Kalkulator OC i AC - szybki i dokładny
do 76 ofert ubezpieczenia

Porównaj i oszczędź nawet 517 zł na OC
5 minut wypełniania formularza
pełne, wiarygodne porównanie nawet 76 ofert
możliwość zakupu online każdej oferty

 • Proama
 • Link4
 • Liberty
 • PZU
 • Gothaer
 • AXA
 • Aviva
 • Benefia

Polisa OC młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Polisa OC młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek
mfind.pl

Ubezpieczyciele nie ufają młodym kierowcom. Nie dziwię się. Pamiętam swoje początki za kółkiem. Kiedy nabrałem nieco pewności siebie i zobaczyłem przed sobą kawałek wolnej drogi, bez wahania dociskałem pedał gazu. 100 km/h, 120 km/h, 150 km/h – takie prędkości na warszawskich ulicach były dla mnie normą. Dopiero kilka groźnych sytuacji i ostrzejszych hamowań uświadomiły mi, że muszę się opamiętać. Po prostu zmądrzałem. Jeszcze więcej mądrości nabiera się zostając rodzicem.

Statystyki bezlitosne dla młodych kierowców

Brak rozsądku młodych kierowców potwierdzają różnego rodzaju badania. Jak wynika z analizy Komendy Głównej Policji, w 2014 roku na każde 10 tys. 18-24-latków przypadło ponad 17 wypadków. Dla porównania, w grupie wiekowej 25-39 liczba ta wyniosła 10, a w przedziale 40-59 lat – tylko 7.

Z kolei z badań Krajowej Rady Bezpieczeństwa Drogowego wynika, że co trzeci młody kierowca nie widzi nic złego w wypiciu kilku drinków czy piw przed jazdą samochodem. Wśród 18-24-latków jest też najmniejszy odsetek osób zapinających pasy. Aż wstyd podawać takie dane, ale niestety są prawdziwe.

Czytaj także: Młodzi kierowcy – czy rzeczywiście należy się ich bać? [RAPORT]

Kogo dotykają zwyżki?

Nie dziwi mnie to, że ubezpieczyciele nie chcą wierzyć w dobre intencje młodych i robią wszystko, żeby nie stracić na braku rozsądku początkujących kierowców. – Zwyżki dotyczą przede wszystkim osób do 25. roku życia, a także tych, które posiadają prawo jazdy krócej niż trzy lata. Czasami jednak więcej zapłacić muszą nawet kierowcy między 25. a 28. rokiem życia – tłumaczy Paulina Malinowska z multiagencji AB Port. Zwyżki dotyczą zarówno OC jak i AC.

Młody zapłaci dużo więcej niż doświadczony kierowca

Postanowiłem sprawdzić, jak będą się kształtowały ceny ubezpieczeń OC oraz AC w AXA Direct na przykładzie 20-latka posiadającego prawo jazdy od roku, oraz 34-latka z 14-letnim doświadczeniem za kierownicą. Oto wyniki mojego eksperymentu.

Dane samochodu: opel corsa 1.7 z 2005 r., 82 KM, bez zabezpieczeń, parkowany na ulicy w Warszawie, planowany przebieg 5-10 tys. km

Właściciel 20-letni student, prawo jazdy od roku, nie miał jeszcze OC, brak zniżek34-letni pracownik działu IT, prawo jazdy od 14 lat, jazda bez szkód i 60 proc. zniżki
Cena OC1720 zł455 zł
Cena OC i AC2433 zł717 zł

Dlaczego płacisz więcej?

 • Masz mniej niż 26 lat

 • Masz prawo jazdy krócej niż 3 lata

 • Nie masz zniżek na OC i AC

Obowiązkowe ubezpieczenie OC młodego kierowcy jest droższe z kilku powodów. Ubezpieczyciele stosują przede wszystkim zwyżki ze względu na wiek. Czasami dzielą kierowców na tych przed 22. rokiem życia, oraz 23-26-latków. Jak tłumaczy Paulina Malinowska z AB Port, czasami przekraczają także tę górną granicę.

Więcej zapłacisz również dlatego, że od niedawna posiadasz prawo jazdy. Ze zwyżką za brak doświadczenia musisz się liczyć przez pierwsze 3 lata po zdaniu egzaminu. Wiąże się to również z brakiem zniżek na OC i AC. Po prostu przez to, że wcześniej nie miałeś wykupionego ubezpieczenia i nie mogłeś zgromadzić ulg za bezszkodową jazdę, nie dostaniesz zniżki, na którą może liczyć kierowca, który od 7 lat nie miał żadnej stłuczki.

