Kalkulator OC i AC - szybki i dokładny
do 76 ofert ubezpieczenia

Porównaj i oszczędź nawet 517 zł na OC
5 minut wypełniania formularza
pełne, wiarygodne porównanie nawet 76 ofert
możliwość zakupu online każdej oferty

 • Proama
 • Link4
 • PZU
 • Gothaer
 • AXA
 • Aviva
 • Benefia

Odszkodowanie z NNW dla kierowcy i pasażera. Co zrobić, żeby je otrzymać?

Odszkodowanie z NNW dla kierowcy i pasażera. Co zrobić, żeby je otrzymać?
mfind.pl

Jak uzyskać odszkodowanie z NNW?

Przez sformułowanie „nieszczęśliwy wypadek” ubezpieczyciel rozumie zdarzenie zewnętrzne, do którego doszło nagle, w sposób nieprzewidywalny, które zdarzyło się wbrew Twojej woli i spowodowało uszczerbek na zdrowiu. To bardzo ważne, abyś o tym pamiętał i nie ubiegał się o świadczenie np. z powodu krótkiej utraty przytomności – omdlenie nie jest uszczerbkiem na zdrowiu.

Przy roszczeniu z NNW dość istotne są okoliczności wypadku: czy do doszło do niego w czasie jazdy samochodem, czy w momencie, w którym korzystałeś z niego w czasie postoju. Najczęściej warunki ubezpieczenia NNW obejmują szkody, do których doszło we wszystkich tych okolicznościach, ale to nie jest regułą. Dlatego powinieneś sprawdzić w OWU, jakie sytuacje uwzględni Twój ubezpieczyciel. Dla ubezpieczyciela ważne też będzie to, czy nie przyczyniłeś się do wypadku. 

CZYTAJ TAKŻE

Obrażenia w wypadku? Zdobądź odszkodowanie z OC sprawcy metodą trzech kroków

Odszkodowanie z ubezpieczenia turystycznego – jak dostać? Przeczytaj, co robić krok po kroku

Piłeś alkohol? Sprawdź, z jakich ubezpieczeń nie otrzymasz odszkodowania

Jaki jest termin zgłoszenia szkody z NNW?

Jak zgłosić szkodę do ubezpieczyciela? To proste – wystarczy poinformować towarzystwo ubezpieczeń (np. telefonicznie), że się uległo wypadkowi. Oczywiście, należy to potwierdzić i przedstawić np. dokumenty ze szpitala. To wystarcza i praktycznie gwarantuje wypłatę odszkodowania.

Pamiętaj, żeby nie zwlekać ze zgłoszeniem szkody – mimo że kodeks cywilny zakłada, że można to zrobić w ciągu trzech lat od zdarzenia. Sprawdź w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU), ile czasu daje Ci ubezpieczyciel na zgłoszenie i pilnuj tego terminu. Najlepiej, aby w momencie zgłoszenia Twoje leczenie było już zakończone, ale jeśli przypuszczasz, że będzie ono trwać miesiącami, możesz zgłosić szkodę wcześniej. 

Odszkodowanie z NNW nie jest wysokie

Musisz jednak mieć świadomość, że odszkodowanie z NNW nie jest wysokie, ponieważ sumy ubezpieczenia często zawierają się w przedziale 5-15 tysięcy złotych. 100 procent świadczenia wypłacane jest tylko w momencie śmierci poszkodowanego albo trwałych zaburzeń psychoruchowych. Za uszkodzenie ciała wypłacane są niższe odszkodowania i zależą od stopnia uszkodzenia i od rodzaju uszczerbku. Ubezpieczyciele obliczają kwotę świadczenia na podstawie specjalnej tabeli. Nie obawiaj się jednak – nie daje im to żadnego pola do manipulacji, ponieważ ta sama tabelka widnieje w OWU, w Twojej umowie.

UWAGA!!! Odszkodowanie z NNW jest niezależne od świadczenia, które Ci się należy z OC sprawcy wypadku. Możesz więc otrzymać dwa odszkodowania (z wykupionego przez Ciebie ubezpieczenia NNW oraz z OC sprawcy wypadku), pamiętając, że nie służą one wzbogaceniu się, lecz rekompensacie poniesionych strat.

Dlatego pamiętaj, jeśli byłeś uczestnikiem wypadku, w którym podniosłeś uszczerbek na zdrowiu (tymczasowy bądź trwały), należy Ci się odszkodowanie. Aby je otrzymać, należy jak zgłosić szkodę ubezpieczycielowi i potwierdzić ją stosownymi dokumentami (np. wypisem ze szpitala). W ciągu 30 dni powinieneś uzyskać świadczenie.

Podsumowanie

 • O odszkodowanie z NNW możesz starać się zawsze, jeśli poniosłeś uszczerbek na zdrowiu  - jakikolwiek, np. złamanie ręki.
 • Nie ma znaczenia, w jaki sposób poniosłeś szkodę – oczywiście pod warunkiem, że sam się do niej nie przyczyniłeś.
 • Do otrzymania odszkodowania wystarczy dokument potwierdzający uszczerbek na zdrowiu np. wypis ze szpitala.
 • Ubezpieczyciel określi procent Twojego uszczerbku na zdrowiu i na tej podstawie wypłaci Ci odszkodowanie.

Autor artykułu:

Czytam, żeby pisać i piszę, żeby doczytywać. Chłonę setki stron, próbując przekonać samą siebie, że kiedyś nadążę i dobrnę do końca listy ;-) Wierzę w wartość słowa i w to, że internet jest znakomitym miejscem do przekazywania dobrych jakościowo treści. Interesuję się reportażem, w wolnych chwilach prowadzę blog o literaturze faktu

Zobacz także:

Dodaj komentarz

219 komentarzy do "Odszkodowanie z NNW dla kierowcy i pasażera. Co zrobić, żeby je otrzymać?"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Robert
Gość

Co mogę zrobić? Zostałem poszkodowany w kolizji! Stłuczenie dolnej części grzbietu i miednicy! Czego mogę żądać z oc sprawcy a co z mojego nnw

Rafał Kalinowski
Ekspert

Dzień dobry.

Żeby ubiegać się o odszkodowanie z OC sprawcy, należy fakty szkody osobowej zgłosić do Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy zdarzenia. Są na to 3 lata od momentu zdarzenia. Wnioskuje się wtedy o wypłatę tzw. zadośćuczynienia za doznaną krzywdę i cierpienie fizyczne oraz psychiczne z OC.

