Kalkulator OC i AC - szybki i dokładny
do 76 ofert ubezpieczenia

Porównaj i oszczędź nawet 517 zł na OC
5 minut wypełniania formularza
pełne, wiarygodne porównanie nawet 76 ofert
możliwość zakupu online każdej oferty

  • Proama
  • Link4
  • PZU
  • Gothaer
  • AXA
  • Aviva
  • Benefia

Kobiety i mężczyźni za kółkiem w USA

Kobiety i mężczyźni za kółkiem w USA
mfind.pl

W tym samym czasie, w którym konflikt płci za kółkiem pomału przestaje dzielić opinię publiczną, ubezpieczyciele z USA ciągle ustalają niższe składki OC dla kobiet. 25-letni mężczyzna z Kalifornii z historią bezszkodowej jazdy płaci 178$ rocznie więcej niż kobieta spełniająca te same kryteria. Różnica zmienia się z wiekiem kierowców, ale facet w aucie pozostaje poszkodowany. W Europie takie różnicowanie składek w zależności od płci jest zakazane. A żeby raz na zawsze rozstrzygnąć problem również w USA, Bloomberg wychodzi naprzeciw idei równouprawnienia i ogłasza: zarówno kobiety jak i mężczyźni są beznadziejnymi kierowcami, ale w różnych aspektach.  Panie powodują więcej drobnych wypadków, w których cierpi jedynie auto, a których przyczyną jest najczęściej wymuszenie pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Panowie natomiast są głównymi sprawcami poważnych wypadków. W 2012 roku 71% ofiar śmiertelnych stanowili mężczyźni kierujący pojazdem. Częściej można ich także przyłapać na przekraczaniu prędkości i jeździe pod wpływem używek.

Stąd właśnie biorą się uprzedzenia ubezpieczycieli. I kobiety i mężczyźni za kółkiem stanowią zagrożenie, ale konsekwencje stłuczek powodowanych przez płeć piękną kosztują mniej. Sytuacja może się jednak zmieniać wraz z postępem technologii, ponieważ odnotowano, że nastoletnie dziewczęta dwa razy częściej przyłapywane są na bardzo brzydkim zwyczaju używania telefonów komórkowych podczas jazdy.

Źródło: http://www.businessweek.com/

Foto: State Farm [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr

Autor artykułu:

Moją pracą jest zarządzanie, planowanie i dbanie o kontakt z klientem. W swoich czterech kątach piszę, czytam i gram na konsoli, a w większych przestrzeniach pływam i jeżdżę na łyżwach. Ale ponad wszystko jestem kinomaniakiem.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
wpDiscuz