Ubezpieczyciele przychylniejszym okiem patrzą również na kierowców ustatkowanych, po ślubie i z dziećmi. A w dzisiejszych czasach niewiele osób zakłada przecież rodzinę w wieku 20-25 lat.

Co zrobić, żeby oszczędzić?

 • Dopisz do dowodu rejestracyjnego współwłaściciela ze zniżkami

 • Zarejestruj samochód na kierowcę ze zniżkami

 • Poszukaj specjalnych promocji i zniżek

 • Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń, aby porównać ceny OC w różnych towarzystwach

Co zatem powinieneś zrobić, żeby chociaż w części uniknąć płacenia majątku za ubezpieczenie? Pierwszy, najprostszy i najlepszy sposób, to dopisanie do dowodu rejestracyjnego starszego, bardziej doświadczonego kierowcy ze zniżkami. Przy takim zabiegu, Twój ubezpieczyciel uwzględni przy wyliczaniu wysokości składki nie tylko Twoje zwyżki za wiek czy też małe doświadczenie, ale również ulgi współwłaściciela. Dzięki temu opłata będzie znacznie niższa, niż w przypadku jednego, młodego właściciela samochodu. Ten element dodatkowo rozbudowała AVIVA. – Jeśli masz już 26 lat, a współwłaścicielem samochodu jest bardziej doświadczony kierowca z wysokimi zniżkami, ubezpieczyciel przy wyliczaniu składki weźmie pod uwagę tylko dane tego ostatniego – zdradza Malinowska. Dodatkowym plusem rozwiązania za współwłaścicielem jest to, że będzie Ci się naliczać okres bezwypadkowy, a co za tym idzie także zniżki.

Istnieje również bardziej radykalne rozwiązanie – zarejestrowanie samochodu tylko na jednego, doświadczonego kierowcę ze zniżkami, np. Twojego ojca. Pamiętaj jednak, że ubezpieczyciele wymagają zadeklarowania tego, kto będzie jeździł ubezpieczanym samochodem. Informując towarzystwo ubezpieczeniowe o tym, że auta będzie używał również młody, niedoświadczony kierowca, musisz liczyć się ze zwyżką – pomimo ulg Twojego taty, mamy czy też starszego brata. Pamiętaj też, że na Twoje konto nie będą naliczane zniżki za bezszkodową jazdę, a po ewentualnej stłuczce – podobnie jak w przypadku wspólnego posiadania samochodu i niezależnie o tego kto ją spowoduje – doświadczony kierowca straci ulgi na wszystkie pojazdy.

W tym momencie zapewne pomyślałeś, że idealnym rozwiązaniem byłoby zarejestrowanie samochodu na kierowcę ze zniżkami i nieinformowanie ubezpieczyciela o tym, że będzie nim jeździł 20-latek. Pamiętaj jednak, że gdy dojdzie do wypadku, a towarzystwo ubezpieczeniowe będzie mogło udowodnić, że auto prowadził np. syn właściciela, może się to wiązać dopłatą do ubezpieczenia.

Kupując ubezpieczenie możesz również poszukać różnego rodzaju zniżek i promocji, którymi ubezpieczyciele kuszą nowych klientów. Mnie w wieku 21 lat udało się wykupić OC bez zwyżki za wiek. W ten sposób Allianz „odbił” mnie PZU. Z kolei Paulina Malinowska z AB Port podpowiada, że w PZU nie będziesz pytany o datę wyrobienia prawa jazdy. Możesz również szukać zniżek np. za płatność z góry, zakup ubezpieczenia przez internet, czy też wykupienie polisy… w dniu urodzin.

Szukając taniego OC dla młodego kierowcy, warto również skorzystać z porównywarki ubezpieczeń mfind. Różnica w cenach ubezpieczenia w różnych towarzystwach może wynosić nawet ponad 500 zł, więc warto zestawić oferty i wybrać tę najtańszą.