W przypadku ubezpieczenia NNW wszelkie dokumenty związane ze zdarzeniem wysyła się do swojego Towarzystwa (czyli gdzie posiada się wykupione to ubezpieczenie). Wtedy Towarzystwo na ich podstawie ocenia uszczerbek na zdrowiu i wydaje decyzje o wypłacie.

stanisław
Gość

dzień dobry,miałem kolizję drogową i byłem sprawcą, w kolizji zostali poszkodowani siostra i brat.Mam polisę OC i NNW

Lusi24
Gość

Dzień dobry,miałam kolizję samochodową .Na drugi dzień miałam okropne bóle w plecach i nie mogłam ruszać głową.W szpitalu lekarz stwierdził URAZ BEZWŁADNOŚCIOWY SZYI czy mogę się starać o odszkodowanie z NNW

Rafał Kalinowski
Ekspert

Tak, jeśli doszło do kolizji z innym pojazdem i tamten kierowca był winny (lub kierowca, z którym jechała Pani w aucie), to można ubiegać się o zadośćuczynienie z OC sprawcy. Jeśli jednak winnym zdarzenia była Pani (jako kierowca) i posiadała Pani ubezpieczenie NNW na dzień zdarzenia, to z tego tytułu można ubiegać się o odszkodowanie.

anges_abi
Gość

Witam, placilam nw w szkole pielęgniarskiej. 11 marca skręciłam nogę udałam się do spzitala tam złożyli mi gips, 6 tyg byłam o kulach , cały czas wizyty u ortopedy rehabilitacja , lekarz dopiero teraz zakończył leczenie mam ksero historii leczenia co mam teraz zrobić aby ubiegać się o odszkodowanie ? Gdzie udać się z papierami ?? Lub gdzie zadzownic ?

Rafał Kalinowski
Ekspert

Dzień dobry, należy dopytać w sekretariacie w jakiej firmie jest wykupione ubezpieczenie oraz jaki jest nr polisy. Następnie skontaktować się z ubezpieczycielem i zgłosić szkodę.

Marta
Gość

Witam , wsiadając do samochodu wjechał we mnie rowerzysta , wbiła się jego przerzutka w wyniku czego powstała rana szarpana o głębokości 1,5 cm i długości 2cm / 3 szwy/ czy również mogę się starać o odszkodowanie C polisy NNW .

Rafał Kalinowski
Ekspert

Dzień dobry, może Pani oczywiście ubiegać się o wypłatę świadczenia z wykupionego przez siebie ubezpieczenia NNW – należy jedynie zweryfikować, czy takie ubezpieczenie w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia bierze pod uwagę wypadki mające miejsce w trakcie wsiadania do auta.

Monika
Gość

Witam.
Jestem poszkodowana w kolizji z winy innego uczestnika ruchu (szkoda na pojeździe z OC sprawcy). Staram się o odszkodowanie również z tytułu wykupionego przeze mnie ubezpieczenia NNW. Doznałam stłuczenia głowy oraz kręgosłupa. Wykonałam badanie rezonansu gdyż odczuwam ciągłe bòle głowy. Ubezpieczyciel przyznał mi odszkodowanie tylko za leki przeciwbólowe. Nie uznał badania rezonansu. Czy mogę się ubiegać o rekompensatę również za utracony dochód z tytułu zwolnienia lekarskiego w pracy? (Na skutek kolizji). I czy za badanie rezonansu muszą mi zwrócić poniesione koszty?

Rafał Kalinowski
Ekspert

Dzień dobry, może Pani ubiegać się o rekompensatę utraconych dochodów, jak i starać się o otrzymanie środków wydanych na badanie rezonansu z OC sprawcy, natomiast ciężko określić, czy Ubezpieczyciel uzna za zasadne wypłacenie odszkodowania. Proszę pamiętać aby przedstawić argumenty/udokumentować wyżej wymienione „straty”.

Piotr
Gość

witam doznałem wypadku w pracy otwarte złamanie paliczka lewego kciuka rozumiem że nalezy mi się odszkodowanie z ZUS-u,grupowego dodatkowego ubezpieczenia, a czy należy mi się zpolisy NNW?jeżeli takowe posiadam.

Rafał Kalinowski
Ekspert

Jeśli posiada Pan dodatkowe ubezpieczenie NNW, to jak najbardziej może Pan też zgłosić szkodę z tego tytułu do swojego Ubezpieczyciela.

Zbigniew
Gość
13 listopada 2017 roku w godzinach 16:00-16:30 jechałem autobusem linii 91 z ul. Umultowskiej do Dworca Jana III Sobieskiego. Autobus dojeżdżając do przystanku zwolnił, ja już wstałem i trzymając się drążka skierowałem się w kierunku wyjścia. Wtedy nagle autobus zahamował i ja się przewróciłem, przemieściłem się kilka metrów w kierunku kabiny kierowcy. Na miejsce został wezwany Nadzór Ruchu MPK i Pogotowie Ratunkowe. Nadzór spisał protokół wraz z moimi danymi. W skutek tego zdarzenia doznałem złamania końca bliższego kości ramiennej prawej. Zostałem unieruchomiony na 1,5 miesiąca. Przeszedłem rehabilitację oraz chodziłem na wizyty do ortopedy. Dysponuję dokumentacją medyczną. Obecnie ręka nie jest… Więcej »
Rafał Kalinowski
Ekspert

Dzień dobry, w odpowiedzi na wiadomość informuję, że jeśli uważa Pan, iż zaproponowane odszkodowanie jest za niskie, to warto się odwołać. W celu skutecznego odwołania warto udokumentować poniesione koszty oraz utracone dochody ( jeśli takie nastąpiły).

