
TOP 5: nietypowe ubezpieczenia. Subiektywny przegląd niecodziennych polis
Ubezpieczenia to temat dość powszechny. Wiemy o obowiązku ubezpieczenia OC, znamy warunki ubezpieczeń na życie, czasem decydujemy się na ubezpieczenie nieruchomości. Nuda? Być może. Ale są też ubezpieczenia, które filozofom się nie śniły. Ubezpieczenie uciekającej panny młodej, polisa na wypadek porwania przez kosmitów czy może ochrona na wypadek niepokalanego poczęcia? Mówisz – masz. Czytaj więcej »

7 pomysłów na udaną majówkę
Jeśli marzysz o tym, by wyjechać gdzieś na długi, majowy weekend lub zorganizować majówkę w innym terminie – czas wziąć się za planowanie. Dla tych, którzy wciąż szukają pomysłu na majówkę mamy kilka propozycji – tańszych, droższych, wymagających mniejszej lub większej aktywności. Dla każdego coś dobrego! Czytaj więcej »

Testy genetyczne- potęga informacji dla ubezpieczyciela? Czy jest się czego bać?
Dla ubezpieczycieli na życie nowa era technologii medycznych w tym popularność testów genetycznych oznacza duży niepokój. Prawo konsumenckie do nieujawniania wyników testów DNA, może dać konsumentom przewagę nad ubezpieczycielem. A ubezpieczyciel takich wyników żądać nie może. Jaka będzie przyszłość? Co z ryzykiem ubezpieczycieli, klientów? Czy jest się czego bać? Jak zmienią świat ogólnodostępne testy genetyczne? Czytaj więcej »

Kobiety za kierownicą – 5 faktów o Polkach za kółkiem
W 2017 roku w Polsce kobiety spowodowały 22,5% wypadków drogowych, To cztery razy mniej niż mężczyźni. Ciągle jednak hasło "baba za kierownicą" ma jednoznacznie negatywny wydźwięk. Czy słusznie? Jakie są kobiety za kierownicą? I dlaczego tak trudno przełamać ten stereotyp? Czytaj więcej »

Zaliczka i zadatek. Czym różnią się od siebie?
Sformułowania zaliczka i zadatek stosowane są często zamiennie, jako wyrazy o takim samym znaczeniu. Niesłusznie – są to dwa zupełnie różne pojęcia. Ich wspólną cechą jest to, że wpłacasz je w tym samym celu – dokonując przedpłaty Czym różnią się od siebie? Sprawdziliśmy to. Czytaj więcej »

Ubezpieczenia 2018: podsumowanie rynku ubezpieczeń
Ubiegły rok przyniósł pewne zmiany na rynku ubezpieczeń, ale w jaki sposób wpłynęły one na nas, jako klientów? Jaki efekt przyniosły one na gruncie ubezpieczeń komunikacyjnych, a jak wpłynęły na upodobania Polaków w zakresie polis zdrowotnych? Sprawdzamy, co przyniósł 2018 rok w temacie ubezpieczeń! Czytaj więcej »

Preferencje ubezpieczeniowe Polaków a skłonność do ryzyka
Blisko co dziesiąty Polak nie ma żadnego ubezpieczenia. Większość z nas uważa, że są one za drogie, ale spore grono osób celowo nie ubezpiecza się twierdząc, że wszelkie ryzyko podejmuje świadomie, albo ochrony nie potrzebuje ze względu na swój styl życia. Więc jak to z nami jest? Czy lubimy ryzyko? A jeśli tak, to czy nasze upodobania przekładają się na nasze decyzje dotyczące ubezpieczeń? Czytaj więcej »

Fałszywy agent ubezpieczeniowy: jak nie paść ofiarą oszusta?
Fałszywy agent ubezpieczeniowy nie jest wcale odosobnionym przypadkiem. Każdy z nas może paść ofiarą oszusta podającego się za agenta, przed którym żadna polisa nas nie ochroni. Przed przykrymi konsekwencjami „transakcji” przeprowadzonych z fałszywym agentem możemy ochronić się jedynie sami – kierując się zdrowym rozsądkiem i zachowując ostrożność. Jak nie paść ofiarą fałszywego agenta ubezpieczeniowego? Czytaj więcej »

Historia ubezpieczeń w Polsce – dużooooo dłużej niż 100 lat niepodległości!
Historia ubezpieczeń w Polsce ma więcej niż 100 lat. Początkowo ich forma była zupełnie inna od znanej nam współcześnie, ale już w dawnych wiekach ludzie mieli potrzebę zabezpieczania się przed finansowymi skutkami różnych nieszczęść. Od kas brackich, związków groblowych i porządków ogniowych do towarzystw ubezpieczeń wzajemnych. Spójrzmy, jak to wyglądało. Czytaj więcej »

Ubezpieczenie nagrobka – czy możemy wykupić polisę dla pomnika na cmentarzu?
Nadchodzą listopadowe dni, w czasie których z zadumą pochylamy się nad grobami bliskich. Troska o mogiły, sprzątanie i dekorowanie nagrobków to wyraz naszej pamięci i miłości do tych, którzy odeszli. Szkody powstałe w wyniku gwałtownych działań przyrody czy dewastacji ludzką ręką są zwykle bardzo kosztowne, dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu nagrobka. Czytaj więcej »