Ubezpieczyciele nie ufają młodym kierowcom. Niestety statystki potwierdzają ich obawy. Pamiętaj jednak, że nie musisz płacić majątku za ubezpieczenie OC i AC, nawet jeśli masz 20 lat, a egzamin na prawo jazdy zdałeś miesiąc temu. Jeśli chcesz zaoszczędzić, zastosuj się do moich wskazówek.

CHCESZ KUPIĆ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE OC DLA MŁODEGO KIEROWCY? SKORZYSTAJ Z PORÓWNYWARKI UBEZPIECZEŃ MFIND

Podsumowanie

 • Statystyki potwierdzają, że młodzi kierowcy jeżdżą nierozważnie.
 • Zwyżki dotyczą przede wszystkim osób do 25. roku życia.
 • Zapłacisz więcej, jeśli prawo jazdy masz krócej niż trzy lata.
 • Chcesz płacić mniej? Dopisz do dowodu rejestracyjnego współwłaściciela ze zniżkami.
 • Szukaj specjalnych promocji i zniżek.

Od lat zanurzony w oceanie dziennikarstwa internetowego. Wcześniej związany z jednym z największych wydawców w kraju - Polska Press Grupa. Współtwórca serwisu Akademia mfind. W mfind content manager - doradza redaktorowi naczelnemu, pisze, zajmuje się SEO oraz współpracą z mediami.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

53 komentarzy do "Polisa OC młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Marcin Trzaska
Gość

Dobre rady, młodym kierowcą już nie jestem, ale widzę, że ubezpieczenie dla początkujących kierowców może zrujnować portfel na amen. Nie pamiętam, ile płaciłem za swoje pierwsze OC, to było jeszcze w latach 90, ale moja córa za jakiś rok będzie podchodzić do prawka i choć nie mam w planach zakupienia jej samochodu, przynajmniej na razie, to jednak możliwość dopisanie swojej zniżki do wykupywanego przez nią OC będzie ewentualnie dobrym rozwiązaniem.

leon
Gość

A co jeżeli mam 19 lat i mam samochód a jestem jego współwłaścicielem. Mama ma 60% zniżek a ja zaczynałem od 0, nie było żadnych kolizji, czy już mam 10% zniżki i OC będzie tańsze? pozdrawiam

leon
Gość

Oczywiście rok już minął od zdania prawka a oc się kończy i pytam z ciekawości.

Akademia mfind
Gość

Dzień dobry,

jako współwłaściciel auta z każdym rokiem bezszkodowej jazdy pracuje Pan na zniżki. Musi Pan jednak pamiętać, że sposób ustalania zniżek regulowany jest przez towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym zawarł Pan umowę. Zazwyczaj jest to 10% (ale nie zawsze, może to być 5%) za każdy rok bezszkodowej jazdy. Wszystko zależy od zapisów ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU).

Proszę również pamiętać, że w przypadku szkody tym pojazdem, zarówno Pan jak i Pana i mama stracicie zniżki (o jedną lub dwie klasy taryfowe – liczba klas jest zależna od zapisów OWU).

Pozdrawiamy serdecznie

Obserwatorka
Gość
Mam prawo jazdy od 12l i auto zarejestrowane na siebie Moja siostra dopiero zrobiła prawko i chce kupić sobie auto. Pytanie: Czy jeśli będzie właścicielem auta i użyczyła by mi go notarialnie, to czy moje zniżki przejdą na nią? (zdaję sobie sprawę z tego że nie wszystkie TU uwzględniają taką opcję) Czy w przypadku stłuczki z jej winy oczywiście ja stracę zniżki? (Domyślam się że tracę wtedy zniżki i dodatkowo powinnam tą sytuację powinnam zgłosić w swoim w TU bo być może moja dotychczasowa składka pójdzie w górę – chyba to zależy od TU) Czy jeśli zniżki przechodzą z męża… Więcej »
Akademia mfind
Gość
Dzień dobry, o tym, czy TU uzna zniżki współmałżonka decyduje wewnętrznie każde TU, czyli jedni honorują zniżki, inni nie. Nie ma mowy jednak o przechodzeniu zniżek. Zasada jest taka, że z każdym rokiem pracuje się na swoje zniżki. Jeżeli chodzi o notarialne użyczenie – stosuje się praktykę, że umowę OC zawiera się na rzecz właściciela – kwestia użytkowania nie ma znaczenia dla polisy OC, a tym samym dla zniżek. Fakt, że OC dotyczy posiadacza pojazdu… ale weryfikacja ciągłości ubezpieczenia i kwestia zniżek zawsze dotyczy osoby wpisanej w dowodzie rejestracyjnym. Prostszym rozwiązaniem byłoby ustanowienie współwłasności (niekoniecznie 50% – może być 1%)… Więcej »
Kinga Kosowska
Gość

Witam. Jeśli właścicielem auta jest mój partner,a ja dopisze się do dowodu rejestracyjnego to on traci zniżki?Ja mam prawo jazdy od miesiąca i mamy dziecko.Czyli ja bym musiała być właścicielem auta a on współwłaścicielem i wtedy mam większe zniżki?