Ania
Gość
witam prosze mi powiedzieć : podczas rozładunku płyt betonowych z auta, płyta mi się zsuneła na piszcze i kostke gdzie mam poważny uraz i nadal trwa leczenie , pierwsza pomoc otrzymana ale wpisane ze do obrażeń doszło ze płyty upadły na noge, a zgłaszałem lekarzowi ze to sie stało podczas rozładunku z samochodu bo to jest ważne starajac sie o odszkodowanie komunikacyjne NNW – poszłem do lekarza by to dopisał, lekarz pamieta sytuacje ale powiedział ze nie moze dopisac teraz tego, napisałam pismo do Prezesa Opieki w której to miało miejsce…..zostało to dopisane po konfrontacji z lekarzem, bo lekarz powiedział… Więcej »
Ania
Gość
witam prosze mi powiedzieć : podczas rozładunku płyt betonowych z auta, płyta mi się zsuneła na piszcze i kostke gdzie mam poważny uraz i nadal trwa leczenie , pierwsza pomoc otrzymana ale wpisane ze do obrażeń doszło ze płyty upadły na noge, a zgłaszałem lekarzowi ze to sie stało podczas rozładunku z samochodu bo to jest ważne starajac sie o odszkodowanie komunikacyjne NNW – poszłem do lekarza by to dopisał, lekarz pamieta sytuacje ale powiedział ze nie moze dopisac teraz tego, napisałam pismo do Prezesa Opieki w której to miało miejsce…..zostało to dopisane po konfrontacji z lekarzem, bo lekarz powiedział… Więcej »
Rafał Kalinowski
Ekspert

Dzień dobry, w tej sytuacji należałoby przedstawić wszystkie dokumenty związane z tą sprawą do ubezpieczyciela. Ewentualnie dopiero gdy Ubezpieczyciel dopyta o dopisanie tego faktu, to wtedy przedstawiłaby Pani swoje pismo.

Ania
Gość

czyli podania – pisma do Zarżadu przychodni nie przedstawiać? tylko wie pan to dziwnie wyglada i obawiam sie ze dostane domowe bo na pierwszej dokumentacji pisze ze płyty betonowe spadły na noge, a na drugiej dokumentacji pisze …uwaga dokonuje sie dopisania do dokumentacji medycznej z dnia…. dopisuje że do szkody doszło podczas rozładunku z auta , i dwie dokumentacje i każda z innym wpisem:-( a tyle razy prosiłem lekarza by to było zanotowane i powiedziała ze wszystko jest a jak przyszło co do czego to nie ma – tragediaaaa

Rafał Kalinowski
Ekspert

Tak jak wspomniałem wcześniej, powinna Pani przedstawić wszystkie dokumenty powiązane z tą sprawą. W razie decyzji odmownej ubezpieczyciela będzie mogła Pani się jeszcze odwołać.

Radosław
Gość

Witam ,żona przytrzasneła mi kciuk lewej reki drzwiami od samochodu,pojazd zarejestrowany na mnie oc=nnw wykupione,mam kartę leczenia od chirurga stwierdził stłuczenie palca z uszkodzeniem paznokcia czy należy mi się odszkodowanie ?

Rafał Kalinowski
Ekspert

Dzień dobry, to czy należy się odszkodowanie z ubezpieczenia NNW zależy od tego, czy dany uszczerbek na zdrowiu jest opisany w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia lub tabeli ZUSowskiej (zależy na jakiej podstawie firma wylicza procent uszczerbku na zdrowiu). Proszę pamiętać, że w przeważającej większości zapisów, musi dojść do trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jest to trwałe, nie rokujące poprawy uszkodzenie ciała.

Agata
Gość

Witam Proszę o poradę. Czy nalezy mi sie coś z NNW auta jeżeli mam stłuczonego palca i zejdzie mi paznokieć?? Mianowicie, wchodziłam do auta i drzwi przytrzasneły mi palec-paznokień u nogi. Paznokieć zrobił sie siny. Nie byłam u lekarza ale od 3 dni mnie boli. Czy z nnw coś się z tego tytułu należy?

Rafał Kalinowski
Ekspert

Dzień dobry. Jeśli powyższe uszkodzenie ciała jest opisane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia danej firmy bądź tabeli ZUSowskiej (zależy na podstawie czego ubezpieczyciel określa procent uszczerbku na zdrowiu), to można się ubiegać o świadczenie z tego tytułu. Zasadność roszczeń określi już likwidator.

Adrian
Gość

Witam. pare dni temu spowodowałem wypadek, musiałem mieć wyrywanego zęba (jedynke)
Czy NNW obejmuje wyrywanie i wstawienie implantu ? Umowe mam zawartą z AXA, z osobą którą rozmawiałem nie potrafiła mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie

Pozdrawiam

Rafał Kalinowski
Ekspert

Dzień dobry, to zależy od Pańskiej umowy ubezpieczenia i od tego jakie zapisy znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia NNW. Polecam sprawdzić, czy nie ma wyłączeń, które uniemożliwiają udzielenia odszkodowania za tego typu wypadki. Jeżeli będzie Pan uważał, że należy się Panu odszkodowanie, to proszę zgłosić szkodę do Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym posiada Pan wykupione NNW.

Janusz
Gość

Witam, miałem wypadek we Włoszech, uderzyłem z tył naczepy, moja wina, miałem złamaną kość uda prawej nogi, potem operację, wstawione blachy i śruby, 16 dni leżałem w szpitalu we Włoszech, po 16 dniach wróciłem do Polski, jestem dalej pod opieką ortopedy, leczenie napewno jeszcze trochę potrwa, pytanie czy należy mi się ubezpieczenie z NNW? I kiedy ewentualnie najlepiej to zgłosić firmie ubezpieczeniowej?

Rafał Kalinowski
Ekspert

Dzień dobry, jeśli posiada Pan ubezpieczenie NNW, to jak najbardziej warto zgłosić szkodę do Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Zazwyczaj w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeniowych jest podany termin, w którym można zgłaszać tego typu szkody z ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeżeli termin minął, to będzie musiał Pan wyjaśnić (a najlepiej udokumentować), dlaczego nie mógł Pan zgłosić wcześniej informacji do Ubezpieczyciela odnośnie tej szkody.

Basia
Gość

Witam

W maju 2017 byłam uczestnikiem stłuczki samochodowej. Zostałam uderzona w tył samochodu przez sprawcę a następnie mój samochód uderzył w kolejne auto.w chwili zdarzenia miałam oc z opcją nnw. Auto zostało wyzlomowane że względu na uszkodzenia a ja nie kontynuowałam polisy OC.okazalo się że w trakcie stłuczki uszkodziłam bark i jestem po operacji. Czy mogę zgłosić szkodę to z tytułu nnw w oc mimo że nie mam już tam polisy?

Rafał Kalinowski
Ekspert

Dzień dobry, w Pani przypadku najlepiej będzie ubiegać się o zadośćuczynienie z OC sprawcy (osoby, która spowodowała kolizję). Zapraszam do naszego artykułu, który wytłumaczy, jak ubiegać się o uzyskanie pieniędzy z tego tytułu. Jeżeli miała Pani polisę, na której była również opcja NNW, można wtedy zgłosić szkodę w ustalonym terminie przez Ubezpieczyciela. Warto się dopytać Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym miała Pani zawarte ubezpieczenie, czy jest jeszcze możliwość zgłoszenia szkody, natomiast zazwyczaj jest to krótki termin – kilka/kilkanaście dni od zdarzenia.

