Ubezpieczenie iPhone'a

Ubezpieczenie Samsunga Galaxy

Ubezpieczenie HTC

Ubezpieczenie innego smartfona

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiejsze telefony komórkowe, zwane też smartfonami, to istne cuda techniki, za które zapłacisz od kilku złotych do kilku tysięcy złotych w zależności od oferty i operatora, jakiego wybierzesz. Nowoczesny i wielofunkcyjny telefon, to nie tylko powód do dumy, ale również obawa przed jego uszkodzeniem bądź utratą. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy przegląd ofert na ubezpieczenie telefonu komórkowego, jakie proponują polscy operatorzy: Play, Orange i Plus.

Ubezpieczenie telefonu i smartfona w Klikochron

Firma Klikochron oferuje ubezpieczenie telefonu bez względu na to, czy został on zakupiony u operatora sieci komórkowej czy też prywatnie. Telefon można ubezpieczyć do 3 miesięcy po jego zakupie, na okres roku lub dwóch lat. Ubezpieczenie Klikochron obejmuje takie wypadki jak pęknięcie wyświetlacza, uszkodzenie na skutek błędów obsługi, upadek, zalanie płynem, zwarcie, implozja, pożar. Mamy też możliwość wyboru opcji ubezpieczenia od kradzieży. Klikochron współpracuje z towarzystwem ubezpieczeniowym Allianz.

Co zyskujesz posiadając ubezpieczenie telefonu Klikochron?

 • Możliwość przedłużenia umowy maksymalnie do 36 miesięcy
 • Twoje ubezpieczenie działa bez względu na to, czy przebywasz w kraju czy za granicą
 • Szybkie zawarcie umowy online, poprzez podanie adresu email i numeru seryjnego telefonu lub numeru faktury
 • W przypadku kradzieży, otrzymasz telefon zastępczy lub odpowiednią kwotę rekompensaty pieniężnej, zależnej od wartości telefonu w momencie kradzieży

O czym musisz pamiętać decydując się na ubezpieczenie Klikochron?

 • Ubezpieczenie nie obejmuje uszkodzenia na skutek błędów materiałowych i produkcyjnych, zużycia wskutek eksploatacji czy umyślnego uszkodzenia aparatu
 • Klikochron nie odpowiada za zgubienie telefonu
 • Po upływie okresu ubezpieczenia, umowa nie jest przedłużana automatycznie
 • W przypadku zgłoszenia szkody, udział własny uzależniony jest od ceny aparatu
 • Zgłoszenie kradzieży powinno nastąpić w przeciągu 48 godzin od zajścia

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu komórkowego w Klikochron?

Cena ubezpieczenia to opłata jednorazowa. Zależy ona od ceny telefonu jaki posiadasz:

Ubezpieczenie Cena urządzenia
do 1000 zł1100-2200 zł2200-3300 zł3300-4400 zł4400-6600 zł
Pakiet podstawowy153,95 zł197,95 zł219,95 zł263,95 zł307,95 zł
Pakiet z opcją ubezpieczenia od kradzieży175,95 zł219,95 zł263,95 zł307,95 zł373,95 zł

Bezpieczny Telefon w Play

Jeśli zdecydowałeś się na zakup telefonu komórkowego w Play i dodatkowo chciałbyś objąć go ochroną przed przypadkowym uszkodzeniem czy utratą, możesz to zrobić wybierając przy zakupie jedną z dwóch opcji ubezpieczenia swojej nowej komórki: Opcję Komfort, która chroni Twój telefon przed przypadkowym uszkodzeniem, bądź opcję Premium, która dodatkowo zabezpiecza telefon przed kradzieżą, kradzieżą kieszonkową i kosztami nieuprawnionego użycia telefonu do sumy 4000 zł. Telefony klientów sieci Play ubezpiecza towarzystwo MetLife.

O czym musisz pamiętać decydując się na powyższe ubezpieczenie w Play?