Urszula Zimnoch
Gość

Dzień dobry,

większość towarzystw ubezpieczeniowych przyjmuje do wyliczenia składki korzystniejsze zniżki. Pamiętaj jednak, że w przypadku spowodowania szkody przez któregokolwiek z właścicieli, zniżki utracą wszystkie osoby wpisane do dowodu rejestracyjnego.

Pozdrawiam,
Urszula Zimnoch
Akademia mfind

qwerty
Gość

tak wysokie oc to zwykłe złodziejstwo, nie ma się co dziwić że ludzie kłamią i kombinują jak tylko się da, jeżdżę samochodem za 3 tysiące złotych bo na lepszy mnie nie stać, gdybym nie kombinował i musiał zapłacić za ubezpieczenie 1700 zł to wcale nie miałbym auta

amperrr
Gość
Teraz tylko jedna kwestia – czy to nie jest zwyczajne złodziejstwo? Nikt nie bierze pod uwagę że młodzi kierowcy zazwyczaj nie mają dużo pieniędzy, żeby kupić nowszy pojazd, jeżdżą starszymi autami, które mają mniejsze możliwości wymanewrowania na drodze. Owszem, niektórzy jeżdżą też zwyczajnie jak debile. Ale np. w moim przypadku, gdy mam 20 lat, prawo jazdy od lipca 2013, dlaczego mam płacić 1200zł za ubezpieczenie gdy jedyna moja kolizja to nawet niezgłoszone otarcie pojazdu o barierkę ledwo widoczne podczas gdy pilotowałem poj. nienormatywny i po prostu nie zwróciłem uwagi jadąc na wstecznym i patrząc na pojazd? Mój przebieg wynosi jakieś… Więcej »
Urszula Zimnoch
Gość

Na
stawkę za ubezpieczenie mają wpływ statystyki, które potwierdzają
że młodzi kierowcy jeżdżą nierozważnie. Jest to bardzo
krzywdzące dla ostrożnych kierowców, może rozwiązaniem byłoby
wprowadzenie czarnych skrzynek,tak jak w Wielkiej Brytanii i USA.
Więcej informacji znajdziesz tu:
http://www.mfind.pl/akademia/ciekawostki-ubezpieczeniowe/tansze-oc-dla-mlodego-kierowcy/

qwa
Gość

OC powinno być dla każdego jednakowe, bo co za różnica jakim autem kto jeździ, albo czy mieszkam na południu czy na północy Polski. Też zauważyłem, że inne miejsce zamieszkania i już w kalkulatorze wychodzi inna cena.

Urszula Zimnoch
Gość

Różnice w cenach wynikają z tak zwanego ryzyka. Statystycznie szkody częściej występują w większych aglomeracjach i są wyrządzane starszymi autami.

Md
Gość

Witam auto sprzedaję z nowo wykupioną polisą , w tym samym dniu dochodzi do incydentu spowodowanego przez młodego kierowcę Brak zniżek.Pytanie czy ubezpieczyciel może żądać od nowego właściciela dopłaty składki OC?

Urszula Zimnoch
Gość

Po sprzedaży auta musisz wysłać umowę sprzedaży do ubezpieczyciela. TU po otrzymaniu tego dokumentu skontaktuje się z nowym właścicielem w celu przepisania polisy.
Czy będzie dopłata? – to zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego. W niektórych firmach nowy właściciel ma „gwarancję ceny” co oznacza, że nie będzie musiał nic dopłacać. Na rynku są też firmy, które rekalkulują składkę uwzględniając zniżki i historię szkodliwość nowego właściciela. Najlepiej będzie jeśli skontaktujesz się firmą ubezpieczeniową i zapytasz jaka jest u nich praktyka.