Patrycja
Gość

Witam
Miałam wypadek samochodowy jako pasażer we wrześniu ubiegłego roku. nie mam wykupionego żadnego dodatkowego ubezpieczenia, Czy i gdzie mogę się starać o odszkodowanie. Wypadek miał miejsce w Anglii, prowadził kolega którego odwiedzałam.

Rafał Kalinowski
Ekspert

Dzień dobry, odszkodowanie może Pani uzyskać z OC sprawcy – czyli osoby, która prowadziła auto. Podczas zgłaszania szkody do Towarzystwa, w którym zakupił ubezpieczenie kolega, proszę przedstawić wszystkie dokumenty dotyczące szkód powstałych po wypadku. Dodatkowo, jeżeli była na miejscu policja, to warto załączyć notatkę, która została sporządzona. Proszę pamiętać, że odszkodowanie może przysługiwać za uszczerbek na zdrowiu, za leczenie/rehabilitacje, za utracone zarobki, za wydatki na leczenie, dojazdy do placówek, itp.

Marek
Gość

Proszę o odpowiedź jeśli moim samochodem jechał syn kolegi i on spowodował wypadek, zniszczył mój samochód. Czy dostanę odszkodowanie w ramach ubezpieczenia NNW

Rafał Kalinowski
Ekspert

Jeżeli do polisy zostało dokupione ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, to odszkodowanie należy się kierowcy albo kierowcy i pasażerom (w zależności od posiadanego wariantu) jeżeli np. ucierpieli w tym zdarzeniu. Jeśli nie znajdował się Pan wtedy w aucie, to nie otrzyma Pan odszkodowania z NNW.

Basia
Gość

Witam serdecznie! Jechałam z dzieckiem samochodem wpadliśmy w poślizg i wyladowalismy w rowie. Czy mogłabym się starać o jakiekolwiek odszkodowanie mam auto ubezpieczone w PZU SA jest to ubezpieczenie komfort?

Rafał Kalinowski
Ekspert

Dzień dobry, jest to zależne od rodzaju posiadanego ubezpieczenia. Jeżeli ma Pani wykupione AC, to najlepiej starać się o odszkodowanie z autocasco. Jeżeli nie posiada Pani AC, to można próbować walczyć o odszkodowanie z OC zarządcy dróg – o ile stan tej drogi doprowadził do poślizgu, a droga powinna zostać doprowadzona do porządku, natomiast najprawdopodobniej nie uda się wywalczyć odszkodowania z tej drugiej opcji, ponieważ najczęściej uzasadnieniem decyzji jest niedostosowanie prędkości/uwagi podczas jazdy – do warunków na trasie.

Angelika
Gość
Witam Na początku stycznia wpadłam w poślizg i uderzyłam autem w drzewo. Jechałam z synem. Trafiliśmy obaj do szpitala. Ja odniosłam liczne stłuczenia niestety syn z licznymi ranami twarzu musiał być poddany operacji rekonstrukcji kanałów łzowych oraz odbudowy kosci oczodołu. Bardzo duzo wycierpial ale dalismy rade. Po 8 dniach wypisali nas że szpitala. Leczenie syna jest w trakcie za kilka tygodni idziemy znowu do szpitala ale już na oddział laryngologii A za około 6 miesięcy będzie miał sprawdzany drenaż który został wprowadzony aby łzy prawidłowo splywalaly. Pytanie Czy ja jako sprawca wypadku gdzie nie uczestniczyły żadne inne auta mogę starać… Więcej »
Rafał Kalinowski
Ekspert

Tak, może starać się Pani z odszkodowania z NNW dla Pani i syna (jeśli było wykupione NNW dla kierowcy i pasażerów) i z OC – dla syna. Co do składek – jeżeli będzie zgłoszona szkoda z OC, to straci Pani tylko część zniżek i składka na następny okres ubezpieczenia będzie nieco wyższa.

Patryk
Gość

witam mam pytanie czy mg skorzystac z nw podczas postoju z samochodu prubowałem z niego wyjść bagaznikiem i zachaczyłem o hak co przyczyniło sie do wstrząsnienia muzgu i jednej stałego usczerbku na zdrowiu w głowie przelezałem tydzien w szpitalu

Grzegorz Bujański (mfind)
Ekspert

Witam. W tej sytuacji należałoby zapoznać się z ogólnymi warunkami Pana ubezpieczenia. Nie każda firma wypłaci w takiej sytuacji odszkodowanie. Proponuje po prostu zgłosić szkodę. ubezpieczyciel zapozna się z okolicznościami zdarzenia i wyda decyzję. Nic to Pana nie kosztuje, a ubezpieczyciel do 30 dni odpowie, czy Pana ubezpieczenie obejmuje szkody podczas postoju pojazdu, czy nie.

Edyta
Gość

Dzień dobry ja miałam kolizję drogową chłopak z pełną prędkością wjechał mi w samochód w skutek czego został uszkodzony odcinek sxyjny kręgosłupa w skutek czego przeszłam dwie operacje i zostały wstawione dwa implanty również został uszkodzony odcinek piersiowa powstała tam przepukliny lecie się od 11.03.2015 roku i ubezpieczyciel Ergo Hestia z NW przyznała mi odszkodowanie w wysokości 7%za naciśnięcie mięśnia biczowego kręgosłupa i co Wy na to jestem kaleka a oni takie rzeczy piszą ZART

Grzegorz Bujański (mfind)
Ekspert

Ubezpieczenie NNW co do zasady z góry ma ustalony procent uszczerbku, zgodnie z tabelą, która dodatkowo ściśle określa, jakie urazy są brane pod uwagę. Część urazów mogła nie być objęta ochroną. Proszę zwrócić uwagę, że w tej sytuacji odszkodowanie przysługuje także z OC sprawcy. I to z OC sprawcy jest szansa otrzymać dużo większe odszkodowanie.