 • Umowę ubezpieczeniową zawierasz na miesiąc i automatycznie przedłuża się na kolejny, chyba że wcześniej zrezygnujesz z niej bądź rozwiążesz umowę z operatorem.
 • W trakcie 12 miesięcy możesz zgłosić tylko 2 roszczenia.
 • Na zgłoszenie kradzieży telefonu, bądź jego uszkodzenia masz maksymalnie 2 dni robocze.
 • Zgłaszana przez Ciebie szkoda rozliczana jest bezgotówkowo. W przypadku kradzieży telefonu zostanie Ci dostarczony nowy aparat, w przypadku naprawy MetLife rozliczy się bezgotówkowo.
 • Jeśli po kradzieży Twój telefon będzie użytkowany przez osoby trzecie, ewentualny rachunek za wykonane rozmowy będzie rozliczony do 4000 zł.
 • Nie ma udziału własnego w szkodzie (oprócz pakietu Smart, gdzie udział własny wynosi 49 zł przy wartości telefonu do 900 zł, 99 zł przy wartości od 900 do 1500 zł i 149 zł przy wartości powyżej 1500 zł)

Czego nie obejmuje ubezpieczenie?

Ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za zgubienie przez Ciebie telefonu, jak również za umyślne uszkodzenie aparatu przez Ciebie czy osoby pozostające z Tobą we wspólnym gospodarstwie domowym. Jeśli zatem Twoje dziecko podczas zabawy zniszczy aparat, bądź Twoja partnerka uszkodzi go podczas kłótni, za naprawę będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. Ubezpieczyciel nie pokrywa również kosztów zniszczenia lub utraty akcesoriów do telefonu bez zgłoszenia szkody na samym telefonie.

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu komórkowego w Play?

Składaka za ubezpieczenie uzależniona jest od wybranej przez Ciebie opcji oraz wartości telefonu:


Miesięczna składka
za ubezpieczenie
Wartość telefonu
do 900 złod 900 do 1500 złpowyżej 1500 zł
Pakiet Smart9,99 zł17,99 zł34,99 zł
KOMFORT7,99 zł13,99 zł19,99 zł
PREMUIM9,99 zł16,99 zł24,99 zł

Składka za ubezpieczenie doliczana jest do kwoty abonamentu.

Nowy Bezpieczny Smartfon w Orange

Firma Orange proponuje swoim abonentom ochronę nowo nabytych telefonów w TU Warta w trzech wariantach: Standard, Komfort, Premium.

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu komórkowego w Orange?

Składka za ubezpieczenie uzależniona jest od wyboru wariantu ubezpieczenia:

Wariant ubezpieczeniaMiesięczna składka
za ubezpieczenie
Standard7,99 zł
Komfort14,99 zł
Premium18,99 zł

Składka za ochronę doliczana jest do kwoty abonamentu.

Co zyskujesz posiadając ubezpieczenie telefonu w Orange?

Jeśli wybierzesz wariant Standard, Twój telefon bezpieczny będzie w przypadku kradzieży z włamaniem (z pominięciem kradzieży kieszonkowej), dewastacji, uszkodzenia mechanicznego (z pominięciem zalania) oraz nieautoryzowanych połączeń. Wybierając wariant Komfort poszerzasz ochronę swojego telefonu o opcję uszkodzenia go przez zalanie. W najwyższym zaś pakiecie Premium, Warta jako ubezpieczyciel, ponosi również odpowiedzialność za kradzież kieszonkową.

O czym musisz pamiętać decydując się na ubezpieczenie w Orange?

 • W przypadku uznania zgłoszonej przez Ciebie szkody, Twój udział własny zawsze wynosi 99 zł.
 • Z ubezpieczenia możesz skorzystać tylko 2 razy do roku
 • W przypadku nieuprawnionego użycia Twojego telefonu Warta pokryje koszy maksymalnie do 4000 zł.
 • Suma ubezpieczenia ulega pomniejszeniu o każde wypłacone odszkodowanie.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie?

Podobnie jak w Play ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za zgubienie telefonu, jak również za umyślne uszkodzenie aparatu przez Ciebie czy Twoich najbliższych. Nie pokrywa również kosztów, zniszczenia lub utraty akcesoriów do telefonu bez zgłoszenia szkody na samym ubezpieczonym telefonie.