Wredna
Gość

Młodzi kierowcy nie dajcie się wydudkać z kasy, ubezpieczyciele tylko na to czekają! Bierzcie kogoś ze zniżkami jako współwłaściciela ! Ja też tak robię a mam silnik 2.5 😀

KRIS
Gość
Do Wrednej 🙂 Witam ja też mam współwłaściciela i poprostu jest oszustwo że mam niby 60% zniżek za oc to jest absurd poprostu. Żeby okradali kase ze mnie i ja musze zmieniać ubezpieczyciela co rok bo oszukują mnie na każdym kroku. Mam opla vectre b w 1,6 oraz 1,8 16 v żeby tak skubali kase ze mnie.Ja płaciłem jako początkujący kierowca 400zł jak pamiętam a za 1,8 płaciłem 50 zł więcej. Jest coś nie halo. POWIEM WAM TAK JA ZAUWAŻYŁEM JAK KTOŚ MA 25 LAT ALBO 26 to ZDZIERAJĄ I WMAWIAJĄ ŻE MAM ZNIŻKI 60%,MIMO TEGO ŻE MAM WSPÓŁWŁAŚCICIELA PRZY… Więcej »
Hator
Gość

Mam pytanie czy osoba niemająca prawa jazdy może być właścicielem pojazdu ?

Katarzyna Archacka
Ekspert

Witam,

jak najbardziej osoba nie posiadająca prawa jazdy może być właścicielem pojazdu (lecz nie może się nim poruszać jako kierowca).

Pozdrawiam

Hator
Gość

A czy osoba bez prawa jazdy może wziąć na siebie ubezpieczenie OC ?

Katarzyna Archacka
Ekspert

Witam,

osoba nie posiadająca prawa jazdy może być właścicielem auta oraz właścicielem polisy OC (proszę jednak pamiętać, że składkę zawsze wylicza się na osobę poruszającą się pojazdem).

Pozdrawiam

Lucka
Gość

Toż to absurd !
Skoro osoba nie ma prawa jazdy, to jak może mieć OC na samochód ? Przecież pisze Pani że „składkę zawsze wylicza się na osobę poruszającą się pojazdem”, a ta bez prawa jazdy nie ma prawa poruszać się pojazdem…
Pozdrawiam

Katarzyna Archacka
Ekspert

Witam,

osoba nie posiadająca prawa jazdy może być posiadaczem samochodu i nim się nie poruszać. Osoba z prawem jazdy może poruszać się samochodem udostępnionym mu przez właściciela. Także w tej praktyce nie ma żadnego absurdu.

Pozdrawiam

Michał
Gość

Witam. Mam zamiarckupic opla astre G 1.6 b ale jak zobaczyłem ile kosztuje OC to sie mozna za glowe złapać. Czy to jest mozliwe zeby OC kosztowalo ponad 3000 zl prawo jazdy od 10 mies, zadnych zniżek. Czy jak moja mama nie ma prawa jazdy a bedzie wlascicielem to bedzie tansze OC?

Maciej Putrzyński
Ekspert

Witam 🙂

To jest niestety możliwe, ale na pewno można też znaleźć tańsze ubezpieczenie 🙂 i w tym pomagamy my! 🙂 Proszę skontaktować się z naszym konsultantem, czy to drogą telefoniczną (22 490 90 00), czy też na livechat i pomoże Panu wyliczyć jak najtańszą składkę, jak również sprawdzi ile będzie kosztować składka np. w wariancie z mamą, jako właścicielką/współwłaścicielką 🙂

Pozdrawiam

Grzesiek
Gość

To jest dramat k**** !

Maciej Putrzyński
Ekspert

Grzesiek, zawsze może być gorzej… jednak jeśli potrzebujesz naszej pomocy w znalezieniu odpowiedniej oferty, to chętnie Ci jej udzielimy 😉

Pozdrawiam

grzesiek
Gość

Pamiętaj jednak, że ubezpieczyciele wymagają zadeklarowania tego, kto będzie jeździł ubezpieczanym samochodem. Informując towarzystwo ubezpieczeniowe o tym, że auta będzie używał również młody, niedoświadczony kierowca, musisz liczyć się ze zwyżką – pomimo ulg Twojego taty, mamy czy też starszego brata. Pamiętaj też, że na Twoje konto nie będą naliczane zniżki za bezszkodową jazdę, a po ewentualnej stłuczce – podobnie jak w przypadku wspólnego posiadania samochodu i niezależnie o tego kto ją spowoduje – doświadczony kierowca straci ulgi na wszystkie pojazdy.
Skoro nie naliczane to dlaczego zabieracie wrazie stłuczki to jest nie uczciwe

