Kalkulator OC i AC - szybki i dokładny
do 76 ofert ubezpieczenia

Porównaj i oszczędź nawet 517 zł na OC
5 minut wypełniania formularza
pełne, wiarygodne porównanie nawet 76 ofert
możliwość zakupu online każdej oferty

  • Proama
  • Link4
  • PZU
  • Gothaer
  • AXA
  • Aviva
  • Benefia

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne dla samojezdnej kosiarki?

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne dla samojezdnej kosiarki?
mfind.pl

Zapewnij sobie spokojny sen

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze ubezpieczenie mieszkania lub domu
Nawet 50% taniej z gwarancją pełnego bezpieczeństwa

Kup online lub przez telefon
arrow

Pisałam niedawno o absurdzie sprawy poszkodowanego poruszającego się elektrycznym wózkiem inwalidzkim. O ile w tym przypadku można było dyskutować o argumentacji ubezpieczyciela, o tyle wszelka logika zawodzi w dyskusji o kosiarkę, która używana jest wyłącznie na prywatnym terenie właściciela. Szum dookoła tematu powstał za sprawą europejskiego kazusu, w którym poszkodowany został Słoweniec, który stał na drabinie potrąconej przez wycofujący traktor. Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania, jako że do wypadku doszło na prywatnej posesji. Sprawa pokazuje, że wypadki komunikacyjne chodzą po ludziach nie tylko na państwowych drogach.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ma w przyszłym miesiącu orzec w sprawie obowiązku ubezpieczenia samojezdnych kosiarek. Na właścicieli nieruchomości i ogrodników może zostać nałożony przymus wykupienia polisy niezależnie od tego, czy pozornie niegroźny traktorek opuści kwadrat prywatnej zieleni, a nawet niezależnie od tego, czy wyjedzie z garażu. Według brytyjskiego portalu informacyjnego The Telegraph, który postanowił zająć się sprawą Bogu ducha winnej kosiarki, przewidywana składka to 100£ rocznie. Czy nowy przepis obciąży także polskich miłośników ogrodów?

Dotychczas użytkownicy kosiarek traktorków byli chronieni przez ubezpieczenie nieruchomości, ale taka polisa już niedługo może okazać się niewystarczająca, a miłośnicy zieleni będą musieli sobie sprawić dodatkowe obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne.

O tempora, o mores! Co powiedziałby Forrest Gump, który odnajduje spokój i kontempluje prozę życia właśnie za kierownicą kosiarki marki Snapper?

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/

Foto: by Lars Plougmann, Lawn mower man, [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/)], via Flickr

Autor artykułu:

Moją pracą jest zarządzanie, planowanie i dbanie o kontakt z klientem. W swoich czterech kątach piszę, czytam i gram na konsoli, a w większych przestrzeniach pływam i jeżdżę na łyżwach. Ale ponad wszystko jestem kinomaniakiem.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne dla samojezdnej kosiarki?"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
gbhgr
Gość

Szkoda że za motoszkodniki się nie wezmą. Wjazd do lasu = 5000zł grzywny, utrata prawa jazdy, utrata przyrządu służącego do szkodzenia środowisku i stwarzania zagrożenia dla ludzi, przyrody i zwierząt. Za brak rejestracji, próbę ucieczki, brak ubezpieczenia, niesprawny pojazd grzywna 10000zł. Skończy się „pasja”

Michał Omelan
Gość

https://www.youtube.com/watch?v=Xe5ldu2jB2E

Kosiarka zrobiona przez Hondę

https://www.youtube.com/watch?v=WJ4f-hlZGK4

a tutaj wyścigi kosiarek 🙂

Oczywiście, że jest to absurd. Jeśli wyjdzie obowiązkowe ubezpieczenie kosiarek, właściciele powinni móc się poruszać na nich po drogach, np. w mieście 🙂 Wtedy byłoby zabawnie.

Proponuję tez obowiązkowym ubezpieczeniem objąć gokarty. Jakby nie patrzeć także mieszczą się w definicji.

Akademia mfind
Gość

Kosiarki, gokarty i elektryczne wózki inwalidzkie na ulicach w centrum Warszawy? To brzmi ciekawie 😉

wpDiscuz