Karolina
Gość

Witam chciałam się dowiedzieć jak wygląda mój przypadek a więc tydzień temu wpadłam że schodów na klatce schodowej sąsiadka wezwała pogotowie przewieziono mnie do szpitala okazało się że mam wstrząs mózgu i zerwane mięśnie sesyjne w szpitalu wypuszczono mnie do domu następnego dnia trafiłam do neurologa i jestem pod stałą kontrola za trzy tyg rezonans by wykluczyć krwiak gdyż mam zkaze krwotoczna czy należy mi się odszkodowanie?,

Grzegorz Bujański (mfind)
Ekspert

Rozumiem, że mówimy o ubezpieczeniu NNW kierowcy i pasażerów? Do zdarzenia nie doszło w związku z rucham ubezpieczonego pojazdu. Co do zasady takie zdarzenia są wyłączeniem z odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Arkadiusz
Gość

Dobry wieczór. Jako kierowca swojego auta brałem udział w kolizji pojazdów w której jestem poszkodowany. Proszę o sprostowanie czy dobrze rozumiem. Sprawa roszczenia z tytułu likwidacji szkody mienia została załatwiona z OC sprawcy. W wyniku zaistniałych okoliczności z czasem zaczęły wychodzić fakty uszczerbku na zdrowiu. Czy takie roszczenie mam kierować w formie rozszerzenia OC sprawcy, jego NNW czy też mojego NNW? Pozdrawiam

Adrian Glinka (mfind)
Gość

Dzień dobry,
w przypadku świadczeń osobowych występuje tzw. „kumulacja świadczeń”, w związku z czym roszczenia można zgłosić jednocześnie do Towarzystwa sprawcy z jego polisy OC, a także do własnego Towarzystwa z polisy NNW.

Ewa
Gość

Mam pytanko czy przy NNW musi byc 2 osoba upowazniona do odbioru pieniedzy jesli bym zginela w wypadku samochodowym

Grzegorz Bujański (mfind)
Ekspert

Przy zawieraniu polisy raczej nikt nie myśli o tym, by taką osobę wskazać. W takiej sytuacji najczęściej ogólne warunki ubezpieczenia określają, komu zostanie wypłacone odszkodowanie.

tomasz
Gość

witam mialem wypadek na placu podczas wykupionego kursu prawo jazdy A przy manewrze slalomu 30 km/h wywróciłem się i motor spadł mi na nogę skręcając staw kolanowy oraz skręcając kostkę. szkodę zgłosiłem z polisy szkoły jazdy. Napisali mi, że nie przyznają ponieważ nie ucierpiały osoby trzecie o co chodzi? To byl nieszczesliwy wypadek nie należy mi się odszkodowanie?

Grzegorz Bujański (mfind)
Ekspert

Czy szkoda została zgłoszona dokładniej w ramach ubezpieczenia OC motocykla?

Piotr
Gość

Witam mam pytanie, jeśli moja małżonka doznała uszczerbku na zdrowiu podczas wypadku (oparzenie ciała na wysokości piersi od poduszki powietrznej) czy na leży jej się odszkodowanie. Miałem ubezpieczenie NNW.

Urszula Borowiecka
Gość

Proszę zgłosić szkodę do ubezpieczyciela, u którego ma Pan wykupioną polisę. Towarzystwo ubezpieczeniowe ma obowiązek zbadać sprawę i zająć stanowisko w sprawie swojej odpowiedzialności za dane zdarzenie.

Iwona
Gość

Jak mam napisać odwołanie do ubezpieczalni

Urszula Borowiecka
Gość

Proszę napisać z czym się Pani nie zgadza i dlaczego, a także o jaką kwotę Pani wnosi.

Magdalena
Gość

Mialam wypadek na rowerze mialam operacje kosci lokciowej i promieniowej mam plytke i hak oraz 6 srób jestem praworeczna wiec to dla mnie jest wielki problem. Jestem ubezpieczena na 50000nnw i dodatkowe ubezpieczenie od złamań na 10000 ile moge dostac odszkodowania

Urszula Borowiecka
Gość

To wszystko zależy od zapisów ogólnych warunków ubezpieczenia, proszę zerknąć w tabele załączone do OWU. Tam powinno być szczegółowo rozpisane ,,co za ile”.

Beata
Gość

W lutym mialam wypadek nie z mojej winy.W wyniku czego doznalam zlamania zeber.urazu kregoslupa szyjnego/zniesienie lordozy/oraz pęknięcia torebki stawowej barku.czy nalezy mi sie odszkodowanie z nnw.

Urszula Borowiecka
Gość

Wszystko zależy od ogólnych warunków ubezpieczenia. Niezależnie od NNW może Pani wystąpić do ubezpieczyciela z roszczeniem w ramach OC sprawcy.

Wojtek
Gość

Witam mam pytanie czy należy mi się odszkodowanie z NNW jeśli naprawiałem auto odcinalem zapieczona śrubę i szlifierka kątowa przecialem kciuka. Dziękuję za odpowiedź

Urszula Borowiecka
Gość

Wszystko zależy od ogólnych warunków ubezpieczenia, ale w takiej sytuacji zazwyczaj odszkodowanie nie należy się.

Magdalena
Gość

Witam jeżeli byłam kierowca wypadku i w czasie wypadku byla w 36 tygodniu ciąży gdzie zostałam przewieziona do szpitala i zestawione ba 7 dni ponieważ o obawiali się przed wczesnego porodu czy w takim przypadku też należy się coś z ubezpieczenia nnw

Urszula Borowiecka
Gość

Proszę zerknąć do warunków ubezpieczenia, tam opisany jest zakres tego ubezpieczenia, czyli sytuacje w których wypłacane jest świadczenie.

kuba
Gość

Witam.Jestem poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym.Jechalem swoim samochodem i najechał na tym mojego auta inny kierowca.Urazy jakie sie nabawiłem to stluczenie stawu kolanowego,skrecenie i naderwanie kregoslupa w odcinku szyjnym,uszkodzony stożek rotatorów barku.kolano szybko przeszlo,szyja po kilku tygodniach plus rechabilitacja,na bark biore 4 miesiac zastrzyki i raczej nic nie pomaga z czego ortopeda twierdzi ze raczej bez operacji sie nie obejdzie.mam prywatne nnw w pzu 1% 500zl.czego moge sie mnie wiecej spodziewac???moge liczyc na zwrot kosztow leczenia i utraconego zarobku czy tylko % od uszczerbku na zdrowiu???

Urszula Borowiecka
Gość

Proszę zgłosić szkodę z OC sprawcy – tutaj będzie Pan mógł dochodzić zwrotu kosztów leczenia, rehabilitacji, utraconych dochodów. Katalog roszczeń jest zdecydowanie szerszy niż w przypadku NNW. W NNW natomiast świadczenie wypłaca się w granicach OWU.