Maciej Putrzyński
Ekspert

Hej grzesiek! Żeby zniżki zostały naliczone, dana osoba musi być wpisana do dowodu rejestracyjnego auta, jako właściciel/współwłaściciel. Jest to trochę kulawy system, ponieważ są takie sytuacje, gdzie użytkownik danym autem jeździ cały czas np. auto firmowe i zniżki mu się nie naliczają.. Ale idzie dużo zmian w ubezpieczeniach, więc może i ten temat zostanie poruszony 🙂

Pozdrawiam

Justyna
Gość

Witam.
Mam pytanie.
Jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem auta jeśli ja będę właścicielką ( bez prawa jazdy i 0 współwłaścicieli ) a będzie jeździł nim mój mąż, który ma prawo jazdy od 2miesięcy?

Katarzyna Archacka
Ekspert

Witam,

w zależności od Towarzystwa składka liczona jest na osobę wpisaną w dowodzie rejestracyjnym, bądź osobę najczęściej poruszającą się autem.

Pozdrawiam

Damian
Gość

Mam pytanie.
Niedawno kupiłem pierwszy samochód. Prawo jazdy mam od roku i nie mam żadnych zniżek. W dowodzie współwłaścicielem samochodu jest dziadek(60% zniżki). Ostatnio miałem stłuczkę na parkingu i chciałbym się dowiedzieć jak teraz będzie wyglądać sprawa ze zniżkami i zwyżkami. Samochód w trakcie zakupu miał ważne ubezpieczenie i do tej pory nie dostałem żadnej rekalkulacji od ubezpieczyciela. Dodam, że nie ukończyłem jeszcze 25 roku życia.

Maciej Putrzyński
Ekspert

Hej

szkoda, którą miałeś wpływa niestety negatywnie na zniżki Twoje, jak i dziadka (ponieważ jesteście współwłaścicielami).W zależności od firmy ubezpieczeniowej może to być od 10% do 30% zwyżki. Kiedy Wam się kończy obecna polisa ?

Pozdrawiam

Monika
Gość

Witam , mam pytanko . kupując samochód dopisałam córkę do ubezpieczenia leci już drugi rok ubezpieczenia w lutym będzie robić prawko .Trafilam na jedną tylko firmę która potraktowała normalnie ubezpieczenie auta, bo inne składkę mi liczyli jak tu płace z AC a bardzo mi zależało żeby jej leciały już zniżki.
Moje pytanie jak to się ma do liczenia składek jak by kupiła autko na siebie co będzie lepiej się opłacać.?

Maciej Putrzyński
Ekspert

Witam

naliczanie zniżek jest rzeczą indywidualną, dla każdego z TU w różny sposób kwotowaną.. Większość TU akceptuje tylko pełne lata ubezpieczenia, czyli okres 12 miesięcy, są też takie, którym wystarcza minimum 6 miesięcy, do zaliczenia pełnego okresu ubezpieczenia. Jedynym rozwiązaniem jest sprawdzenie tych wyliczeń w naszej porównywarce. i nie musi Pani tego robić samodzielnie. Może Pani zamówić na naszej stronie rozmowę i nasz konsultant przedstawi Pani najkorzystniejsze opcje. Istnieje również możliwość rozmowy na live chat 🙂

Pozdrawiam

Marcin
Gość

Witam, jak wygląda sytuacja z wymianą informacji na temat historii oc kierowcy?Słyszałem ,ze część firm nie wymienia się informacjami. W artykule jest zawarta informacja ,że np. PZU nie pyta o datę wystawienia prawa jazdy, jest to spory plus, które firmy jeszcze nie pytają o takie dane? pozdr

Łukasz Leus
Ekspert

Wymiana informacji między ubezpieczycielami przebiega za pomocą bazy UFG, w której znajdują się dane na temat kierowcy, oraz historia jego ubezpieczenia (szkody, lata bez szkód itp). Na podstawie tych danych, oraz dodatkowych informacji uzupełnianych podczas wypełniania wniosku o kalkulację każdy ubezpieczyciel wylicza składkę.
Dla przykładu na naszym formularzu kalkulacji są wymagane wszystkie dane, które potrzebują ubezpieczyciele biorący udział w porównaniu cen. Podając datę wydania prawa jazdy widzą ja tylko Ci ubezpieczyciele, którzy wymagają takiej informacji, a pozostali nie, dlatego nie ma potrzeby przejmowania się, wymogami ubezpieczycieli ponieważ zawsze wyświetlimy najwyżej tą najtańszą składkę 🙂

Pozdrawiam,
Łukasz

paweł
Gość

ile kosztuje oc na auto 1,6 na pełnych zwyszkach ?

