gothaer
  • AXA
  • Aviva
  • Benefia

Rejestracja „anglików” w Polsce – okazja czy zagrożenie?

Rejestracja „anglików” w Polsce – okazja czy zagrożenie?
mfind.pl

Dotychczas rejestracja auta z Wielkiej Brytanii i Irlandii budziła wiele wątpliwości wśród ekspertów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Samochody z kierownicą po prawej stronie są dostosowane do poruszania się w zupełnie innych warunkach, a prowadzenie ich po polskich drogach będzie wiązało się ze zwiększonym ryzykiem wypadków. Brytyjskie auta utrudnią kierowcom bezpieczne manewry, wyprzedzanie czy omijanie innych uczestników ruchu.

Jak zauważa serwis Motofakty.pl, sprowadzenie auta z kierownicą po prawej stronie może być problematyczne ze względu na cenę obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. OC dla takiego pojazdu może okazać się droższe niż standardowa polisa, ponieważ większe jest ryzyko wypadku. Z drugiej strony miłośnicy „anglików” nie będą już musieli płacić kilku tysięcy złotych za przerobienie wybranego modelu. Dotąd sprowadzone auto mogło być zarejestrowane w Polsce tylko po dokonaniu kosztownej modyfikacji (po przełożeniu kierownicy oraz pedałów gazu, sprzęgła i hamulca na lewą stronę). Po wejściu w życie nowych przepisów jedynym wymogiem będzie dostosowanie do ruchu prawostronnego lusterek wstecznych oraz reflektorów.

Zniesienie zakazu rejestracji aut dostosowanych do ruchu lewostronnego, choć ucieszy wielu kierowców, może również podzielić opinię publiczną i zapoczątkować motoryzacyjne polowanie na czarownice.

Czytaj także: Ubezpieczyciele bezlitośni dla „anglików” – nawet 500% zwyżki na OC

Foto: by rust.bucket [CC BY-ND 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/)], via Flickr

 

Autor artykułu:

Moją pracą jest zarządzanie, planowanie i dbanie o kontakt z klientem. W swoich czterech kątach piszę, czytam i gram na konsoli, a w większych przestrzeniach pływam i jeżdżę na łyżwach. Ale ponad wszystko jestem kinomaniakiem.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
wpDiscuz