Kalkulator OC i AC - szybki i dokładny
do 76 ofert ubezpieczenia

Porównaj i oszczędź nawet 517 zł na OC
5 minut wypełniania formularza
pełne, wiarygodne porównanie nawet 76 ofert
możliwość zakupu online każdej oferty

  • Proama
  • Link4
  • PZU
  • Gothaer
  • AXA
  • Aviva
  • Benefia

Zielona Karta w Proama. Czy trzeba za nią płacić?

Proama zielona karta źródło Pixabay
mfind.pl

Zielona Karta Proama – zakres ubezpieczenia

Międzynarodowa Karta Ubezpieczenia Samochodowego obejmuje odpowiedzialność cywilną posiadacza pojazdu mechanicznego zarejestrowanego w Polsce za szkody wyrządzone osobom trzecim powstałe w związku z ruchem za granicą RP, na terytorium państw należących do systemu Zielonej Karty. Z odpowiedzialności w ramach Zielonej Karty wyłączone są sytuacje, w których zarówno ubezpieczony jak i poszkodowany są obywatelami Polski i mieszkają w niej na stałe. W takim przypadku zastosowanie mają polskie przepisy prawa, chyba, że przepisy kraju Zielonej Karty stwierdzają inaczej. Okres ochrony ubezpieczeniowej rozpoczyna się wraz z chwilą, w której ubezpieczony pojazd przekroczy granice państwa należącego do systemu Zielonej Karty i kończy wraz z powrotnym przekroczeniem granicy.

Kiedy dostaniesz Zieloną Kartę od Proamy?

Zielona Karta wydawana jest bez żadnej dodatkowej opłaty na życzenie klienta, który posiada polisę OC auta w Proama. Pamiętaj, że potrzeba wystawienia dokumentu przez ubezpieczyciela powinna zostać zgłoszona nie później niż 14 dni przed planowaną podróżą. Zielona Karta zostanie wysłana do Ciebie pocztą. Jeśli decydujesz się na wyjazd do kraju, w którym nie zadziała krajowa polisa OC lub nie jesteś pewien, czy cel Twojej wycieczki wymaga wyrobienia Zielonej Karty zadzwoń na infolinię Proamy pod numer 815 815 815.

Dokąd z Zieloną Kartą w Proamie?

Potrzebę wystawienia dokumentu Zielonej Karty powinieneś zgłosić do biura obsługi klienta Proamy, jeśli wybierasz się do: Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Iranu, Izraela, Macedonii Maroka, Mołdawii, Rosji, Tunezji, Turcji oraz Ukrainy. Zwykła polisa OC zadziała w większości krajów europejskich, z wyłączeniem wymienionych powyżej oraz Kosowa, w którym nie zadziała także Zielona Karta.

Ubezpieczenie graniczne zamiast Zielonej Karty w Proamie

Jeśli zapomniałeś o konieczności wyrobienia Zielonej Karty przed udaniem się samochodem w podróż po wschodniej Europie i na granicy zaskoczy Cię wieść, że Twoje krajowe OC nie wystarczy, możesz uratować sytuację i kupić ubezpieczenie graniczne. Powinieneś to jednak potraktować jak rozwiązanie awaryjne, ponieważ Zieloną Kartę w Proamie otrzymasz za darmo, a na ubezpieczenie graniczne będziesz musiał wyłożyć fundusze, które równie dobrze mógłbyś wydać na zwiedzanie egzotycznych atrakcji. Konieczność posiadania międzynarodowego certyfikatu ubezpieczenia OC może Cię również zaskoczyć w drodze do kraju przeznaczenia. Podróżując do Dubrovnika, będziesz musiał przekroczyć granicę Bośni i Hercegowiny, w której nie zadziała zwykłe OC wystawione przez polskiego ubezpieczyciela.

Więcej o ubezpieczeniach OC i AC w Proama przeczytasz w artykule: Proama OC i AC

Podsumowanie

  • Zielona Karta wydawana jest bez żadnej dodatkowej opłaty na życzenie klienta, który posiada polisę OC auta w Proama.
  • Zielona Karta zostanie wysłana do Ciebie pocztą.
  • Jeśli decydujesz się na wyjazd do kraju, w którym nie zadziała krajowa polisa OC lub nie jesteś pewien, czy cel Twojej wycieczki wymaga wyrobienia Zielonej Karty zadzwoń na infolinię Proamy pod numer 815 815 815.

Moją pracą jest zarządzanie, planowanie i dbanie o kontakt z klientem. W swoich czterech kątach piszę, czytam i gram na konsoli, a w większych przestrzeniach pływam i jeżdżę na łyżwach. Ale ponad wszystko jestem kinomaniakiem.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
wpDiscuz