Łukasz Leus
Ekspert

Witam,
cena zależy od wielu czynników i do jej wyliczenia trzeba znacznie więcej informacji. Chętnie poszukamy dla Pana jak najlepszej oferty dlatego zapraszam do kontaktu telefonicznego (22 490 90 00), lub rozmowy na Livechat z naszym doradcą, który wykona kalkulację.

Pozdrawiam,
Łukasz

Edward
Gość

I w ten sposób statystyki na drogach spadają – po co wzywać policję:)

Michał
Gość

Witam, zakupiłem Volvo S60 2,4 diesel 185km. Mam 24lata nigdy nie posiadałem auta. Czy jak dopiszę do współwłaściciela moją mamę która ma 60% zniżek to moje ubezpieczenie będzie tańsze ?

Maciej Putrzyński
Ekspert

Dzień dobry

taki zabieg z pewnością pomoże Panu uzyskać dużo lepszą składkę niż dotychczas, gdy Pan sprawdzał ofertę na siebie, jako jedynego właściciela auta. Zapraszam do sprawdzenia składek za pomocą porównywarki mfind.pl 🙂 Szybko i bezboleśnie, oferta nalepiej dopasowana do oczekiwań klienta!

Pozdrawiam

Kamil
Gość
Witam. Mam 18 lat i zdałem prawo jazdy w lipcu tego roku. Niedawno zostałem wpisany do dowodu pojazdu jako współwłaściciel, a właścicielem jest dziadek, który posiada max zniżek. Chciałbym się zapytać czy muszę być wciągnięty w umowę oc jako współwłaściciel, czy bez niej, bez tego będą mi leciały jakieś zniżki? Obecnie dziadek płaci coś w granicach 500zł , a gdybym ja był wpisany w umowę to do zapłaty byłoby już ponad tysiąc. Gdybym był już wpisany to czy po roku już z tego „tysiąca” zrobiłoby się mniej, a ja miałbym 10% ? Bardzo proszę o poradę co zrobić w takiej… Więcej »
Maciej Putrzyński
Ekspert

Hej Kamil 🙂

sam fakt, że jesteś wpisany do dowodu rejestracyjnego wymusza konieczność dopisania Cię na polisie jako współwłaściciela. Tak więc od momentu, kiedy zostaniesz dopisany, będą też naliczane zniżki. W znalezieniu odpowiedniej oferty zawsze możemy pomóc Ci my 🙂 Skorzystaj z naszej porównywarki mfind.pl lub dzwoń śmiało pod numer 22 490 90 00, pisz na LiveChat lub pod adres pomoc@mfind.pl
Znajdziemy najlepszą ofertę 🙂

Pozdrawiam

tomasz
Gość

witam,
mam 25 lat, od 5 lat posiadam OC i co rok zmieniam ubezpieczyciela. Czy możliwe jest, zebym z roku na rok płacił wyższe OC, pomimo bezszkodowej jazdy? Czy zmiana ubezpieczyciela wpływa na wysokość zniżek/zwyżek za OC?

Maciej Putrzyński
Ekspert

Dzień dobry

ten rok jest wyjątkowy, ponieważ wszystkie TU podniosły taryfy i nie było szansy ominąć zwyżki w ubezpieczeniu, ale nie ulega wątpliwości, że dalej są duże dysproporcje pomiędzy danymi firmami ubezpieczeniowymi. Często też kontynuacja ubezpieczenia u tego samego ubezpieczyciela, doprowadza do sytuacji, że można przepłacić za ubezpieczenia. Dlatego przed wyborem ubezpieczenia, warto porównać ze sobą wszystkie dostępne oferty na naszej stronie – Mfind porównywarka ubezpieczeń online. 🙂

Pozdrawiam

Łukasz
Gość

Który wariant bedzie korzystniejszy cenowo ?:
Jeżeli będąc młodym kierowcą podczas zakupu samochodu
1. Samochód zostanie zakupiony tylko na tate który nie mial szkody i zapewne ma wszystkie zniżki i zostanie podane w ubezpieczalni że rownież bede poruszał sie tym pojazdem.
2. zostane dopisany jako współwłaściciel.