Kasia
Gość

Witam mialam wypadek w którym bylam pasażerem doznalam otwartej rany ramienia prawego trzy tygodnie mialam szwy czy moge sie ubiegac o odszkodowanie z nnw? A jesli tak to musze czekac az leczenie calkowicie sie skonczy? Ile mozna dostac za takie szkody?

Urszula Borowiecka
Gość

Może Pani ubiegać się o odszkodowanie z polisy NNW. W tym celu należy zgłosić szkodę do ubezpieczyciela, z którym ma Pani zawartą umowę ubezpieczenia. Aby zgłosić szkodę, nie musi Pani czekać aż leczenie całkowicie się zakończy. Wysokość odszkodowania uzależniona jest od ogólnych warunków ubezpieczenia. Może Pani też zgłosić szkodę z OC sprawcy (jeśli oczywiście nie jest Pani stroną umowy ubezpieczenia).

Sebastian
Gość

Ja swoje odszkodowanie uzyskałem w firmie [reklama], miałem wypadek komunikacyjny i w sumie wiele im zawdzięczam bo podeszli do sprawy profesjonalnie. Nie musiałem się o nic martwić a oni zadbali o wszystko łącznie z uzyskaniem renty

adam
Gość
Witam. Zacznę od tego,że zdarzenie miało miejsce w 2015 roku wiec nie liczę na gwiazdkę z nieba. Link do opisu zdarzenia : http://kwidzyn.naszemiasto.pl/artykul/wypadek-w-krolewie-ranny-26-letni-kierowca-z-powiatu,3309737,artgal,t,id,tm.html Trafiłem do szpitala na 8dni. Peknieta zew kość srodstopia(leczenie zakończone po 4tyg) 2 zabiegi pod narkoza mające na celu szycie i czyszczenie ran: Lewe przedramie 11szwów Prawy łokieć 8szwów Lewe udo 8szwów 60%brzucha ,20%klatki piersiowej,15cm2 prawego uda,30cm2 było jedną wielką rana pokrytą szlaka w wyniku ślizgu po asfalcie niczym pingwin(przez 3lata kategoryczny zakaz wystawiania miejsc objętych zabiegiem na działanie słońca) Przechodząc do sedna,ojciec po kupnie auta około 14miesięcy przed zdarzeniem wykupując oc wykupił również nnw w generali.… Więcej »
Urszula Borowiecka
Gość
Ubezpieczenie NNW to ubezpieczenie zawierane dobrowolnie i z tego względu podlegające zupełnie innym zasadom niż OC. W NNW ochrona ubezpieczeniowa wygasa, co do zasady, wraz z upływem okresu ubezpieczenia określonego w dokumencie ubezpieczenia, proszę zerknąć zatem na polisę i na określony w niej okres ubezpieczenia. Proszę popatrzeć również na zapisy ogólnych warunków ubezpieczenia. Jeśli chodzi o termin przedawnienia roszczenia, są to trzy lata, więc teoretycznie mógłby Pan jeszcze roszczeń dochodzić, jednak obawiam się, że w tej sytuacji umowa ubezpieczenia wygasła wraz z okresem na jaki została zawarta. Może Pan oczywiście wystąpić do ubezpieczyciela z reklamacją, w której zawnioskuje Pan o… Więcej »
Ina
Gość

Witam, czy mogę obiegać się o uzyskanie odszkodowania z nnw mojego prywatnego samochodu? Wysiadając z niego poślizgnęłam się, w związku z czym doznałam skręcenia kolana oraz zostały zerwane więzadła a także uszkodzona rzepka. Obyło się bez rekonstrukcji, gdyż w ciągu 6 tygodni kolano będąc w usztywnieniu samoistnie zregenerowało się. Zostało wdrożone leczenie zachowawcze. Czy w tej sytuacji mogę ubiegać się o odszkodowanie?

Urszula Borowiecka
Gość

W zaistniałej sytuacji może Pani ubiegać się o odszkodowanie w ramach NNW kierowcy.

Leszek
Gość

Witam, Podczas wkładania torby do bagażnika, kierowca niechcący przytrzasnął mi prawą dłoń, w wyniku czego doznałem złamania palca. Czy w takim przypadku mogę starać się o odszkodowanie z NNW auta, kierowcy?

Urszula Borowiecka
Gość

Tak, może Pan zgłosić szkodę w ramach NNW kierowcy i pasażerów.

Marek
Gość
Witam, mam takie pytanie, jestem ubezpieczony od nnw posiadam zwrot kosztów leczenia itp. 8 miesięcy temu upadłem na rolkach, bardzo bolały mnie plecy i bark, byłem w szpitalu zrobili mi rtg, nic nie było złamane i odesłali mnie do domu, po miesiącu poszedłem do lekarza i tak to trwało, że po 6 miesiącach miałem zrobiony rezonans, na którym wyszło, że na poziomie l4/5 mam przepuklinę skierowana ku dołowi i uciska worek oponowy na poziomie l5/s1 kolejna przepuklina ale mniejsza. Zgłosiłem szkodę do PZU ze względu na to, że nie miałem całej dokumentacji i leczenie jest w trakcie dostałem kwotę bezsporną… Więcej »
Urszula Borowiecka
Gość

Jeśli otrzymał Pan kwotę bezsporną, oznacza to, że ubezpieczyciel przyjął odpowiedzialność za szkodę i nie wycofa się już z zajętego przez siebie stanowiska, inaczej mówiąc, nie będzie domagał się zwrotu wypłaconej kwoty. Nie znam dokładnie zapisów warunków ubezpieczenia, ale z praktyki wynika, że raczej po zakończonym leczeniu następuje ewentualna dopłata.

Marek
Gość

rozumiem, czyli jeżeli jest taka sytuacja i mam zwrot kosztów leczenia za powstałem w tym wypadku obrażenia typu przepuklina to ubezpieczyciel musi wypłacić mi wszystkie poniesione koszty w tym operacyjne czy może wydać wniosek, że nie ponosi za to kosztów?

Z góry Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam

Urszula Borowiecka
Gość

Wszystko zależy od zapisów ogólnych warunków ubezpieczenia i zakresu udzielanej Panu ochrony ubezpieczeniowej.