Ubezpieczenie Telefonów i Smartfonów w sieci Plus

Klienci Plusa mogą ubezpieczyć swój nowy telefon u swojego operatora za pośrednictwem PZU. Będąc klientem tej sieci ochronę możesz wybrać w jednym z czterech wariantów: VIP Service, VIP Service + Przedłużona Gwarancja, VIP Service + Uszkodzenia, VIP Service + Uszkodzenia + Utrata.

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu komórkowego w Plusie?

Cena usługi zależy od abonamentu oraz ceny telefonu, jaki posiadasz:


Pakiet
Cena urządzenia
0 - 599,99 zł600 - 999,99 zł>1000 zł
VIP Service3,99 zł3,99 zł3,99 zł
VIP Srevice
+Przedłużona Gwarancja
4,99 zł4,99 zł4,99 zł
VIP Service
+Uszkodzenie
8,99 zł10,99 zł18,99 zł
VIP Service
+Uszkodzenie+Utrata
11,99 zł14,99 zł22,99 zł

Składka za ochronę doliczana jest do kwoty abonamentu.

Co zyskujesz posiadając ubezpieczenie telefonu w Plusie?

Jeśli wybrałeś opcję VIP Service, ubezpieczyciel pokryje koszty transportu oraz zapewni priorytetową naprawę będącego jeszcze na gwarancji aparatu. Plus zapewnia, że uszkodzony telefon odebrany będzie od Ciebie w ciągu 24h, a naprawa odbędzie się w ciągu kolejnych 2 dni. Opcja rozszerzona o Przedłużoną Gwarancję, dodatkowo obejmie koszty naprawy Twojego telefonu po upływie gwarancji. Wariant VIP Service + Uszkodzenia poszerza ochronę o ryzyko zniszczenia, uszkodzenia, dewastacji lub zalania, a wariant ostatni dodatkowo wzbogaca ochronę o opcję utraty aparatu telefonicznego.

O czym musisz pamiętać decydując się na powyższe ubezpieczenie w Plusie?

 • Suma ubezpieczenia ulega pomniejszeniu o każde wypłacone odszkodowanie
 • Umowa zawierana jest na: 12/24/36 miesięcy w zależności od czasu obowiązywnia gwarancji

Czego nie obejmuje ubezpieczenie?

Standardowo jak u innych operatorów, Plus nie odpowiada za zgubienie telefonu, jak również za umyślne jego uszkodzenie przez Ciebie czy osoby pozostające z Tobą we wspólnym gospodarstwie domowym. Ubezpieczyciel nie pokrywa również kosztów, zniszczenia lub utraty akcesoriów do telefonu bez zgłoszenia szkody na samym telefonie. Dodatkowo nie masz ochrony przed nieuprawnionym użyciem.

Czy możliwe jest ubezpieczenie smartfona u tradycyjnego ubezpieczyciela?

Ubezpieczenie przenośnego sprzętu elektronicznego u tradycyjnego ubezpieczyciela, – jeśli nie jesteś klientem korporacyjnym – jest prawie niemożliwe. Z obawy przed licznymi nadużyciami ze strony swoich klientów ubezpieczyciele starają się unikać składania takich ofert, ograniczając się do koniecznego minimum np. rozszerzania ubezpieczenia podróżnego o omawianą przez nas opcję. „Banki, takie jak mBank i BNP Paribas, które jeszcze niedawno oferowały swoim klientom ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, dziś wycofały te opcje z oferty” – informuje Dominika Grabek, ekspert porównywarki ubezpieczeń mfind.

Które z ubezpieczeń telefonów na polskim rynku jest najatrakcyjniejsze?

Każdy operator telefonii komórkowej proponuje swoim klientom dodatkowe ubezpieczenie nowo nabytego aparatu. Czy jest ona atrakcyjne? To zależy, czego szukasz. Jedno musisz pamiętać – żadne ubezpieczenie nie uchroni Cię przed zwykłym zgubieniem komórki, z czym spotykamy się najczęściej.

Ubezpieczenie iPhone'a

Ubezpieczenie Samsunga Galaxy

Ubezpieczenie HTC

Ubezpieczenie innego smartfona