Maciej Putrzyński
Ekspert

Dzień dobry

zależy jakiego rodzaju ubezpieczenie chce Pan zawrzeć. Jeśli mówimy o samym OC, to zdecydowanie polecam wariant 1, ponieważ dużo ubezpieczycieli nie pyta o dodatkowego użytkownika(godzą się na takie ryzyko), więc nie będzie zwyżki za młodego, niedoświadczonego kierowcę ale nie będą się naliczać zniżki, jesli nie będzie Pan współwłaścicielm pojazdu. Przy założeniu, że chce Pan zakupić również AC, dodatkowego użytkownika najczęściej trzeba zgłosić do polisy, ponieważ przewidziane są różne udziały własne przy szkodach spowodowanych przez młodych kierowców, w związku z powyższym opłaca się Pana dopisać do polisy, żeby były chociaż naliczane zniżki.

Pozdrawiam

Cezary
Gość
Witam, temat stary ale jak najbardziej aktualny. Mam 19 lat i przymierzam się do kupna BMW o pojemności 1.6 lita e36 ( czyli jednocześnie dobrze bo mniejsza pojemność i źle bo BMW) od osoby, na której matka jest zarejestrowana jako właścicielka auta ( raczej duże zniżki ) Ubezpiecznie OC na pół roku do lipca… Jak duża jest szansa że ubezpieczyciel, w tym wypadku Allianz będzie oczekiwał ode mnie wpłaty za rekalkulację OC? Czy po prostu bezpieczniej jest zakupić samochód i zarejestrować go za równo na siebie jak i ojczyma, który ma zniżki? Wtedy będzie mniejsze prawdopodbieństwo że ubezpieczyciel będzie chciał… Więcej »
Maciej Putrzyński
Ekspert

Dzień dobry

ubezpieczyciel ma pełne prawo do rekalkulacji składki i na chwilę obecną może mieć politykę, która rekalkulacji nie przewiduje, jednak w każdej chwili może się to zmienić. Najłatwiej jest zadzwonić i zapytać na infolinii, bez wątpienia udzielą takiej informacji. Co do samej rejestracji, dla młodego kierowcy bardzo ważny jest starszy, doświadczony za kierownicą współwłaściciel, który obniży wysokość składki za ubezpieczenie, także jest to dobre rozwiązanie.

Pozdrawiam

Marcin
Gość

Dzień dobry, chcę zostać współwłascicielem auta ojca, gdzie umowa ubezpieczenia kończy się 19 lutego. Czy żeby zniżki zaczęły mi się naliczać juz od tego roku to musze zostac wspołwlascicielem przed 19 lutym?

Urszula Borowiecka
Ekspert

Dzień dobry

W trakcie trwania umowy ubezpieczenia składka może zostać zrekalkulowana, ale wygodniej dla Pana będzie, jeśli przed rozpoczęciem nowej umowy zostanie Pan współwłaścicielem. Wtedy będzie Pan miał możliwość wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę. W trakcie trwania umowy ubezpieczenia OC nie można jej wypowiedzieć.

Pozdrawiam

ada
Gość
taka zmiana jest krzywdząca też dla młodych kierowców,ja mam 45 lat od 27 lat mam prawo jazdy,zero wypadku,zero kolizji,zero mandatu,uczyłam się na pożyczonym maluchu pod okiem właściciela rok przed pójściem na kurs prawa jazdy!!!!po drogach szybkiego ruchu z pełną obsadą w aucie…..i cóż mogę powiedzieć o młodych kierowcach i wypadkach tych najgorszych …..powodują je młodzi ludzie którzy są po alkoholu lub chcą pokazać jaką mają furę zwykle od taty albo fundniętą przez mamą…a są to fury które warte są ok 15-20 tys i więcej zł …bo co…młody nie zapracował to nie wie ile to kosztuje trudu .Znam też młodych kierowców… Więcej »
wpDiscuz