Marek
Gość
mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wcześniejszych postów, zgłosiłem tą szkodę dostałem kwotę bezsporna, byłem 3 razy u neurochirurgów dostałem zwrot kosztów za wizytę i nagle dostałem odmowę za jedną fakturę z pismem takim, że lekarz orzecznik ustalił, że ostatni faktura (wizyta) nie dotyczyła urazu z dni … tylko choroby zwyrodnieniowej w związku z czym PZU nie ma obowiązku płacenia za fakturę z tej wizyty. Czy to oznacza, że jak wcześniej dałem rezonans i wyszło, że mam przepuklinę, która uciska na nerw i lekarz mówił, że takie coś może powstać w wyniku upadku a PZU teraz pisze, że nie odda za… Więcej »
Urszula Borowiecka
Gość

Jeżeli ostatnia wizyta pozostaje w związku przyczyno-skutkowym ze zdarzeniem, ubezpieczyciel powinien zwrócić jej koszty.

Marek
Gość

a jak ja mogę to zweryfikować? skoro za dwie wizyty ze stwierdzeniem przepukliny i skierowaniem na zabieg dostałem odszkodowanie a za 3 wizytę nie, lekarza zamiast przepukliny odcinka L4L5 nazwał to dyskopatią to ma wpływ na decyzję? jak lekarz orzecznik może stwierdzić czy jest to wynikiem zwyrodnienia czy wypadku, bo z tego co czytałem jedna i druga opcja może być przyczyną.

Urszula Borowiecka
Gość

Towarzystwo ubezpieczeniowe powinno wykazać brak takiego związku, przedstawiając Panu szczegółowe wyjaśnienia. Może Pan również zwrócić się do lekarza we własnym zakresie z wnioskiem o opinię w przedmiotowej kwestii (taka opinia może być pomocna w ewentualnym dalszym dochodzeniu roszczeń).

Marek
Gość
jeszcze mam jedno pytanie odnośnie wcześniejszych wizyt, za które dostałem zwrot kosztów dostałem takie pismo i nie wiem jak się do tego odnieść czy już stanowisko ubezpieczyciela nie identifikuję się z moja szkodą ? (Zgodnie z opinią lekarza orzecznika oprócz stanu po urazie, jest Pan również leczony z powodu stanu chorobowego ( polisa nie obejmuje świadczeń za stany chorobowe, nie są też zwracane koszty leczenia związane z leczeniem stanu chorobowego)) Konsultacja neurochirurgiczna dotyczyła kwalifikacji do leczenia operacyjnego z powodu choroby zwyrodnieniowej, która nie jest następstwem Pana urazu, tym samym nie mamy możliwości zwrotu takiego kosztu) z gór dziękuję za odpowiedz
Marek
Gość

podkreślę, że dostałem skierowanie na operację przepukliny więc nie wiem jak lekarz orzecznik stwierdza, że jest to choroba zwyrodnieniowa?

Urszula Borowiecka
Gość

Tak jak pisałam wcześniej, może się Pan zwrócić z wnioskiem o opinię w przedmiotowej sprawie do swojego lekarza i z taką opinią odwoływać się od stanowiska ubezpieczyciela.

Adam
Gość

witam, mam pytanie odnośnie odszkodowania z oc, wiem że przysluguje mi odszkodowanie z nnw, gdzyż jestem sprawcą wypadku, otóż mój samochód prowadziła narzeczona w wyniku kolizji z innym uczestnikiem uderzyła w inny pojazd , ja bylem pasazerem w wyniku kolizji mam uszkodzoną rzepkę w kolanie,operacja rehabilitacja itd przede mną, oczywiście nie będę ścigał narzeczonej tylko mam pytanie czy mogę uzyskać odszkodowanie z oc?

Urszula Borowiecka
Gość

Dzień dobry,
mimo, iż był Pan pasażerem, nie przysługuje Panu roszczenie w ramach zawartej przez siebie umowy OC, nie można bowiem dochodzić roszczeń od siebie. Umowa OC zawierana jest w celu ochrony osób trzecich.
Pozdrawiam

Ilona
Gość

Witam.Wczoraj mój syn brał udział w wypadku drogowym.Jechał z kolegą jako pasażer.Syn jest w szpitalu ma złamane 6 żeber. Wypadek spowodował kolega,nie opanował samochodu na oblodzonej jezdni i uderzyli w drzewo.Chodzi o to że syn jest nieubezpieczony, czy ubezpieczenie samochodowe kolegi pokryje koszty leczenia szpitalnego?

Maciej Putrzyński
Użytkownik

Dzień dobry

syn może skorzystać jak najbardziej z ubezpieczenia OC sprawcy, jak również NNW kierowcy i pasażerów, jeśli takie było zawarte. Zamieszczam Pani link do naszego artykułu, w którym opisujemy jak uzyskać adekwatne zadośćuczynienie – link do artykułu.

Pozdrawiam

maxiuu
Gość

Witam …miałem wypadek samochodem służbowym..na oblodzonym luku drogi stracilem panowanie nad autem i wpadłem do rowy ….po całym zdarzeniu bolał mnie kregoslup i miesnie grzbietu i pojechałem do szpitala na badania … nie mam zadnych zlaman tylko stluczenie miesni grzbietu i szyii jak na razie jestem na 4 dniowym L4…pytanie mam czy zostanie wypłacone odszkodowanie z nnw pojazdu i i czy dlugosc L4 ma znaczenie w wypłacaniu wysokości odszkodowania….

Maciej Putrzyński
Użytkownik

Dzień dobry

może Pan się ubiegać o świadczenie z ubezpieczenia NNW, jeśli Pana obrażenia są ujęte w zakresie ubezpieczenia i lekarz-orzecznik je potwierdzi.

Pozdrawiam

Anna chytroszek
Gość

Witam w nowy rok o 2.15 chłopak mi się zucił pod samochód którego przejechałam jednak zostało stwierdzone przez policję że położył mi się na jezdni i nie mogłam tego uniknąć chłopak zmarł czy mogę się jako kierowca starać o odszkodowanie z nnw ze swojej polisy

Maciej Putrzyński
Użytkownik

Dzień dobry

jeśli odniosła Pani obrażenia w tym wypadku i ma ubezpieczenie NNW, to ma Pani prawo ubiegać się o świadczenie.

Pozdrawiam

Katarzyna
Gość

Witam.
Uległam wypadkowi pod sklepem.Schodząc ze schodów poślizgnęłam się w skutek czego doznałam głębokiego rozcięcia kolana (było szyte warstwowo) i złamania guzowatości V kości śródstopia.Czy mogę skorzystać z ubezpieczenia tego sklepu?

Maciej Putrzyński
Użytkownik

Dzień dobry

jeśli wypadek wynikał z wady konstrukcyjnej schodów lub też w jakikolwiek sposób ich stan przyczynił się do Pani wypadku, to ma Pani prawo ubiegać się o zadośćuczynienie.

Pozdrawiam

Angelina
Gość

Witam. Wczoraj mialam wypadek samochodowy. Bylam pasazerem mam potluczona lewa noge, ale chodze na niej chociaz boli, jak rowniez bol w kregoslupie(mialam pare lat temu operacjie) i troche rozwalony nos. Czy na takie rzeczy mozna dostac odszkodowanie?

Maciej Putrzyński
Użytkownik

Dzień dobry

jak najbardziej można się ubiegać o zadośćuczynienie z OC sprawcy. Zamieszczam link do naszego artykułu, w którym wspominamy o paragrafach z Kodeksu Cywilnego, na które trzeba się powołać przy zgłoszeniu szkody – link do artykułu.

Pozdrawiam

krzysztof
Gość

Mój kolegi syn 19 lat miał wypadek prowadził auto pasażer z tylnego siedzenia poniósł śmierć a kolegi syn co prowadził nie odzyskał w pełni świadomość miał cieżkię obrażenia głowy i lewą stronę ciała połamaną miał nw czy przysługuje mu odszkodowanie

Maciej Putrzyński
Użytkownik

Dzień dobry

jeśli był sprawcą zdarzenia, to może jedynie ubiegać się o świadczenie z ubezpieczenia NNW Kierowcy i Pasażerów. Pozostają jeszcze możliwości uzyskania świadczenia z np. ubezpieczenia na życie, jeśli było zawarte.

Pozdrawiam

Mateusz
Gość

Dzień dobry, będąc zatrudniony na umowę zlecenie jako kierowca spowodowałem kolizję. Czy mogę się ubiegać o odszkodowanie i zwrot kosztów leczenia z polisy właściciela pojazdu (szefa)?

Maciej Putrzyński
Użytkownik

Witam

jeśli było zawarte ubezpieczenie NNW, to może Pan ubiegać się o świadczenie tylko z tego ryzyka, do określonej sumy ubezpieczenia z dnia zawarcia polisy.

Pozdrawiam

Pracus M
Gość
Dzień dobry we Wrześniu uleglam wypadkowi ,podrozowalam busem przewoznika jako pasazer. Na granicy de-pl zerzylismy sie z autobusem,z winy kierowcy naszego busa. Przewoznik podal jedynie OC (5.000zl juz zglosilam szkode) choc na stronie www podaje ze pasazerowie sa ubezpieczeni na 12tys usd. Odmawia podania nr ubezpieczenia NNW danych kierowcy itd. jak uzyskać nr polisy NNW firmy ew kierowcy? (Policja nie pomoze) Czy poza odszkodowaniem z OC auta i ZUS (wypadek w pracy) moge liczyc na jakas pomoc finansowa? Nie mam swojego nww Z góry dziękuję P.S. PZU już usiłuje zamknąć sprawę mimo że mam kolejne l4,a oni zdołali juz swoja… Więcej »
Maciej Putrzyński
Użytkownik
Witam jeśli zgłosiła Pani szkodę z OC, to zamieszczam poniżej link do artykułu, który będzie bardzo pomocny do uzyskania adekwatnego zadośćuczynienia z OC sprawcy wypadku – link do artykułu. Proszę pamiętać, że wtedy wystarczy zebrać dokumentację medyczną, wszelkie rachunki poniesionych kosztów związanych z leczeniem, rehabilitacją i przywróceniem zdrowia do stanu sprzed dnia wypadku etc. ( wszystko jest opisane w artykule ). Nawet jeśli ubezpieczyciel wypłacił już Pani jakąś kwotę, to ma Pani pełne prawo rościć o kolejne zadośćuczynienie, w tym zadośćuczynienie za doznaną krzywdę i cierpienie fizyczne oraz psychiczne. Co do świadczenia z NNW, bardzo możliwe, że przewoźnik nie posiadał… Więcej »
Marcin.S
Gość

Witam mam pytanie czy moge ubiegac sie o odszkodowanie z nnw po skonczonej pracy wsiadajac do auta prawa noga posliznela sie i wygiela sie kolo pedalow doznalem skrecenie i naderwanie stawu skokowego.Auto bylo moje bylem na chorobowym miesiąc oraz mialem rehabilitację prosze o porade

Maciej Putrzyński
Użytkownik

Witam

jak najbardziej może Pan skorzystać z ubezpieczenia NNW. Wystarczy zgłosić szkodę u ubezpieczyciela, gdzie zawarta jest umowa, opisuje Pan całe zdarzenie, do tego potrzebna będzie cała dokumentacja medyczna dotycząca tego uszczerbku na zdrowiu.

Pozdrawiam

KAMIL
Gość

6 M-T temu podczas biegania za piłka wpadlem w dziure zwichnałem rzepke .gips, orteza rehabilitacja .Przebywalem na zwolnieniu 6 mc.Złozylem do ubezp ono zazadali karte z pogotowia ratunkowego a tam jest w skrocie bieglem i wypadla rzepka dzwonilem do pogotowia oni powiedzieli ze opisuja szczeg uraz a nie wypadek czy w takim przypadku dostane odszkodowanie mam swiadkow

Maciej Putrzyński
Użytkownik

Witam

ubezpieczyciel potrzebuje jakiejkolwiek dokumentacji medycznej, żeby mieć wiedzę o uszczerbku na zdrowiu i okolicznościach zdarzenia, dlatego trzeba mu dostarczyć kartę z pogotowia. Nie widzę przeciwwskazań do możliwej wypłaty świadczenia z ubezpieczenia NNW.

Pozdrawiam

Artur
Gość

Witam byłem uczestnikiem wypadku drogowego, jechałem samochodem główną drogą, podczas skrętu w lewo na krzyżówce chciał mnie wyprzedzić TIR ale zahaczył mnie tir i mam uszkodzony odcinek szyjny (wypadek był nie z mojej winy tylko ten co wyprzedzał go spowodował) … chciałem sie spytać o odszkodowanie gdzie i jakie mogę sie ubiegać?

Maciej Putrzyński
Użytkownik

Witam

swoje kroki powinien Pan skierować do ubezpieczyciela sprawcy i zgłosić tam roszczenie z polisy OC sprawcy. Zachęcam do lektury naszego artykułu, w którym opisujemy krok po kroku, jak wywalczyć godne odszkodowanie – link do artykułu.

Pozdrawiam

wpDiscuz